Tukuma muzeja pasākumi un izstādes novembrī

PASĀKUMI

Spoku stāstu vakars Džūkstes Pasaku muzejā

5. novembrī no 19.00 līdz 22.00 Džūkstes Pasaku muzejā apmeklētāji aicināti uz stāstniecības pasākumu “Spoku stāstu vakars”. Ikvienam iespēja gan klausīties, gan stāstīt spoku stāstus spocīgā gaisotnē. Stāstus stāstīs pieredzējušais folklorists un Spoku stāstu ķēniņš Guntis Pakalns. Iepēja piedalīties orientēšanās spēlē dārzā un, skenējot QR kodu, klausīties teikas un nostāstus, kas saistīti ar Džūkstes pagastu. Pašiem mazākajiem iespēja darboties radošajā Spoku darbnīcā.

Dalība: 3.00 EUR, pirmsskolas vecuma bērniem ieeja bezmaksas. Informācija: 26513314, [email protected] Adrese: Džūkstes pagasts, Lanciņu skola, Tukuma novadā. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv

Izstādes “Dzīves svinēšana” atklāšana

6. novembrī 13.00 Mākslas galerijā “Durvis” izstādes “Dzīves svinēšana” atklāšana - Ivonnas Bredovskas un Egila Neihofera gleznas un Vladimira Lukjanoviča stikla dizaina priekšmeti. Izstāde no 5. novembra līdz 8. decembrim.

Informācija: 28391437, [email protected] Adrese: Brīvības laukumā 21, Tukumā. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv

Izstādes “Zili baltais pasaules valdzinājums” atklāšana

10. novembrī 14.00 Durbes pilī izstādes “Zili baltās pasaules valdzinājums. Angļu dekolētais fajanss Latvijas muzejos un privātkolekcijās (18. – 21. gadsimts)” atklāšana. Pirms pasākuma, plkst. 11.00, interesenti aicināti uz izstādes autora, mākslas zinātnieka Daiņa Bruģa lekciju “Ieskats angļu dekolētā fajansa vēsturē un daudzveidībā”.

Izstādes autori un iekārtotāji ir mākslas zinātnieki Dainis Bruģis un Ina Līne, kuru privātkolekcija veido izstādes kodolu. Izstāde tapusi viņu sadarbībā ar Cēsu Vēstures un mākslas muzeju. Izstādi papildina Agritas Tipānes kolekcijas priekšmeti. Eksponēti priekšmeti no dažādiem Latvijas reģionu muzejiem. Izstāde skatāma no 10. novembra līdz 2024. gada 31. martam.

Informācija: 26305946, 25721502 [email protected] Adrese: M.Parka iela 7, Tukums. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv

TLMS “Durbe” izstādes “Silti Latvijai” atklāšana

Latvijas valsts svētkus gaidot, 11. novembrī 16.00 Tukuma Audēju darbnīcā TLMS “Durbe” izstādes “Silti Latvijai” atklāšana. Apskatāmas segas, kā arī austi, adīti, tamborēti  lakati, šalles, cimdi, zeķes un citi rokdarbi, ar kuriem ikviens apmeklētājs varēs priecēt un sasildīt sirdis un domas. Apskatāmi arī Ausmas Pētersones, Evas Upaceres un Ilgas Zaķes austie un šūtie Latvijas valsts karogi, darināti no smalkas vilnas ķemmdzijas. Pirmo reizi eksponēts Agritas Kunkulbergas darinātais Tukuma bruncis, kurā ieaustas Latvijas karoga krāsu joslas. Izstādi papildina Ginta Haņecka kalumi. Izstāde no 11. novembra līdz 2023. gada 21. janvārim.

Informācija: 25622267, [email protected] Adrese: Tidaholmas ielā 3, Tukumā. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv

Izstāde “Leonīds Āriņš. Izvēle”

12. novembrī 12.00 Tukuma Mākslas muzejā izstādes “Leonīds Āriņš. Izvēle” atklāšana un ekskursija izstādes kuratora pavadībā. Izstāde par pretrunīgajiem procesiem Latvijas mākslā un muzeju darbībā 20. gadsimta vidū, t.s. otrajā sovietizācijas periodā. Apskatāma līdz 2023. gadam.

Informācija: 25494677, [email protected] Adrese: Harmonijas iela 7, Tukumā. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv

Interaktīvā nodarbība “Galdiņ, klājies!”

20. novembrī un 26. novembrī no 12.00 līdz 16.00 Džūkstes Pasaku muzejā  interaktīvā nodarbība “Galdiņ, klājies!”. Sagaidot Pirmo adventi, aicinām dalīties ar stāstiem par ģimenes tradīcijām, kopā veidojot svētku vainagus no dabas materiāliem. Līdzi jāņem sveces, pārējie materiāli iekļauti dalības maksā.

Dalība: 10.00 EUR + ieejas biļete muzejā. Pieteikšanās līdz 19.novembrim: 264513314, [email protected] Adrese: Džūkstes pagasts, Lanciņu skola, Tukuma novadā. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv

IZSTĀDES

Maijas Matīsas, Ulda  Pauzera, Maldas Sproģes izstāde

Līdz 3. novembrim Mākslas galerijā “Durvis izstāde “Trīs vienā”. Tajā piedalās un savus darbus izrāda trīs māklslinieki. Maija Matīsa un Uldis Pauzers ir dzīvesbiedri, darba kolēģi, biedri Tukuma Mākslinieku grupā un arī domubiedri, abi izstādē parādīs gleznas, kas veidotas datorgrafikā. Malda Sproģe eksponēs dažādu periodu keramikā veidotus darbus, no senākiem līdz pat jaunākajiem. Izstāde no 24. septembra.

Informācija: 28391437, [email protected] Adrese: Brīvības laukumā 21, Tukumā. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv

Izstāde “Dzīves svinēšana”

Jaunums! No 5. novembra līdz 8. decembrim Mākslas galerijā “Durvis” izstāde “Dzīves svinēšana” - Ivonnas Bredovskas un Egila Neihofera gleznas, Vladimira Lukjanoviča stikla dizaina priekšmeti.

Informācija: 28391437, [email protected] Adrese: Brīvības laukumā 21, Tukumā. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv

Izstāde “Satiec Talsus Tukumā

No 8. oktobra līdz 5. novembrim Tukuma Audēju darbnīcā izstāde “Satiec Talsus Tukumā”. Eksponēti Talsu Audēju kopas “Talse” košie lakati, segas, galdauti, brunči un citi audumi un TLMS “Dzīpars” adītie rakstainie cimdi, kas ir dalībnieču jaunākais veikums. Izstādi papildina segas un etnogrāfiskie cimdi no Talsu novada muzeja krājuma.

Talsu TLMS “Dzīpars” (vadītāja Sanita Malika) un Audēju kopa “Talse” (vadītāja Sigita Šemukšne) ir vieni no senākajiem Talsu Tautas nama lietišķās mākslas kolektīviem, kas izveidoti ap 1959. gadu - laikā, kad rokdarbu prasme tika ļoti augstu vērtēta. Tā bija iespēja ne tikai saglabāt  vēsturisko mantojumu, bet arī sniedza iespēju katrai rokdarbniecei radīt ko skaistu un individuālu savā apģērbā un mājas tekstilijās.

Informācija: 25622267, [email protected] Adrese: Tidaholmas ielā 3, Tukumā. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv

18.-20. gs. angļu dekolētā fajansa izcilākie paraugi izstādē Durbes pilī

Jaunums! No 10. novembra Durbes pilī izstāde “Zili baltās pasaules valdzinājums. Angļu dekolētais fajanss Latvijas muzejos un privātkolekcijās (18. – 21. gadsimts)”.

Izstādes autori un iekārtotāji ir mākslas zinātnieki Dainis Bruģis un Ina Līne, kuru privātkolekcija veido izstādes kodolu. Izstāde tapusi viņu sadarbībā ar Cēsu Vēstures un mākslas muzeju. Izstādi papildina Agritas Tipānes kolekcijas priekšmeti. Eksponēti priekšmeti no dažādiem Latvijas reģionu muzejiem. Izstāde skatāma no 10. novembra līdz 2024. gada 31. martam

Informācija: 26305946, 25721502 [email protected] Adrese: M.Parka iela 7, Tukums. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv

TLMS “Durbe” izstāde “Silti Latvijai”

Jaunums! No 11. novembrī Tukuma Audēju darbnīcā TLMS “Durbe” izstādes “Silti Latvijai”. Apskatāmas segas, kā arī austi, adīti, tamborēti  lakati, šalles, cimdi, zeķes un citi rokdarbi, ar kuriem ikviens apmeklētājs varēs priecēt un sasildīt sirdis un domas. Apskatāmi arī Ausmas Pētersones, Evas Upaceres un Ilgas Zaķes austie un šūtie Latvijas valsts karogi, darināti no smalkas vilnas ķemmdzijas. Pirmo reizi eksponēts Agritas Kunkulbergas darinātais Tukuma bruncis, kurā ieaustas Latvijas karoga krāsu joslas. Izstādi papildina Ginta Haņecka kalumi. Izstāde no 11. novembra līdz 2023. gada 21. janvārim.

Informācija: 25622267, [email protected] Adrese: Tidaholmas ielā 3, Tukumā. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv


Izstāde “Leonīds Āriņš. Izvēle”

Jaunums! No 12. novembra Tukuma Mākslas muzejā izstāde “Leonīds Āriņš. Izvēle” - par pretrunīgajiem procesiem Latvijas mākslā un muzeju darbībā 20. gadsimta vidū, t.s. otrajā sovietizācijas periodā. Apskatāma līdz 2023. gadam.

Informācija: 25494677, [email protected] Adrese: Harmonijas iela 7, Tukumā. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv

Izstāde “Kurbads. Latvju varoņstāsts” Džūkstes Pasaku muzejā

Izstāde “Kurbads. Latvju varoņstāsts” Džūkstes Pasaku muzejā paver ieskatu jaunākajā Kurbada varoņdarbu atainojumā – grāmatā “Kurbads. Latvju varoņstāsts”.

Tautas stāsts par Kurbadu bijis populārs visos laikos – tajā iekļautās vērtības stiprinājušas garu un sniegušas možumu gadsimtiem cauri. Pirmais tautas pasakas par Kurbadu pierakstīja un sakārtoja pēctecīgā virknē folklorists Anss Lerhis-Puškaitis, kurš dzīvoja un strādāja bijušajā Lancenieku skolas ēkā, tagadējā Džūkstes Pasaku muzejā.

Izstāde no 2022. gada 14. maija līdz 2023. gada 29. maijam.

Informācija: 26513314, [email protected] Adrese: Džūkstes pagasts, Lanciņu skola, Tukuma novadā. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv

Tukuma muzeja 85 gadu jubilejas izstāde

Izstāde “ARTEFACTUM” ir Tukuma muzeja 85 gadu jubilejas izstāde, kas skatāma Durbes pilī. Ieskats muzeja kolekciju daudzveidībā, izceļot trīs nozīmīgākās mākslas kolekcijas: tēlotājas, lietišķi dekoratīvās un tautas mākslas, ko saista nacionālais kolorīts. Izstādē eksponēti daudzveidīgi keramikas priekšmeti, kas ataino keramikas tradīcijas attīstību Tukumā, kam impulsu deva izcilais keramiķis Jānis Krievs, kā arī Tautas daiļamatu meistaru modernās keramikas darbi un gleznas, kurās atainojas keramikas tēma. Digitāli skatāms 191 mākslas darbs no Tukuma mākslas muzeja vērtīgās kolekcijas, arheoloģiskie priekšmeti. Cilvēka darinātie priekšmeti un muzeja kolekcijas ar īpašu – māksliniecisku, vēsturisku, zinātnisku vai simbolisku – vērtību, kas sniedz ieskatu Ziemeļaustrumkurzemes kultūrvides savdabībā.

Izstāde skatāma līdz 2023. gadam.

Informācija: 26305946, 25721502 [email protected] Adrese: M. Parka iela 7, Tukums. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv

Tukuma Pils tornī izstāde “Hercogistes laikazīmes Tukumā”

Tukuma Pils tornī skatāma izstāde “Hercogistes laikazīmes Tukumā”. Tā veltīta trim kultūrvēsturiski nozīmīgākajiem objektiem Tukuma pilsētas centrā ar valsts nozīmes kultūras pieminekļa statusu. Izstādē izcelta Sv. Trīsvienības evaņģēliski luteriskā baznīca, Livonijas ordeņa pils pārbūves rezultātā 18. gadsimtā tapušais Tukuma Pils tornis un arī turīgā Tukumnieka māja – “Tukuma Vecā aptieka”, kur šobrīd atrodas Mākslas galerija “Durvis”.

Izstāde vedina iztēloties, kāda varēja būt Tukuma pils zāle ar zaļo krāsni un turīgā tukumnieka māja ar grizaja tehnikā izgatavotajām papīra tapetēm, kādas lustras un mēbeles greznoja Sv. Trīsvienības evaņģēliski luterisko baznīcu. Kaut arī Tukums laika gaitā mainījies, joprojām saglabājušās vairākas 18. gadsimta ēkas un daudzi kultūrvēsturiski vērtīgi priekšmeti, kas apliecina tukumnieku prasmes un dzīves līmeni. Izstāde skatāma līdz 2023. gada 9. jūlijam.

Informācija: 25622131, [email protected] Adrese: Brīvības laukumā 19a, Tukumā. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv

Tukuma muzeja pastāvīgā izstāde par Sibīrijā rakstītām vēstulēm uz bērza tāss Likteņdārza Saieta namā

Likteņdārza Saieta namā apskatāma Tukuma muzeja jaunā izstāde “Sibīrijā rakstītas vēstules uz bērza tāss”.

Izstādes pamatā ir vēstījums par cilvēku spēju izdzīvot necilvēcīgos apstākļos, saglabājot savu pašlepnumu un turoties pie cilvēciskām vērtībām. To apliecina katra vēstule uz bērza tāss, kas ir saglabāta adresātu ģimenēs un nonākusi 11 Latvijas muzejos. Tās ir kā mazi personiskās pretestību apliecinājumi, kas mūsdienās vērtējami kā simbolisks atgādinājums sargāt demokrātiskās vērtības, lai nepieļautu līdzīgus noziegumus pret cilvēci.  

Informācija: 25495544, [email protected]

Tukuma muzeja aktualitātes decembrī

No 10. decembra līdz  2023. gada 19. janvārim Mākslas galerijā “Durvis” Birutas Jansones akvareļi un zīmējumi, Jāņa, Roberta  Jansona gleznas un keramika.     

Informācija: 28391437, [email protected] Adrese: Brīvības laukumā 21, Tukumā. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv

11. decembrī 12.00 Durbes pilī Tukuma muzeja gada noslēguma pasākums “Zelta svētdiena” un balvas “Tukuma muzeja nagla 2022” pasniegšana.

Informācija: 26305946, 25721502 [email protected] Adrese: M.Parka iela 7, Tukums. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv

Informācija par Tukuma muzeju darba laikiem un cita aktuālā informācija atrodama Tukuma muzeja interneta vietnē www.tukumamuzejs.lv un katra muzeja Facebook lapās.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 10.03.2023 - 28.03.2023 Spēle "Seno skolu noslēpumi" Gulbenes novada TIC
Piedaloties spēlē, izzini seno skolu noslēpumus Gulbenes novadā un laimē vērtīgas balvas! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 21.03.2023 - 30.03.2023 Aijas Vītoliņas un Aivara Hermaņa koncerts Liepupes muiža
Šarmantās dziedātājas Aijas Vītoliņas un leģendārā ģitārista Aivara Hermaņa koncerts 1.04.2023. Biļetes var rezervēt pa tālr: 27802801. | Skatīt vairāk
30 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 18.03.2023 - 31.03.2023 Bauskas novads brīvdienās - SPA un labjūte Bauskas TIC
Ieskaties Bauskas novada SPA un labjūtes piedāvājumā - pirtis un pirts rituāli, kubli, džakuzi, un vēl! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 24.03.2023 - 30.03.2023 Izzini Lizuma neatklātos dārgumus! Gulbenes novada TIC
Piedalies ekskursijā pa Lizuma muižu un dodies pārgājienā, iepazīstot Lizuma pagasta kultūrvēsturiskās bagātības! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.31801987sec.