Literārās sarunas Lūznavas muižā ar Andri Akmentiņu

Turpinot literāro sarunu ciklu un ļaujot lasītājiem klātienē satikt iecienīto literāro darbu autorus, 23. aprīlī plkst. 17.00 Lūznavas muižā viesosies dzejnieks un prozaiķis Andris Akmentiņš.

Andris Akmentiņš tieši pēdējā laikā pievērsies romāna žanram, pārsteidzot ar problemātikas dziļumu un valodas “dzīvīgumu”. Viņa romāni: “Skolotāji” (2018, sērijā “Mēs XX gadsimts”) un “Ezeriņu meklējot”(2021, sērijā “Es esmu…”), ļauj iepazīt 20. gadsimta kultūrvēsturisko vidi, atklājot, cik lielā mērā personības tapšana ir atkarīga no vēstures un pastāvošās ideoloģijas. Autors pirms romānu tapšanas ir studējis un iepazinis milzīgu apjomu dokumentālu un mākslas darbu, kas ļauj pašos darbos un tikšanās reizē ar lasītājiem parādīt precīzas konteksta zināšanas, tai pašā laikā piedāvājot savu redzējumu un nezaudējot psiholoģiski saistošu dziļumu. A. Akmentiņš vada arī saistošas radošās meistarklases un ir komponējis un izpilda paša sacerētas dziesmas.

Sarunu cikls “Literārās sarunas Lūznavas muižā” aizsākās 2017. gada rudenī, iepazīstot literātus un viņu daiļradi, atklājot, cik daudzveidīga ir jaunākā literatūra, un piedāvājot žanriski atšķirīgus stāstus.

Sarunas ar literātiem notiek kā klātienē muižā, tā arī tiešsaistē, sarunu virzītāja, kā allaž, ir literatūrzinātniece Ilga Šuplinska.

Literāro sarunu ciklam attālināti pieslēdzas arī viesi no Čikāgas latviešu literātu kopas un Minsteres lasītāju kluba “Minsteres grāmatmīļi”. Gan lasītājus Latvijā, gan diasporās ASV un Vācijā vienojošais ir interese par jaunāko latviešu literatūru. Visas cikla “Literārās sarunas Lūznavas muižā” tikšanās reizes ir ierakstītas un brīvi pieejamas ikvienam interesentam (tajā skaitā arī skolu pedagogiem) zināšanu paplašināšanai par rakstniekiem, izmantošanai interešu izglītībā, kā arī mūsdienu latviešu literatūras procesu izziņā Lūznavas muižas YouTube kontā: https://www.youtube.com/@luznavasmuiza.

Literāro sarunu norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Rēzeknes novada pašvaldība.

Ieejas biļetes: 3,00 eiro. Biļetes nopērkamas “Biļešu Paradīze” kasēs, internetā un uz vietas Lūznavas muižā.

Pavisam drīz Lūznavas muižā viesosies arī prozaiķe Inga Žolude (21. maijā) un dzejnieks Andris Ogriņš (11. jūnijā).

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 05.05.2025 - 23.05.2025 Katrīna Dimanta Ceplī  Zemgales Tūrisma asociācija
Ieplāno īpašu ceturtdienu Igo mūzikas un mākslas centrā "Ceplis" 22.maija! | Skatīt vairāk
Latvija
Deju skolas "Demo" sezonas noslēgums Tukuma TIC
koncerts 2 daļās: 1. daļa – “Apskāviens”, 2. daļa – “Muļķa sirds”. Pārtraukumā: Deju skolas grāmatas un citu suvenītu iegāde, | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 10.05.2025 - 24.05.2025 Jūrtakas pārgājiens: Apšuciems - Engure Tukuma TIC
Pārgājiens no Apšuciema līdz Engurei – 14 kilometru garā maršrutā, kas ved gar plašiem liedagiem, priežu mežiem un piekrastes ciematiem! | Skatīt vairāk
Ieelpo pavasari Preiļos Preiļu novada TIC
Preiļu muižas komplekss un parks– lielākais pilsētvides ainavu parks Latvijā, kurš apbur ne vien ar savu romantisko veidolu, bet arī arhitektūras | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::2.53486013sec.