No tematisko džemperu dienas līdz visas komandas iesaistei svētku gatavošanā: ieteikumi Ziemassvētkiem darbā

Darba biedrus mēdz dēvēt par otro ģimeni – kopā pavadām dienas lielāko daļu. Ja attiecības darba kolektīvā ir draudzīgas un siltas, kopīga Ziemassvētku svinēšana kļūst par neatņemamu gada nogales tradīciju. Kā radīt svētku sajūtu, no sirds izbaudīt svētku gaidīšanas laiku un kāpēc tas ir svarīgi – arī apstākļos, kad vairums iestāžu un uzņēmumu cenšas maksimāli ietaupīt? Ieteikumos dalās eksperts.

Ziemassvētki ievada jaunu periodu un liek atvadīties no tā, kas ir bijis un pagājis. Šajā laikā daudzi cilvēki piedzīvo spēcīgas emocijas, jo rūpīgāk novērtē pagājušo periodu. Sajūtas vēl vairāk pastiprina pasaulē notiekošais. Tāpēc nereti svētku laikā kļūstam ievainojami un jūtīgi, skaidro Aldis Miglinieks, AS “Olainfarm” pārstāvju darba efektivitātes vadītājs, sistēmiskais ģimenes psihoterapeits. Kā sevi stiprināt? Ar pozitīvām emocijām, kuras var gūt, darot labus darbus, kopā gatavojoties svētkiem un atbalstot kolēģus.

Svinēt kopā – un arī gatavoties kopā

Lai darba vidē radītu Ziemassvētku sajūtu, nav obligāti nepieciešams, lai darba devējs noliktu priekšā visu gatavu, bet darbinieki ierastos kā viesi. “Mums visiem patīk uzvilkt skaistas drēbes un apsēsties pie skaisti klāta galda. To var un vajag darīt, taču daudz ilgstošāks un dziļāks ir gandarījums, ko gūstam, visi kopā iesaistoties svētku gatavošanā,” saka A. Miglinieks.

Līdzīgi kā mājās nevajadzētu uzkraut visus svētku sagatavošanas darbus uz viena cilvēka pleciem, arī darbā kopīga gatavošanās svētkiem piepildīs ar gaišumu un mīlestību visu adventes laiku.

Uzposiet savu darba vidi kopā. Jauka aktivitāte ir sadalīt dažādus pienākumus – viens kolēģis vai kolēģu grupa var būt atbildīgi par telpu noformējumu, cits – par kārumiem, vēl kāds – par muzikālo fonu utt. Tas gan atvieglo visu darbu paveikšanu, gan saliedē komandu un var izrādīties arī patīkams pārsteigums, atklājot savu kolēģu radošo potenciālu.

Labie darbi svētku priekam

Nav nekā vienkāršāka, kā uzsmaidīt kāpnēs sastaptam kaimiņam vai pasveicināt pārdevēju, ko katru dienu satiekam tuvējā veikalā. Tomēr tieši šādas mazas laipnības un mazi prieki nereti veido lielāku un noturīgāku laimes sajūtu. Tāpat iepriecina no sirds un labi izdarītas lietas, uzsver A. Miglinieks.

Šajos Ziemassvētkos par kādu labu darbu varat parūpēties visi kopā. Sarūpējiet dāvaniņas tuvējās apkaimes pansionātam. Saziedojiet siltas segas vai citas noderīgas lietas dzīvnieku patversmei. Sarīkojiet ziemas talku, palīdziet kādam ar iekārtošanos savā biroju ēkā, pārsteidziet uzņēmumu kaimiņos ar gardu kafiju vai piparkūkām. Viens labs darbs iedvesmo nākamo, un adventes laiku jūsu darbavietu caurstrāvos prieks.

Mazas laipnības vienam pret otru – ne tikai ģimenē vai draugu lokā!

Kaut arī Ziemassvētki ir gaismas un mīlestības pilns laiks, ne viens vien ieslīgst skumjās. Aldis Miglinieks skaidro: “Cilvēks var justies neapmierināts, ka viņam nav īsti labi veicies aizejošajā gadā, nav piepildījušās iepriekšējo svētku vēlēšanās un apņemšanās, un rodas nomācoša sajūta, ka kaut kas nav kārtībā. Protams, tas ir atkarīgs no katra cilvēka rakstura un personības, bet jebkuri izvirzīti, tomēr nesasniegti mērķi var raisīt sajūtu – man nekas nesanāk, es netieku galā, esmu neveiksminieks.”

Lai kliedētu drūmo noskaņojumu, ļoti svarīgs ir līdzcilvēku atbalsts. Ja redzat, ka kolēģis jūtas nomākts vai bez redzama iemesla dusmojas, pajautājiet, kā viņš jūtas – varbūt viņam vajadzīga palīdzība, taču viņš pats kautrējas to meklēt. Vienlaikus svētku tuvošanās ir īstais brīdis, kad parūpēties par maziem prieciņiem un uzmanības apliecinājumiem, lai visi cilvēki apkārt justos laimīgāki. Pasakiet kolēģim komplimentu. Uzslavējiet par labi padarītu darbu. Lieku reizi uzsmaidiet. Pagatavojiet otram kafiju. Bet tādas aktivitātes kā slepenā Ziemassvētku vecīša spēle vai tematiskā svētku džemperu diena uzlabos noskaņojumu ikvienam!

Milzīga nozīme var būt arī darba devēja uzmanības apliecinājumiem, jo ne vienmēr ikdienas steigā izdodas novērtēt savu darbinieku ieguldījumu. Pat tādas šķietami mazas lietas kā gaiša svētku zvaigzne biroja logā vai mazs pārsteigums uz darbinieka galda var raisīt lielu prieku. Tam nav jābūt nekam dārgam vai sarežģītam: uzrakstiet katram darbiniekam personalizētu kartīti un pasakiet paldies par to, ko tieši šis cilvēks ir paveicis.

Aldis Miglinieks atgādina – Ziemassvētki ir laiks, ko pavadīt tuvo un mīļo cilvēku lokā. Tas ir arī laiks, kad uzlabot attiecības ar līdzcilvēkiem, nogludinot asumus, izceļot labo, palīdzot un iedvesmojot. Brīnumi paši no sevis nenotiek, taču mēs varam tos radīt. Lai šie Ziemassvētki kļūst par brīnumainu laiku kopā ar kolēģiem!

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 14.05.2023 - 31.05.2023 Tematiskie maršruti Smiltenes novadā Smiltenes TIC
Aicinām iepazīties ar sagatavotiem maršrutiem, kas atvieglo plānošanu un, izvēloties piemērtotāku, var doties aizraujošā ceļojumā bez raizēm! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 14.05.2023 - 31.05.2023 Iečekojies Gulbenes novadā! Gulbenes novada TIC
Ceļo un spēlē spēli Gulbenes novadā! | Skatīt vairāk
Skriešanas seriāls "Tepera takas" Smiltenes TIC
Skriešanas seriālā “Tepera takas” aicināts piedalīties ikviens. Aicinām aktīvus būt skolas jauniešus, ģimenes ar bērniem, vecāka gada gājuma | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.34688807sec.