Cauri krācēm un arī mierīgos ūdeņos – TOP 5 laivošanas maršruti Zemgalē

Gan ģimenēm ar bērniem, gan studentu, draugu un kolēģu kompānijām lieliska iespēja vasarā pabūt kopā, izbaudot dabas burvību, spēku un arī veldzi, vienmēr būs laivošana. Zemgalē par to īpaši domāts, un novadi piedāvā visdažādākos ūdensceļus visām gaumēm un ar dažādām grūtības pakāpēm. Novados pieejami arī laivu un citu ūdens transportlīdzekļu nomas punkti, tāpēc nav svarīgi – esat iesācējs vai pieredzējis ūdeņu zinātājs, visu nepieciešamo izbraucienam vai mierīgai atpūtai uz ūdens varēs nomāt. Atliek tikai izvēlēties sev piemērotāko maršrutu un doties jaunā piedzīvojumā!

Iepazīsti Daugavas vērtības! (Aizkraukles novads)
Iepazīt plašo Daugavu, apskatīt Oliņkalnu, Krustalīča un Kraukļa klintis, Staburaga piemiņas vietu un vēl dažādus apskates cienīgus objektus iespējams vienas dienas laivošanas ceļojumā, maršrutu uzsākot kempingā “Annas klints” un noslēdzot laivu piestātnē “Gundegas” Koknesē. Maršruta garums ir aptuveni 19 kilometri, taču, ja ir vēlme, to var pagarināt un doties līdz pat Aizkrauklei.
Noderīgi: pirms brauciena vēlams sagādāt kartes, informācijas materiālus, ko var ērti saņemt Aizkraukles novada un Kokneses tūrisma informācijas centrā, Pļaviņu tūrisma informācijas punktā un mājaslapā visitaizkraukle.lv.

Laivošana pa Mēmeli, Mūsu un Lielupi (Bauskas novads)
Satekot Mūsai un Mēmelei, Bauskā sākas Lielupe. Vietējie šo vietu sauc par Ķirbaksalu, un tā apvīta leģendām, taču šīs upes laivotājiem piedāvā ne tikai stāstus, bet arī īpašas Lietuvas pierobežas ainavas, Zemgales plašumus un dolomīta atsegumus. Divu dienu maršrutā no Kurmenes līdz Bauskai (48 km) pa ceļam varēs apskatīt vairākas īpašas baznīcas, muižas un parkus, bet noslēgt ceļojumu pie Bauskas pils. Īsāku izbraucienu cienītāji var doties no Bauskas līdz Mežotnes pilskalnam (11 km, veicams 5 h).
Noderīgi: laivu nomu šajos maršrutos un labiekārtotas atpūtas vietas piedāvā vairāki uzņēmēji, par kuriem plašāku informāciju var meklēt www.visit.bauska.lv. Nesen izdota arī praktiska tūrisma karte “Iekustini Lielupi”, kas noderēs visiem laivotājiem.

Pils skati Dobelē (Dobeles novads)
Kad rodas piekusums no gariem ūdensceļiem, Dobele piedāvā dažādas ūdens izklaides pašā pilsētas centrā. Jaunajā aktīvās atpūtas objektā “Dobeles pils skati”, kas atrodas iepretim Livonijas ordeņa pilij, Bērzes upes krastā pieejama laivu, kajaku, katamarānu un SUP dēļu noma.
Plašākai informācijai – www.facebook.com/Dobelespilsskati

Pa Daugavas salām un krācēm (Jēkabpils novads)
Patiesu piedzīvojumu meklētājiem īstais būs vienas vai divu dienu laivu brauciens no Līvāniem līdz Jēkabpilij. Šajā posmā sākotnēji mierīgais Daugavas tecējums kļūst arvien straujāks un krāčaināks. Izpētot nelielās Daugavas saliņas, atklājas lieliskas smilšainas peldvietas. Maršrutā iekļautas pa ceļam esošās apskates vietas, kā arī inventāra nomas punkti. Maršruta garums – aptuveni 40 km.
Noderīgi: maršruta karti drukātā formātā iespējams saņemt Jēkabpils novada TIC, digitāli to var lejuplādēt mājaslapā visit.jekabpils.lv.

Pa Lielupi līdz ietekai jūrā (Jelgavas novads)
Jauni iespaidi būs tiem, kas izvēlēsies doties pa Lielupi (no Bauskas) līdz pat tās ietekai jūrā. Maršrutā izveidotas īpašas pieturvietas ar informācijas stendiem un pontonu laipām, kur būs ērtāk piestāt, – Jelgavas novadā tās būs “Liedagos” Emburgā, Staļģenē, pie Jāņa Čakstes mājām “Auči” Salgales pagastā, pie Ānes muižas, Mierlaukos un “Vecdaudzenē” Valgundes pagastā, kā arī Lielupes ielā 14 Kalnciema pagastā.

Vēl citas laivošanas iespējas Zemgalē
Aizkraukles novadā
Maršruts “Pa Daugavu ar kuģi “Balta Kaza” no Aizkraukles līdz Ķegumam” (45 km)
Maršruts “Likteņdārzs–Kokneses viduslaiku pilsdrupas–Pērses ūdenskrituma vieta–Kokneses viduslaiku pilsdrupas–Likteņdārzs” Daugavas un Pērses upē
Maršruts “Nereta–Ērberģe” pa Dienvidsusējas upi (~38 km, pa straumi)

Bauskas novadā

SUP īre Vecumnieku vecajā ezerā. Interesantas apmācību programmas profesionāla instruktora vadībā – plašāk www.facebook.com/supotaji
Ūdens velosipēdu katamarānu noma Rundāles ūdensdzirnavās – vairāk http://rundalesdzirnavas.lv/
Makšķerēšana Bauskas novadā – plašāk www.tourism.bauska.lv/lv/ko-darit/makskeresana

Dobeles novadā
Lielauces ezera laivu bāze – iespēja nakšņot peldošos namiņos ezera vidū, makšķerēt un vēžot.
Tērvetes ūdenskrātuve 70 ha platībā – dažādu ūdens transportlīdzekļu noma, gar ūdenskrātuves malu izbūvētas vairāk nekā divdesmit laipas, kas ļauj makšķerēt gan individuāli, gan rīkojot sacensības.

Jēkabpils novadā
2022. gada ģeovietas Krustalīča klinšu apskate no Daugavas – piedāvā “Sēlijas laivas”, “Kajaku mafija”, “Sprīdīši” ar SUP
Kafijas pauze Dienvidsusējā – piedāvā “Sēlijas laivas” (5,8 km vai 15 km)
Ekspedīcija pa Eglaines upi “Hercoga Jēkaba kanāla meklējumi” – piedāvā “Sēlijas laivas” (līdz 15 km)
Vieglāki un sarežģītāki maršruti dažādās Latvijas ūdenstilpēs – piedāvā “Kajaku mafija”
Laivu brauciens ar uzdevumiem un orientēšanos – piedāvā laivu noma “Daugmales”

Jelgavā un Jelgavas novadā
Vakara laivu brauciens Jelgavā – piedāvā “Jelgavas laivas”
Laivu brauciens Zemgales upēs vai individuāls brauciens pēc grupas vēlmēm – piedāvā “Ozolaivas.lv”
Atpūtas braucieni pa Driksu un Lielupi – kuģīši “Relax”, “Dezija” un “Moana”, “Migo City” BBQ elektrolaiva, atpūtas kuģis “Mītava”, motorjahtas “Džerri”, “Mika” un “Carpe Diem”, ūdens velo noma “Pelikāns”, Jelgavas Jahtklubs, kā arī SUP dēļi un piepūšamās laivas ar elektrodzinēju

Plašāka informācija par katru no laivošanas maršrutiem un ūdens atpūtas objektiem rodama pašvaldību Tūrisma informācijas centru vietnēs, kas apkopotas www.zemgale.lv.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 05.02.2023 - 14.02.2023 Romantiskā Valentīndiena Skyline Bar
14. Februārī Skyline bārā viesosies mūziķis Mārtiņš Balodis no grupas Bad Habits un izpildīs populārākās mīlas balādes. Pasākuma sākums plkst. | Skatīt vairāk
Latvija
Vienīgais DISCO bārs Latvijā Tukumā!  Tukuma TIC
Disco Mojito ir vieta, kur nobrieduši cilvēki var izbaudīt mūziku no 80tajiem, 90tajiem gadiem. Tiekamies pašā Tukuma centrā, Šēseles ielā 1! | Skatīt vairāk
Tukuma muzeju FEBRUĀRA piedāvājums Tukuma TIC
Brauc ciemos uz Tukumu februārī un apskati vairāk kā 7 dažādas izstādes mūsu muzejos! | Skatīt vairāk
Viesatas upesloku dabas taka ziemā Tukuma TIC
Viesatas upesloku dabas taka - skaista visos gadalaikos. Brauc ciemos uz Tukuma pusi, izstaigā! Foto: Jānis Osis Photography | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.32171798sec.