Jelgava iekļuvusi top 5 Eiropas nākotnes pilsētu sarakstā

"Financial Times" izdevums "FDi Magazine" publicējis pētījumu "Eiropas nākotnes pilsētas un reģioni 2023". Kategorijā "Ārvalstu tiešo ieguldījumu stratēģija", kurā tiek vērtēta ārvalstu investīcijām pieejama vide, Jelgava ieņem 5. vietu.

Mūsu pilsēta "Financial Times" ikmēneša izdevuma "FDi Magazine" rīkotajā "FDI Intelligence" pētījuma kategorijā "Eiropas nākotnes pilsētas un reģioni" jau vairākus gadus uzrāda augstu rezultātu. Šogad mikropilsētu grupā (iedzīvotāju skaits līdz 100 000) Jelgavas ārvalstu tiešo investīciju piesaistes stratēģija ierindota 5. vietā. Jāpiebilst, ka Jelgavas rezultāts ir uzlabojies – pagājušajā gadā šajā topā pilsēta ieņēma 6. vietu.

"Financial Times" pētnieki ik gadu pēc noteiktiem kritērijiem veic izvērtējumu, lai apzinātu investīciju piesaistē veiksmīgākās un daudzsološākās Eiropas pilsētas un reģionus. Šogad pavisam tika izvērtēti 549 pilsētu un reģionu pieteikumi piecās apakškategorijās: "Ekonomiskais potenciāls", "Cilvēkresursi un dzīvesveids", "Rentabilitāte", "Savienojamība" un "Draudzīgums uzņēmējdarbībai". Bet sestajā kategorijā – "Ārvalstu tiešo ieguldījumu stratēģija" (FDI Strategy) – no tiem vērtēti 89 pieteikumi, tostarp Jelgavas. Katrs pretendents iesniedza pieteikumu, atbildot uz vairāk nekā 10 jautājumiem saistībā ar investīciju iespējām un to piesaisti konkrētajā pilsētā. Jāpiebilst, ka pilsētas un reģioni vērtēti ne tikai pēc iesniegtajām atbildēm, bet arī dalīti kategorijās pēc to platības un iedzīvotāju skaita.

Vērtējot Eiropas pilsētas, tās tika sagrupētas piecās kategorijās: lielpilsētas, lielās pilsētas, vidēja lieluma pilsētas, mazās pilsētas un mikropilsētas. Jelgava tiek vērtēta mikropilsētu grupā, kurā iekļautas pilsētas ar iedzīvotāju skaitu līdz 100 000.

Ar pētījuma rezultātiem var iepazīties mājaslapā www.fdiintelligence.com ŠEIT.

"Financial Times" ir viena no pasaules vadošajām ziņu organizācijām, kas starptautiski atzīta par savu autoritāti, integritāti un precizitāti. "FDI Intelligence" ir "Financial Times" specializēta nodaļa, kas piedāvā pasaulē visplašākos pakalpojumus, kuri saistīti ar ārvalstu tiešajiem ieguldījumiem, veicinot investīciju piesaisti un ekonomiskās attīstības risinājumus, piedāvājot ārvalstu tiešo ieguldījumu datu rīkus, pētījumu un konkurentu analīzi, pasākumus, multividi un redakciju.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Halovīnu šausmu parks Bauskas pilskalnā Bauskas TIC
Sākot no 10.10. līdz pat 5.11. apmeklē Bauskas pilskalna parku un sajūti Halovīnu emocijas! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 04.10.2023 - 10.10.2023 Rūdens Whitehouse restorānā Whitehouse
Atmosfēra, kas rodas no mazām detaļām. Mirkļa baudījums. Mēs gādāsim par to, lai vakars mūsu restorānā ir jauniem iespaidiem bagāts un atmiņā | Skatīt vairāk
Pierīgas tūrisma asociācija + Turība  Biznesa augstskola Turība
Turība sadarbosies ar Pierīgas tūrisma asociāciju uzņēmējdarbības vides uzlabošanā | Skatīt vairāk
Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē Jēkabpils novada TIC
Ko apmeklēt Jēkabpils pilsētā un novadā skolēnu grupām? Piedāvājam ielūkoties apkopotās vienas dienas brauciena idejās.  | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


Jelgavas reģionālais tūrisma centrs
,

Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.43731689sec.