Pavadi laiku radoši Tukuma pusē

Radošās nodarbības ir viens no veidiem, kā izzinoši saistoši un interesanti pavadīt savu brīvo laiku un iegūt jaunas prasmes. Mēs varam viens otram veltīt laiku, baudot radošo nodarbību prieku kopā ar draugiem, ģimeni vai kolēģiem, jo kopēji padarīts darbs rada gan prieku, gan siltuma sajūtu sirdī. Rezultāts ir pats vērtīgākais, jo, darbojoties radoši, mēs vienmēr saņemam pozitīvas emocijas un prieku par paveikto darbu.

Pašā Tukuma pilsētas sirdī atrodas mājīga vietiņa, kurā piedzimt mākslai pašu rokām. Radošajā darbnīcā “Ligzda” ir iespēja iepazīties ar rokdarbu pasauli un pagatavot arī sev kādu suvenīru. Iespējams, te apgūsi ko jaunu – kādu rokdarba tehniku, kuru vēl nepārvaldi.

Tukuma vecpilsētā, mākslas darbnīcā “Antīks” iespējams tikties ar māksliniekiem Ingemāru Treiju un Leonu Čivli, apskatīt viņu radītos darbus, uzzināt daudz jauna par restaurāciju un glezniecību, kā arī pašam iemēģināt roku glezniecībā.

Par etnogrāfiskajām tradīcijām vislabāk pastāstīs Tukuma Audēju darbnīcā, kur var iepazīties ne tikai ar stellēm, bet arī pagatavot no dzijas ko krāsainu un sirdi sildošu. Te noteikti varēs rast arī atbildi, kā sakomplektēt tērpu uz dziesmu svētkiem, ja izvēlēts būs kāds Tukuma puses tērps.

Savukārt, Salmu muzeja darbnīcā ir iespējams apskatīt ne tikai bagātīgo salmu figūru ekspozīciju, bet arī pagatavot pašiem kādu zvēriņu vai lellīti. Noteikti iespaidu atstās lielizmēra figūras saimnieku pagalmā…

Ciemos pie sevis Tukumā aicina arī keramikas darbnīca “Mēness bļoda”, kas atrodas vienā no pilsētas pakalniem - Saules kalnā. Te tuvāk var iepazīties ar porcelāna un māla traukiem. Darbnīcā tiek vadītas arī meistarklases gan lieliem, gan maziem.

Tukuma apkārtnē varam lepoties arī ar keramikas salondarbnīcu "Grašu māja", kur ar Ivara Graša rokām top melnās jeb svēpētās keramikas darinājumi, kas savu rūdījumu iegūst atklātās uguns ceplī. Salondarbnīcā ikkatrs var iejusties arī pats podnieka lomā, izveidojot kādu māla trauku uz podnieka ripas vai lipinot traukus. Tāpat te tiek vadītas arī keramikas meistarklases korporatīvajiem pasākumiem, kā arī radošās aktivitātes jaunlaulātajiem un individuālas apmācības.

Runājot par mālu, Kandavas keramikas cepļa saimniece Linda Priedniece piedāvā viesiem ne vien uzzināt visu par keramiķa arodu, bet pagatavot arī pašiem kādu māla trauciņu. Te, Kandavas ceplī var uzzināt arī, kas tā tāda – papīra liešana.

Arī metālapstrāde Tukuma pusē nav sveša. Interesentiem kalēja Ginta Haņecka darbnīcā ir iespēja atklāt kalēja profesijas īpašos noslēpumus, kā arī pašiem atklāt savus snaudošos talantus. Darbnīcā iespējams apskatīt gan gatavus, gan tapšanas stadijā esošus darbus, gan arī nelielu senlietu kolekciju.

Pētera Tutāna pinēja darbnīcā netālu no Milzkalna, ir iespēja iepazīties ar pinēja radītiem darbiem, kā arī pašiem piedalīties kāda darba tapšanā. Gaidīti tiek gan ceļotāji, gan tie, kas amatu grib apgūt līdz pašiem sīkumiem, jo piedāvātas tiek gan nodarbības ar vienkāršu ieskatu pinēja amatā, gan arī nopietnas meistarklases vairāku stundu, dienu un pat mēnešu garumā. Arī bērniem te patiks, jo sētā tos sveicinās dažādi mājputni un mājdzīvnieki.

Ir vēl kāda īpaši radoša vieta radošā atmosfērā pie jūras, Senajā muižas parkā Engurē.  Radošajā darbnīcā “Pērle rada” tiek piedāvātas vasaras sietspiedes un batikas darbnīcas. Papildus ir iespēja aizrunāt cianotīpijas darbnīcu kartiņu radīšanai uz papīra, individuālas aušanas darbnīcu, dabīgās šķiedras audumu krāsošanu ar dabīgām krāsvielām.

“Latviešu strēlnieki Ķemeru purvos” piedāvā radīt pašiem savus aksesuārus, interesantus priekšmetus un praktiskas lietas, kādas 1.Pasaules kara laikā latviešu strēlnieki frontē izgatavoja no patronām, lodēm un granātu šķembām. Ierakumos toreiz tapa pat īsti mākslas darbi - gredzeni, svečturi, karotes un dekorēti zīmuļu turētāji.

Apgūt gleznošanas pamatus var, viesojoties viesu namā “Ružciems”, kura saimniecei - māksliniecei Lailai Kellei ir liela mākslas pedagoģes pieredze, tāpēc viņa labprāt piekrīt vadīt zīmēšanas un gleznošanas nodarbība viesu nama apmeklētājiem - gan bērniem, gan arī pieaugušajiem.

Bet “Koka dizaina centrs”  Slampes pagastā piedāvā radošās darbnīcas un dažādas meistarklases, kurās ekspertu vadībā un brīvā, radošā atmosfērā iespējams apgūt kokamatniecību, izmēģinot pamata prasmes kā zāģēšana, kalšana, ēvelēšana un ciklēšana aptuveni stundu garā ekskursijā

Ir kāda vieta, kurā var izgatavot ne vien puzles, bet arī kuģīšus, vēja zvanus un pat apgleznot koku vai liet sveces. Kur tas ir? Radošajā darbnīcā “7 balles” Jaunpils pusē! Tur var iepazīties tuvāk arī ar kokamatniecību.

Ja jau reiz piedzīvojums turpinās Jaunpils pusē, noteikti jāiegriežas arī Jaunpils Amatu mājā, kurā gan lieliem, gan maziem ir iespēja saprast, kā no aitiņas vilnas nonākam līdz gataviem cimdiņiem vai cepurei. Tāpat tur var iemēģināt arī roku aušanā vai padarboties ar mālu kopā ar keramiķi Velgu Melni.

Kandavas novada amatnieku biedrībā “Pūralāde” ir vieta, kur radoši domājošajiem tiek organizētas īpašas nodarbības un meistarklases, neatkarīgi no pieredzes rokdarbos. Te iespējams apgūt dažādu tehniku un veidu rokdarbus: adīšana, tamborēšana, filcēšana, ziedu izgatavošana, rotas, šūšana un mašīnizšūšana, arī keramika, porcelāna apgleznošana, ādas mākslinieciskā apstrāde, kā arī aušana.  

Bet pašu garšīgāko, smaržīgāko maizīti vai picu var izcept meistarklasē “Smilgājos” Vānes pagastā. Starp citu, “Smilgāju” saimniece piedāvā arī burciņkūku meistarklases!

Ar visiem Tukuma puses radošo darbnīcu piedāvājumiem var iepazīties te:

https://www.visittukums.lv/lv/Ko-skatit/Radosas-darbnicas

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē Jēkabpils novada TIC
Ko apmeklēt Jēkabpils pilsētā un novadā skolēnu grupām? Piedāvājam ielūkoties apkopotās vienas dienas brauciena idejās.  | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 21.09.2023 - 23.09.2023 VDT viesizrāde "LABIE CILVĒKI" | Kandavā Tukuma TIC
23.septembrī Kandavas kultūras namā viesosies Valmieras Drāmas teātris ar izrādi "LABIE CILVĒKI". | Skatīt vairāk
Dzīvās džeza mūzikas vakari Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel
Pievienojies mums katru ceturtdienu no plkst. 20.00 – 22.00, lai baudītu dzīvo džeza mūziku viesnīcas elegantajā Lobija bārā. Ieeja bez maksas. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 10.09.2023 - 25.09.2023 Bauskas novada tūrisma jaunumi Bauskas TIC
Šī gada vasara ir bijusi gana ražīga jaunu objektu iekļaušanai tūrisma apritē - ielūkojies Bauskas novada jaunākajos tūrisma objektos! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.45650411sec.