Ingas Pizānes dzejvakars Rotko centrā

23. novembrī plkst. 18.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centra koncertzālē Līgas Griķes mūzikas pavadībā izskanēs Ingas Pizānes dzejvakars “Tas pats izmisums un mazliet pēc...”.

Dzejvakars būs Ingas Pizānes trešās grāmatas “Tas pats izmisums, tikai ar puķēm” (2022, Jāņa Rozes apgāds) otrie atvēršanas svētki un tomēr arī kaut kas vairāk, jo ir pagājis laiks un ir tapuši jauni dzejoļi, kuriem paredzēti pirmatskaņojumi. Tāpat pirmo reizi būs piedzīvojama Ingas Pizānes dzejas satikšanās ar pašas autores fotogrāfijām – mazliet dūmakainu foto noskaņu sintēze ar rudenīgu dzeju. Meditatīvi muzikālus akcentus pasākumam piešķirs koklētāja Līga Griķe, atskaņojot Georga Pelēča, Bernarda Andresa, Natālijas Mundras un citu komponistu skaņdarbus, kā arī dzejtekstu rosinātas improvizācijas.

Klātienes tikšanās dzejniecei ir svarīgas – tie ir svētki, kas dod dzejai jaunu dzīvību. Turklāt, kā atzīst Inga, “novembris dzejai ir ļoti pateicīgs mēnesis: viss pieklust, ir pelēks, koki ir kaili, un pēkšņi dzejai ir vieta, tā var mazlietiņ aizstāt gaismu. To ir iespējams sadzirdēt. Gan sevī, gan apkārt.”

Daugavpils Marka Rotko mākslas centra izvēle par pasākuma norises vietu nav nejauša, jo dzejniece ir aktīva mākslas procesu sekotāja un jūt īpašu saikni ar Rotko krāsu un klusuma tēmu. Turklāt uzstāšanās dzimtajā Latgalē rada mājām tuvāku sajūtu.

Inga Pizāne dzimusi 1986. gadā Krāslavā. Studējusi angļu valodas pedagoģiju Rīgā (Latvijas Universitātē) un Erebrū, Zviedrijā (Örebro University). Dzīvo Rīgā. Raksta dzeju un prozu, publicējas latviešu un ārzemju literāros izdevumos, aizraujas ar fotogrāfiju un kino. Uzstājusies Amerikas Dzejas festivālā Ņujorkā, kā arī vairākos Eiropas Dzejas festivāla pasākumos Lielbritānijā, Slovākijā, Lietuvā un citur. Latvijas Rakstnieku savienības Literārajā akadēmijā pabeigusi dzejas meistardarbnīcas pie Jāņa Rokpeļņa un Ronalda Brieža. Apbalvota ar Ojāra Vācieša prēmiju (2020). Dzejai raksturīgi asredzīgi pasaules vērojumi, maigs lirisms, kas mijas ar draisku rotaļīgumu tēlos un valodā, filozofiskums apcerēs, psiholoģiski smalki jūtu un sajūtu tvērumi dienišķās pieredzes mirkļos un ainās.

Ieeja pasākumā bez maksas.

Bibliogrāfija

Tu neesi sniegs [dzeja]. Rīga: Jāņa Rozes apgāds, 2016

Having Never Met [dzeja]. Ņujorka: A Midsummer Night's Press, 2018

Siena, ko nosiltināt [dzeja]. Rīga: Jāņa Rozes apgāds, 2019

Tas pats izmisums, tikai ar puķēm [dzeja]. Rīga: Jāņa Rozes apgāds, 2022

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Skriešanas seriāls "Tepera takas" Smiltenes TIC
Skriešanas seriālā “Tepera takas” aicināts piedalīties ikviens. Aicinām aktīvus būt skolas jauniešus, ģimenes ar bērniem, vecāka gada gājuma | Skatīt vairāk
Latvija
Baudi maltīti terasēs! Bauskas TIC
Baudi maltīti uz terasēm - Bauskas novada restorānos, kafejnīcās, picērijās un krodziņos! | Skatīt vairāk
Izstāde "Kontrasti" Igo centrā "Ceplis" Bauskas TIC
Fotoizstāde "Kontrasti" Igo mūzikas un mākslas centrā CEPLIS - no 18.05. līdz 17.06! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 18.05.2023 - 01.06.2023 Iepazīsti Bauskas novadu caur audiogidu! Bauskas TIC
Iepazīsti Bauskas novadu caur audiogidu - Iecavas, Bauskas un Rundāles tematiskajos audio failos! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.35185003sec.