Eiropā viesnīcas izjūt akūtu darbinieku trūkumu

Pandēmija, Krievijas iebrukums Ukrainā, kam sekoja inflācija, procentu likmju pieaugums, pārtikas cenu un komunālo pakalpojumu izmaksu pieaugums, piegāžu ķēžu problēmas, kā arī haoss aviācijā. Visi šie faktori pamatīgi ietekmējuši naktsmītņu darbību Eiropā.

Bet ir vēl viena ļoti sāpīga krīze naktsmītņu biznesā – akūts darbinieku trūkums. Uzņēmums “Accor”, kam pieder tādi viesnīcu ķēžu zīmoli kā “Mercure”,  “Ibis”  un “Fairmont”, neslēpj, ka šobrīd nepieciešami 35 tūkstoši darbinieku visā pasaulē. Problēmas skar arī citas viesnīcas, kas spiestas ierobežot savu darbību akūta personāla trūkuma dēļ.

Sākoties pandēmijai, daudzas valstis subsidēja viesnīcas, ļaujot tām izmaksāt atalgojumus saviem darbiniekiem, bet, kad šis atbalsts tika pārtraukts, daudzi atstāja darbu, un pievērsās citām sfērām. Turklāt tad daudzi deva priekšroku attālinātajam darbam, kas viesnīcās gluži vienkārši nav iespējams – istabenēm ir jātīra numuri, pavāriem – jāgatavo ēst viesnīcas restorāna virtuvē, nevis mājās.

Turklāt pandēmija pierādīja, ka viesnīcu bizness nebūt nav tā vide, kur veidot drošu karjeru – Covid-19 apgrieza darbinieku izpratni gluži vai kājām gaisā, ļaujot noprast, ka šī vide nebūt nav droša.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 04.05.2025 - 15.05.2025 Muzeju nakts Liepājas reģiona TIB
Sestdien, 17. maijā, no plkst. 19 līdz 01 muzeji Liepājā vērs durvis aizraujošam vēstures un kultūras izzināšanas vakaram. | Skatīt vairāk
Brīvdienu māja “Mazligzdiņa” TAKA
Brīvdienu māja “Mazligzdiņa” atrodas gleznainā vietā, starp Luknas un Boltaru ezeriem. | Skatīt vairāk
Taizeme,cena no 1009 eur!  Itaka Latvia
Taizeme - mirdzoši tempļi un tropu pludmales. | Skatīt vairāk
no 1009 EUR
Līgo Višķos 2025 TAKA
Vasaras gaidītākais notikums Višķu estrādē – festivāls Līgo Višķos 2025, kuru vairāk nekā 10 gadus Augšdaugavas novada pašvaldība rīko Luknas | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.84250093sec.