13. jūnijs vēsturē: naktī Aglonā sāka cept savu maizīti

2000.gada naktī no 12. uz 13.jūniju Aglonā sāka cept savu maizīti. Uzņēmējdarbība nav bijusi pārtraukta ne uz vienu dienu.  Latgales maizes meistere Vija Kudiņa, dibinot savu maizes cepšanas uzņēmumu, vienlaikus izveidoja arī pirmo Maizes muzeju (27.07.2005), kurš ilgus gadus bija vienīgais ne tikai Latvijā, bet arī visā Baltijā.

Apmeklētājiem ir iespēja izmēģināt graudu malšanu ar rokas dzirnavām, apskatīt koka traukus, sētuves, abras, maizes lizes, miltu sietus un nodegustēt svaigi ceptu maizi. Muzeja apskatei izveidotas vairākas programmas, kuras piedāvā iespēju piedalīties maizes mīcīšanas un cepšanas procesā.

Maizes muzejā var pasūtīt maltīti pēc vecmāmiņu receptēm jebkuriem ģimenes svētkiem. Bet veikalā, kas atrodas blakus muzejam, vienmēr var nopirkt svaigu rudzu vai saldskābo maizi, ceptu pēc senām receptēm, pīragus, baltmaizi vai cepumus. Pieņem pasūtījumus maizes, pīrāgu un kliņģeru cepšanai.

Muzejā piedāvā divu banketa zāļu nomu – 30 un 50 cilvēkiem. Organizē kāzu sagaidīšanu un daudzveidīgu programmu (1,5 st.). Maizes muzeja otrajā stāvā, piedāvā atpūsties „vecmāmiņas” istabā uz salmu matračiem un zāļu spilveniem. Var izvelēties kādu citu istabu pēc noskaņojuma – sarkano, dzelteno, lillā, zilo. Naktsmītnes iespēju var piedāvāt 20 cilvēkiem.

Muzeja īpašniece un gide Vija Kudiņa ir profesionāla maizes cepēja, kura ir daudzu Latvijas saimnieču konkursu uzvarētāja, piemēram, «Gada cilvēks tūrismā 2017» nominācijā «Tūrisma uzņēmējs Latvijas reģionā». 

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Dāvanām izvēlies vietejo! Jelgavas reģionālais tūrisma centrs
1. - 24.decembrim tīmekļa vietnē www.visit.jelgava.lv un visit.jelgava Facebook būs publicēti attēli un apraksti ar īpaši sarūpētu svētku dāvanu | Skatīt vairāk
Latvija
Vakara Ziemassvētku tirdziņš Limbažos Limbažu TIC
Tirdziņā varēsiet iegādāties dāvanas sev tuvajiem un mīļajiem cilvēkiem – dažādus amatnieku un mājražotāju darinājumus u.c. | Skatīt vairāk
Piedzīvo ziemu Jēkabpils novadā! Jēkabpils novada TIC
Dodies slēpot, ķer adrenalīnu ledus autotrasē, traucies no kalna ar ragaviņām, baudi ziemas skaistumu zirga vilktās kamanās vai ar kvadraciklu. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 10.11.2023 - 10.12.2023 Kādēļ apmeklēt Bausku Bauskas TIC
Bauskas reģionu var dēvēt par Latvijas kultūrtūrisma metropoli. Te koncentrētā veidā var iepazīt galvenos mākslas un arhitektūras posmus. Iepazīsti! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.97877789sec.