16 studenti absolvē «airBaltic» Pilotu akadēmiju

2022. gada 16. maijā sešpadsmit studenti absolvēja Latvijas lidsabiedrības airBaltic Pilotu akadēmiju. Absolventi pēc pilna laika komerciālā pilota programmas pabeigšanas saņem komercpilota apliecību. Turklāt jau 12. grupa ar deviņiem studentiem uzsāka profesionālās pilota studijas.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits, sveicot akadēmijas absolventus un jaunos kursantus: “Aviācijas nozare atgriežas ierastajā režīmā pēc pandēmijas izraisītās krīzes. Līdz ar to jau tuvākajos gados pieprasījums pēc pilotiem un citiem profesionāļiem aviācijas nozarē tikai augs.”

Ministrs uzsvēra, ka Rīga tiek attīstīta kā Baltijas centrālais aviācijas mezgls un airBaltic ir kļuvusi par nozīmīgu tirgus spēlētāju Eiropā, tāpēc labi apmācīts personāls ir viens no galvenajiem faktoriem šo pozīciju saglabāšanā.

airBaltic izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss) norāda: “Šis ir lielākais izlaidums, ko mēs jebkad esam pieredzējuši airBaltic Pilotu akadēmijā. Tas ir nozīmīgs pavērsiens šai programmai, kas līdz šim ir sagatavojusi 42 komerciālos pilotus. Mēs arī sveicam jaunos un apņēmīgos 12. grupas studentus, kuri šodien uzsākuši savas studijas.”

Jaunā studentu grupa ir pirmā, kas sāk studijas ar jauno uzlaboto maksājumu struktūru. airBaltic Pilotu akadēmijas studentiem tagad būs jāsedz mācību maksa līdz privātās pilota licences iegūšanai, šīm izmaksām veidojot aptuveni 15 000 eiro. Pēc airBaltic pilotu novērtējuma saņemšanas un kļūšanas par uzņēmuma darbinieku lidsabiedrība nodrošinās finansējumu pārējām studijām.

Šobrīd kopumā airBaltic Pilotu akadēmijā ir 72 aktīvi studenti. Vairums studentu ir no Baltijas valstīm, taču ir arī studenti no citām ES valstīm, tai skaitā Vācijas, Francijas, Somijas, Spānijas un Itālijas. Vairāk nekā 10% airBaltic Pilotu akadēmijas studentu ir sievietes.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Ieelpo pavasari Pelēču ezera purva takā Preiļu novada TIC
Pelēču ezera purva dabas izziņas taka pavasarī aicina apmeklētājus iepazīt unikālu purva ainavu un daudzveidīgu augu un dzīvnieku pasauli. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 12.06.2025 - 21.06.2025 Izzini maršrutu: Bauska-Mežotne-Code Bauskas TIC
Šajā maršrutā ikvienam ir iespēja iepazīt gan senatnīgus parkus, gan baudīt mākslas un kultūras piedzīvojumus, kā arī aktīvi pavadīt laiku dabā. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 06.06.2025 - 20.06.2025 Rundāles pils dārza svētki "Deja dārzā" Bauskas TIC
Visas dienas garumā svētku programmas centrā būs deja – no viduslaikiem līdz mūsdienām, īpaši izceļot dejas, kas bija populāras 18. gadsimtā. | Skatīt vairāk
Orientēšanās Lubāna ezerā uz SUPa! Madonas TIC
Neparastai vasarai piestāv ūdens prieki - 28. jūnijā piesakies uz aizraujošām orientēšanās sacensībām Lubāna ezerā. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.63482499sec.