Jauni tūrisma objekti, kas 2022.gadā tapuši Smiltenes novadā

Smiltenes novada tūrisma jomas speciālisti 2022. gadā strādāja pie dažādu tematisko piedāvājumu izstrādes, ļaujot novada iedzīvotājiem un viesiem izvēlēties savu atpūtas veidu un unikālo piedzīvojumu.

2022. gads sākās ar iespēju doties interaktīvās autobraucēju spēles “Noķer kontrastus: Smiltene – Rauna” piedzīvojumā, kas tika izstrādāta sadarbībā ar spēļu platformu Roadgames. Spēles gaitā ir iespēja nonākt unikālās un īpašās pieturvietās – Smiltenes Stounhendžā, kas raisa asociācijas ar vienu no pasaules brīnumiem Lielbritānijā, un teju pirms 8000 gadiem dzimušajā Raunas Staburagā. Var iepazīt un apskatīt novada skaistākās muižas un noskaidrot, kas ir “Kukaburra” un kur slēpjas īsts hobitu namiņš.

2022. gada vasarā Smiltenes pilsētas ielās sāka kursēt elektromobilis “Līvens”, kur klausoties stāstos par Smiltenes muižas kādreizējā īpašnieka firsta Paula Līvena dzīvi, var uzzināt viņa ieguldījumu Smiltenes pilsētas attīstībā un atstāto kultūrvēsturisko mantojumu. Maršruts ved gar gleznaino Tepera ezera promenādi, šķērsojot Vecā parka celiņus līdz pat Kalnamuižas apbūves skaistajiem skatiem.

Maijā, Apes pilsētā, tika atklāta interaktīva vēstures ekspozīcija. Šī ir īstā vieta, lai iepazītos ar Apes vēstures notikumiem citā realitātē un uzzinātu par rakstnieces Elīnas Zālītes dzīves līkločiem. Uz liela displeja var apskatīt un izlasīt katru vēstures lappusi, ķert vēžus kopā ar baronu Vaidavas upē vai rotāt Ziemassvētku eglīti Apes muižā, izmantojot 3D brilles.  Tāpat apskatei ir pieejams Apes pils makets, kā arī ir iespēja iepazīt vēsturisko brīnumgaldu.  Šeit katrs atradīs sev piemērotas un izglītojošas aktivitātes.

Vasaras otrajā pusē uz Smiltenes kultūras centra sienas tapa murālis (sienas gleznojums) “Par atcerēšanos”. Veiksmīgas sadarbības rezultātā ar Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” izglītības iniciatīvu “Ziedoņa klase” un mākslinieci Luīzi Rukšāni radīts sienas gleznojums, par pamatu ņemot vairāk nekā 100 gadus senu fotogrāfiju, kurā attēlots smilteniešiem iecienītais Tepera ezers. Mākslinieces interpretācija bija gleznojuma ietvarā ievietot detaļas, kuras sākotnēji nedz reālajā ainavā, nedz fotogrāfijā nav pastāvējušas. Šī ir laikmetīgās mākslas izpausme. Murālis ir pieejams brīvai apskatei jebkurā dienas laikā.

Īstenojot Green palette projektu ir tapuši skaisti video stāsti par 5 ezeriem Smiltenes novadā (Tepera ezers, Vidusezers, Tiltlejas ezers, Bilskas ezers, Blomes ezers). Dodoties atpūsties pie kāda no šiem ezeriem, jūs atradīsiet kvadrātkodu, ko noskenējot, varēsiet iepazīties ar katra ezera stāstu un tā atpūtas iespējām.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 06.05.2023 - 31.05.2023 Maija izaicinājums “Pakāpieni” Smiltenes TIC
Smiltenes TIC aicina iepazīt Smilteni dodoties tematiskajā maija pārgājienā – izaicinājumā “Pakāpieni”. Šoreiz maršrutā iekļautas dažādas | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 18.05.2023 - 01.06.2023 Iepazīsti Bauskas novadu caur audiogidu! Bauskas TIC
Iepazīsti Bauskas novadu caur audiogidu - Iecavas, Bauskas un Rundāles tematiskajos audio failos! | Skatīt vairāk
Bišu SPA Bauskas novadā Bauskas TIC
Baudi bišu klātbūtni kādā no Bišu mājām Bauskas novadā! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.57237005sec.