Kuldīgā durvis ver jauna, funkcionāli daudzpusīga kultūras telpa - “Klavins Piano” koncertzāle

Radošu darbību uzsākusi jauna, daudzfunkcionāla kultūras telpa – klavierbūves uzņēmuma “Klavins Piano” koncertzāle Kuldīgā. Jaunās koncertzāles atklāšanas svinības nav paredzētas, taču tās mērķi un plānotās aktivitātes ļaus to laika gaitā iepazīt kā ambiciozu, klaviermūzikas novatorisma un pārdroša radošuma vēsmām bagātu kultūras telpu ne vien Kuldīgā, bet arī Latvijā un visā pasaulē.

“Klavins Piano” koncertzāles galvenais mērķis ir, iedibinot jaunas un neparastas tradīcijas, bagātināt Kuldīgas pilsētas, tās novada un visas Latvijas kultūras dzīvi ar vēl nebijušiem pasākumiem, kā arī popularizēt klaviermūziku kā vienu no Kuldīgas pilsētas kultūras identitātes stūrakmeņiem. Jaunā koncertzāle būs radošu inovāciju un eksperimentu telpa, kas uzņems virtuozus pasaules klases māksliniekus, rīkos starptautiski nozīmīgas koncertprogrammas, pārsteidzošas vizuālās mākslas izstādes un teātra izrādes, kas būs pieejamas ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Galvenais pasākumu organizētājs koncertzālē būs pats uzņēmumus “Klavins Piano”, kā arī kultūras organizācijas, privāti uzņēmēji, mūziķi un mākslinieki, kas vēlas noīrēt koncertzāles telpas saviem kultūras pasākumiem.

Koncertzāles unikalitātes kodols ir klavierbūves meistara un uzņēmuma “Klavins Piano” vadītāja Dāvida Kļaviņa radītās “Una Corda M189” – 88 taustiņu, vienstīgu un atvērta korpusa konstrukcijas “Una Corda” sērijas koncerta izmēra klavieres, kas paredzētas koncertiem un skaņdarbu ierakstiem. “M189” ir pasaulē vienīgās šāda veida klavieres, par kuru skanējuma izcilību varēs pārliecināties ikviens jaunās kultūras telpas apmeklētājs tās pasākumu ietvaros.

“Gluži kā klavieres ir pārsteigumiem bagāts mūzikas instruments, kura skanējuma un izmantošanas iespēju diapazons vēl aizvien balansē uz nesasniegta horizonta līnijas, arī “Klavins Piano” koncertzāle ir neparastiem atklājumiem un pozitīviem pārdzīvojumiem bagāts pārsteigums. Tā ir Neatklātā koncertzāle – noslēpums, savādākā koncertzāle Latvijā, spilgta zīme Kuldīgas un Latvijas kultūras dzīvē”, stāsta Dāvids Kļaviņš, uzņēmuma “Klavins Piano” vadītājs, “Koncertzāles “inaugurācijas” pasākumu nerīkojam, jo katrs Neatklātās koncertzāles pasākums – vai tas būtu krāšņs flamenko dejas uzvedums klaviermūzikas pavadījumā, vai tehno klaviermūzikas festivāls sirreālisma gleznu ietvarā – būs kā īpaši koncertzāles svētki, kas to atklās aizvien no jauna un no kāda neordināra aspekta. Svarīgāk par koncertzāles svinībām mums ir nodrošināt mākslinieciski augstvērtīgu pasākumu repertuāru, kas būtu pieejams ne vien augsta profila klientiem, bet arī sociāli neaizsargātajām sabiedrības grupām.”

Tuvāko mēnešu pasākumu programma šobrīd piedāvā divus klavieru koncertus – svētdien, 23.oktobrī, pulksten 16:00, Vestarda Šimkus priekšnesums – Clod Debisi (Claude Debussy) ciklu “24 prelūdijas”, un svētdien, 30.oktobrī, pulksten 16:00, Arnis Zandmanis pasniegs J.S.Baha 12 prelūdijas un fūgas no “Labi temperētā klavesīna” 1. sējuma. Tālākā programma šobrīd tiek veidota, biļetes koncertiem var iegādāties Biļešu paradīzē (www.bilesuparadize.lv/lv/location/1713).

Jau šobrīd Neatklātajā koncertzālē norisinās Kuldīgas novada mākslinieka Valda Līcīša gleznu ekspozīcija “Retrospekcija”, piedāvājot vairāk kā divdesmit mākslinieka gleznas, kas lielākoties veltītas Kuldīgas pilsētas tēmai. Ar sestdienu, 5.novembri 2022, un turpinājumā katru sestdienu no pulksten 11:00-13:00 Valda Līcīša glezniecības studija piedāvās kursus gleznošanā.
Ikmēneša pēdējās sestdienās, sākot ar 29.oktobri pulksten 15:00, Dāvids Kļaviņš lūgs iedzīvotājus uz “Kuldīgas Forumu”, kura ietvaros Kuldīgas pilsētas un novada iedzīvotāji aicināti radošā un neformālā gaisotnē apspriest novada un Latvijas mēroga aktualitātes, ar mērķi, risināt sabiedrībai un valstij nozīmīgus jautājumus.

“Klavins Piano” koncertzāle atrodas netālu no Kuldīgas vēsturiskā centra, radošajā kvartālā Kaļķu ielā 16, blakus uzņēmuma klavierbūves darbnīcai. Tā izveidota bijušajā Kuldīgas autotransporta uzturēšanas un remonta uzņēmuma “ATU” autobusu remonta angārā. Koncertzāles platība ir 340 m², tajā paredzētas 160 sēdvietas. Zāle ir pielāgojama dažādu mūzikas žanru koncertiem, vizuālās mākslas izstādēm, teātra un dejas izrādēm, kā arī piemērota kongresu, konferenču, pieņemšanu rīkošanai.

INFORMĀCIJA PAR UZŅĒMUMU “KLAVINS PIANO” SIA
“Klavins Piano” dibināta Kuldīgā, 2020. gada 22. septembrī. Uzņēmuma darbības pamatvirzieni ir tās dibinātāja un vadītāja, klavierbūves meistara Dāvida Kļaviņa radīto unikāla dizaina un skanējuma akustisko klavieru izgatavošana pēc pasūtījuma, mākslinieciski augstvērtīgu kultūras pasākumu organizēšana jaunās koncertzāles ietvaros, kā arī sadarbība ar Latvijas un pasaules mūziķiem, atbalstot to radošos projektus – koncertus un skaņdarbu ierakstus ar uzņēmuma veidotajām klavierēm.
SIA “Klavins Piano” darbības laikā Latvijā īstenoti divi nozīmīgi klavierbūves projekti. 2021. gada vasarā uzņēmums iepazīstināja ar jaunu ”Una Corda” sērijas projektu – mazākajām un vieglākajām 52 taustiņu klavierēm “Una Corda EL”, kas šobrīd ir arī viens no uzņēmuma pieprasītākajiem produktiem. Savukārt, 2022. gada sākumā pabeigts viens no Dāvida Kļaviņa vērienīgākajiem projektiem, “Zelta klavieres” – pasaules otrās lielākās koncertklavieres “M450i” klientam Floridā, ASV.

Jau tuvākā gada laikā uzņēmums “Klavins Piano” plāno īstenot divus jaunus klavierbūves projektus. Sadarbībā ar Sāru Nikolsu (Sarah Nicolls), pianisti no Lielbritānijas, top jauns klavieru modelis “Future Piano”, kā arī attīstības gaitu uzņēmis “Una Corda” flīģeļa projekts. Dāvida Kļaviņa radītās klavieres radušas mājas daudzās pasaules valstīs, tostarp ASV, Kanādā, Singapūrā, Ķīnā, Vācijā, Norvēģijā, Beļģijā, Itālijā, Francijā, Zviedrijā, Igaunijā, Ungārijā, Lielbritānijā un Latvijā.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 24.03.2023 - 30.03.2023 Izzini Lizuma neatklātos dārgumus! Gulbenes novada TIC
Piedalies ekskursijā pa Lizuma muižu un dodies pārgājienā, iepazīstot Lizuma pagasta kultūrvēsturiskās bagātības! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 08.03.2023 - 31.03.2023 PIEDALIES Māju kafejnīcu dienās 2023!  Tukuma TIC
Piesakies dalībai “Mājas kafejnīcas Kurzemes pievārtē 2023 – Izgaršo rudeni Tukuma pusē”, kas būs 16.-17.septembrī, koordinators - Tukuma | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 21.03.2023 - 30.03.2023 Aijas Vītoliņas un Aivara Hermaņa koncerts Liepupes muiža
Šarmantās dziedātājas Aijas Vītoliņas un leģendārā ģitārista Aivara Hermaņa koncerts 1.04.2023. Biļetes var rezervēt pa tālr: 27802801. | Skatīt vairāk
30 EUR
Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav Jelgavas reģionālais tūrisma centrs
Līdz 30.aprīlim Jelgavas Vecpilsētas mājā skatāma jaunā mākslinieka Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pavasarim”. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.30788898sec.