Preiļi atskatās uz 2022.gadu tūrismā un prognozē 2023.gadu

Preiļu novada Tūrisma attīstības un informācijas centram aizvadītais gads ir bijis pārmaiņām un pārbaudījumiem bagāts. Kā jau tika prognozēts, 2022. gada tūrisma sezona nav bijusi tik veiksmīga, kā gribētos. Neraugoties uz to, Tūrisma attīstības un informācijas centra komanda pateicas ikvienam tūrisma pakalpojuma, tūrisma produkta sniedzējam par ieguldīto enerģiju un darbu, ko esat paveikuši 2022. gadā.

Aizejošajā sezonā guvām gandarījumu par iespēju koordinēt sakrālās kultūras notikumu “Baznīcu nakts 2022”. Tajā piedalījās 3 katoļu baznīcas, viena kapela un vecticībnieku lūgšanu nams. Aizraujošākais pasākums 2022. gada vasarā bija “III Preiļu novada Tūrisma auto rallijs “Astarte autopilots”. Ar nepacietību gaidām tūrisma auto rallija norisi arī šogad.

“Māju kafejnīcu dienas”, “Atvērtās dienas laukos”, Preiļu novada svētki, akcija “Apceļosim Latvijas pilis un muižas 2022”, spēle “Pievelc Latviju tuvplānā” mūsu novada tūrisma sniedzējus un objektus popularizēja valsts līmenī. Pateicamies ikvienam, kas ir atsaucīgi un piedalās visos rīkotajos pasākumos.

Aglonas tūrisma informācijas centrā šogad ļoti aktīvi noslēdzās bezmaksas velo nomas sezona pie Aglonas TIC no 1. jūnija līdz 1. septembrim (Somersētas ielā 37). Pa sezonu tika noslēgti 70 velosipēdu līgumi ar nomniekiem. Aglonas un Preiļu Tūrisma informācijas centram tika piešķirta zīme “Gājējiem draudzīgs”. Ieraugot naktsmītnes, kafejnīcas, veikala, tūrisma informācijas centra vai cita uzņēmuma durvīs zīmi “Gājējam draudzīgs”, pārgājienu ceļotāji var būt droši, ka šeit viņi ir gaidīti, viņu vajadzības tiks uzklausītas un atbalstītas. Te piedāvā kājāmgājējiem būtiskus un nepieciešamus pakalpojumus, piemēram: informāciju par maršrutu, dzeramo ūdeni, pirmās palīdzības aptieciņu, elektroierīču uzlādi, naktsmītnē ir iespēja izžāvēt slapjās un izmazgāt netīrās drēbes, zābakus un citu ekipējumu.

Aglonas TIC tika piešķirta uzlīme “Latgalīšu volūdai draudzeiga vīta”. “Ar itū akceju mes gribim mudynuot latgalīšus dīnys saziņā vaira izmontuot sovu dzymtū volūdu, kai ari vīnlaikus veicynuot sabīdreibys izpratni par latgalīšu volūdys vierteibu i pozitivu attīksmi pret jū” raksta akcijas rīkotāji.

1. decembrī, Aglonā, Radošo industriju centra telpās norisinājās Latgales tūrisma asociācijas rīkotā “Latgales gada balva 2022’’ pasākums, kurā tika godināta arī Preiļu dziedošā gide Irēna Kjarkuža, nominācijā – “Tūrisma profesionālis 2022”. 16. decembrī, Aglonas Radošo industriju centrā tika organizēta Preiļu novada Tūrisma uzņēmēju tikšanās Ziemassvētku noskaņās, kur visi savstarpēji varēja iepazīties tuvāk, diskutēt par aktuālajiem jautājumiem un izteikt savu viedokli par turpmāko sadarbību un Preiļu novada kultūras un tūrisma stratēģijas izstrādi.

2023. gadu uzsākam ar jaunām idejām un mērķiem. Vēlamies veidot aktīvu sadarbību ar tūrisma sniedzējiem novadā. Mūsu jaunā komanda ir atvērta trakām idejām, ieteikumiem, pamatotai kritikai, jo vēlamies Preiļu novada tūrisma nozari padarīt pamanāmāku, kvalitatīvāku un piepildītu ar aktivitātēm visa gada garumā. Tas izdosies tikai sadarbojoties TAIC darbiniekiem, tūrisma uzņēmējiem un novada viesiem. Vēlam visiem tūrisma sniedzējiem emocijām, piedzīvojumiem un panākumiem piepildītu gadu, labas atsauksmes un gandarījumu no paveiktā. Ikvienam kas apciemo mūsu novadu vēlam jaukas brīvdienas, lieliskas emocijas un vēlmi atgriezties pie mums Preiļu novadā. Lai laimīgs 2023. gads!

Preiļu novada Tūrisma attīstības un informācijas centra komanda: Zane Praņevska, Maira Šuksta, Anna Stafecka, Irēna Kjarkuža.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Iepazīsti Bausku vēstures lasījumos Bauskas TIC
Bauskas pilsētas bagātās vēstures aktualizēšana | Skatīt vairāk
Latvija
Pavasaris Bauskas Restorānu nedēļā! Bauskas TIC
Izbaudi krāšņās pavasara ēdienu garšas Bauskas novada restorānu nedēļā! | Skatīt vairāk
Koncertprogramma “Tālie krasti” Valmieras TIC
15.martā plkst.19.00 Strenču kultūras centrā Raimonds Celms un Matīss Žilinskis koncertprogrammā “Tālie krasti”, atzīmējot Viļa Plūdoņa 150 | Skatīt vairāk
10 EUR
Baudi svētdienas pankūkas Bauskas pusē! Bauskas TIC
Katru svētdienu baudi visgardākās un visdažādākās pankūkas A/K Rožmalās! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.90181804sec.