Jelgavā ceļotāji devuši priekšroku atpūtai pie dabas

Jelgavas reģionālā tūrisma centra (JRTC) apkopotā Jelgavas un Jelgavas novada tūrisma statistika par gada aktīvāko ceļošanas periodu no 2022.gada maija līdz septembrim liecina, ka gada siltajā laikā tūristi deva priekšroku atpūtai pie dabas – aktīvi izmantoja Jelgavas reģionālā tūrisma centra sastādītos pārgājienu maršrutus, kā arī interesējās par iespēju baudīt izbraukumus ar kuģīšiem pa Driksu un Lielupi. Par to liecina TIC apmeklētāju pieprasītā informācija par atpūtas iespējām pilsētā un apkārtnē.

Tūrisma objektu gada statistikas dati tiek apkopoti janvārī par iepriekšējo gadu, kad tūrisma pakalpojumu sniedzēji un apskates objektu pārstāvji iesniedz gada statistikas rādītājus. Šobrīd ir pieejama statistika par apmeklētāju skaitu Jelgavas reģionālajā tūrisma centrā, Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī, Jelgavas Vecpilsētas mājā un Lielupes palienes pļavās.

Jelgavas reģionālajā tūrisma centrā, aktīvajā tūrisma sezonā no maija līdz septembrim, pēc informācijas vērsušies 14 126 interesenti (2021.gadā tajā pašā periodā – 7317), no tiem klātienē – 13 173, pa telefonu 750 un pa e-pastu 203. Starp tiem Jelgavas iedzīvotāji – 3163, viesi no citām Latvijas pilsētām - 7314, ārzemnieki – 3649. Visvairāk ārvalstu tūristu vasaras sezonā ieradušies no Lietuvas, Vācijas. Zviedrijas, ASV, Ukrainas. Galvenokārt ceļotāji JRTC interesējās par Jelgavas un apkārtnes apskates objektiem, iespēju saņemt tūrisma ceļvežus un kartes, par suvenīru iegādes vietām, un vietām, kur ieturēt maltīti.

No maija līdz septembrim Lielupes palienes pļavas un Pils salas skatu torni apmeklēja 66 696 tūristi (salīdzinājumam 2021.gadā šajā pašā periodā teritoriju apmeklēja 47 077 cilvēki), Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī viesojās 13 136 ceļotāji (2021.gadā šajā periodā 5620). Jāņem vērā, ka no 2022.gada janvāra līdz jūlija vidum Torņa ekspozīcijas apmeklētājiem nebija pieejamas, jo noritēja darbs pie jauno ekspozīciju veidošanas un iekārtošanas. Lielāks apmeklētāju skaits salīdzinājumā ar iepriekšējā gada vasaras periodu saistāms ar 2021.gada Covid-19 ierobežojumiem un vēlmi šogad apskatīt jaunatvērtās Torņa ekspozīcijas.

Jelgavas Vecpilsētas māju vasaras mēnešos apmeklējuši 88 ceļotāji, tai skaitā ārzemnieki no Somijas un Itālijas. Jāatzīmē, ka ekspozīcija Jelgavas Vecpilsētas mājā atvērta vien no 11. novembra, līdz tam apskatei bija pieejamas ēkas iekštelpas, kur apmeklētāji varēja apskatīt atjaunoto telpu apdari un restaurētos iekštelpu elementus. Savukārt no 11.novembra ikvienam pieejama arī interaktīva ekspozīcija, kur mājas stāsts atklājas caur dažādām maņām- audio gidu stāstiem, dažādiem audio efektiem,  video projekcijām, mājas restaurācijas procesā atrastajām senlietām. Kopš Jelgavas Vecpilsētas mājas ekspozīciju atklāšanas līdz decembra sākumam šeit viesojušies 754 cilvēki.

2023.gadā prognozējam lielāku ceļotāju skaitu tieši no dienvidvalstīm – Itālijas un Spānijas, jo tieši šobrīd norit aktīva sadarbība ar Latvijas investīciju un attīstības aģentūru (LIAA). LIAA šī gada nogalē ir organizējusi 3 Spānijas un Itālijas tūroperatoru pārstāvju vizīti uz Jelgavu ar mērķi popularizēt pilsētas apskates objektus un pievilināt tūristu grupas no šīm valstīm. Sadarbība ar LIAA turpinās arī citos virzienos- tiek organizētas Skandināvijas valstu viedokļu līderu vizītes gan uz Jelgavas, gan Jelgavas novada apskates objektiem. Prognozējam, ka arī nākamgad, līdzīgi, kā šogad lielu Jelgavas un apkārtnes ceļotāju skaitu sastādīs tieši vietējie Latvijas iedzīvotāji.

Jelgavas un apkārtnes tūrisma statistika tiek apkopota kopš 2011.gada un ir pieejama Jelgavas un Jelgavas novada tūrisma tīmekļa vietnē www.visit.jelgava.lv zem sadaļas “Kontakti”. Aktuālā statistika par 2022.gadu būs pieejama februārī.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Skriešanas seriāls "Tepera takas" Smiltenes TIC
Skriešanas seriālā “Tepera takas” aicināts piedalīties ikviens. Aicinām aktīvus būt skolas jauniešus, ģimenes ar bērniem, vecāka gada gājuma | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 27.05.2023 - 02.06.2023 Ražotne "Dzidris" aicina degustēt vīnu Aizkraukles novada TIC
“Dzidris” ir mājas vīns, kas darīts Aizkraukles novada Aiviekstes pagasta zemnieku saimniecībā “Ozoliņi”. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 06.05.2023 - 31.05.2023 Maija izaicinājums “Pakāpieni” Smiltenes TIC
Smiltenes TIC aicina iepazīt Smilteni dodoties tematiskajā maija pārgājienā – izaicinājumā “Pakāpieni”. Šoreiz maršrutā iekļautas dažādas | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 25.05.2023 - 01.06.2023 Maija nogales pasākumi Tukumā un apkārtnē Tukuma TIC
Šī nedēļas nogale ir pasākumiem bagāta. Ir jūtams, - vasara tuvojas straujiem soļiem. Kādus notikumus un pasākumus apmeklēt Tukuma pusē? | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.5981698sec.