Pasaulē neparastākie kruīza kuģi

Ceļošana ar kruīza kuģiem mūsdienās ir kas vairāk par demokrātisku atpūtas veidu - daži sniedz iespēju apmeklēt attālus pasaules nostūrus, savukārt citi piedāvā izklaidēties tematiskajos atrakciju parkos vai pat doties izbraukumā ar kartingiem, vēsta kanāls “National Geographic”.

Līdz 2028. gadam paredzēts pasaules kruīza floti papildināt ar vairāk nekā 60 jauniem kruīza kuģiem, kas piedāvās izklaides un ceļošanas iespējas dažādākajām gaumēm. Tikmēr šogad jau esošajos kruīzos dosies apmēram 30 miljoni pasažieru, kuriem jau pieejams plašs kruīzu saraksts, no kā izvēlēties.

Viens no saraksta augšgalā esošajiem ir izklaides korporācijas “Disney” kruīza kuģis. Lai gan pasaulē “Disney” pazīstama ar savām animācijas un pilnmetrāžas filmām, un atrakciju parkiem, tai pieder arī iespaidīga kruīzu kuģu flote. Šobrīd tā sastāv no pieciem kuģiem. Jaunākais no tiem, “Wish”, kas spēj uzņemt 4000 pasažieru, savā pirmajā ceļojumā devās 2022. gada jūlijā. 

Gandrīz 15 000 cilvēki 13 mēnešos ir ieguldījuši savu darbu, lai 144 dzelzs tonnas  pārtaptu par jaunāko “Disney” sapņu kuģi. Pēc būvdarbu beigām tas mēroja 11 dienu garu ceļu pāri Atlantijas okeānam, lai no kuģu būvētavas Vācijā nonāktu Floridas štatā, Amerikas Savienotajās Valstīs. Jaunais kuģis kursē no Floridas uz Bahamu salām, kur “Disney” korporācijai pieder “Castaway Cay” sala. 1999. gadā “Disney” iznomāja šo salu uz 100 gadiem, lai sniegtu iespēju korporācijas piederošajiem kruīza kuģiem pietauvoties.

Raidījuma “Disney jaunākais kruīza kuģis”, kura pirmizrāde būs skatāma sestdien, 22. aprīlī kanālā “National Geographic”, skatītājiem būs unikāla iespēja ieraudzīt visu kuģa būves un aprīkošanas procesu.  Gaidot raidījuma pirmizrādi, kanāls “National Geographic” aicina iepazīties ar jauno kuģi, kā arī ar citiem neparastiem kruīzu maršrutiem!

Uz Ziemeļpolu ar šiko ledlauzi

Sapni par ceļojumu uz Ziemeļpolu var piepildīt katrs, taču jāatzīst, ka tas nav lēts prieks - 16 dienu brauciens ar modernāko ledlauzi “Le Commandant Charcot” izmaksā aptuveni 33 700 eiro. Kruīza cenā ir iekļautas visas ēdienreizes, īpaši izcili vīni, šampanietis un stiprie alkoholiskie dzērieni.

Pavisam kopā uz kuģa, kura iekšiene atgādina lukusa viesnīcu, ir 123 kajītes. Kopumā uz klāja strādā 235 apkalpes locekļi, spējot uzņemt un apkalpot līdz 245 pasažieriem. Uz kuģa atrodas arī spa un divi restorāni, kam ēdienkarti ir veidojis slavenais “Michelin” šefpavārs Alēns Dukass. Kuģis iekšpuse ir aprīkota ar visu nepieciešamo izklaidei un atpūtai. Tomēr vēl īpašāks ceļojuma laikā ir skats, kas paveras ārpusē, tādēļ katrai kajītei ir arī apsildāms balkons.

Pēc četrām kruīza dienām ceļotāji nonāk Ziemeļpolā, kur var doties izklaides braucienos ar piepūšamajām laivām vai kajakiem. Tāpat arī iespējams doties pārgājienos ar sniega kurpēm. Ir arī iespējas izmēģināt zemledus makšķerēšanu.

Arī zinātniskie pētījumi ir daļa no katra brauciena - uz ledlauža klāja atrodas un darbojas divas laboratorijas.

Ikviens kuģa pasažieris var klausīties dažādas zinātnieku lekcijas par jaunākajiem atklājumiem un pētījumiem. Piemēram, viena no zinātniecēm, kura bija uz ledlauža klāja tā pirmajā, izmēģinājuma, braucienā, bija Kamila Likē (Camille Lique) no Brestas universitātes, kura pēta klimata pārmaiņas.

Arī paši ceļotāji var piedalīties zinātniskajos eksperimentos, piemēram, izveidot izpētes staciju uz ledus gabala un izvietot tur uz satelīta balstītu sistēmu, kas apkopo un izplata vides datus. Šādā veidā ikviens ceļotājs var iejusties pētnieka lomā. 

Uzspēlēt golfu uz kuģa klāja

Modernākie kruīza kuģi nebeidz pārsteigt to viesus ar aizvien jaunām idejām, kā pavadīt laiku uz klāja brauciena laikā. Norvēģijas kruīza līniju kruīza kuģis “Norwegian Prima” piedāvā ceļotājiem gan dažādus mūziklus, gan aktīvo izklaidi.

Kartingu trase trīs stāvos nav vienīgais atpūtas izklaides veids uz šā kuģa - “Norwegian Prima” piedāvā izaicināt savu drosmi pirmajā brīvā kritiena sausajā slidkalniņā “Kritiens” (“The Drop”). Kā vēsta kuģa īpašnieki, šajā slidkalniņā gravitācijas spēku ir vairāk nekā Formula-1 sacīkšu automašīnas paātrinājumā.

Tāpat arī uz kuģa iespējams ne tikai baudīt mūziku, ēdienus un citas aktivitātes, bet arī uzspēlēt minigolfu, doties izbraucienos pa ūdenslidkalniņiem. Savukārt tiem, kam patīk mierīgākas izklaides, iespējams doties uz virtuālās realitātes atrakcijām.

Līdzīgi kā citu kruīza kuģu veidotāji, arī “Norwegian Prima” radītāji neapstājas pie sasniegtā un šobrīd strādā pie jau otrā šādas klases kuģa, “Norwegian Viva”, kas varētu doties pirmajā ceļojumā jau šogad!

Tropiskais ūdensatrakciju parks jūras vidū

2024. gada janvāri gaida ne vien ceļotgribētāji, bet visa pasaule - pirmo reizi savu izbraucienu piedzīvos lielākais kruīza līnijas kuģis “Icon of the Seas”. Tā svars būs 250 800 tonu un spēs uzņemt līdz pat 7600 viesu.

Iespaidīgu sola ne tikai tās apmēru, bet arī izklaižu klāstu - sākot ar rekordielu jūras ūdensparku līdz pat ģimenei draudzīgu atrakciju parku “Surfside Neighborhood”. Tāpat ir zināms, ka uz “Icon of the Seas” klāja būs pieejams arī  kruīza līnijā pirmais tropiskais ūdensparks “Aqua Dome”.

Protams, līdzīgi kā citos kruīza kuģu piedāvājumos, uz “Icon of the Seas” būs arī vairāki tematiskie parki, piedāvājot dažādas atrakcijas. Tāpat paredzētas gan  pieaugušo atpūtas zonas, gan sērfošanas simulators un citas izklaides iespējas.

Jāpiebilst, ka “Icon of the Seas” būs pirmais kuģis savā kruīza klasē, tādēļ tuvākos gadus otrs tāds nav sagaidāms.

Nebeidzamā izklaide uz “Disney” kuģa

“Wish” kļuva jau par piekto kruīza kuģi “Disney” flotē pēc “Magic” (1998), “Wonder” (1999), “Dream” (2011) un “Fantasy” (2012). Jāsaka, ka jaunais sapņu kuģis ir ietilpīgāks un modernāks nekā tā priekšgājēji. Taču projektu autori neapstājas un nu iesākuši vēl viena kuģa - “Treasure” - būvniecību. Plānots, ka savā pirmajā kruīzā tas dosies jau nākamgad.

Uz “Wish” klāja, par prieku bērniem, kā arī, protams, viņu vecākiem, atdzīvojas “Disney”, “Marvel”, “Zvaigžņu karu” un “Pixar” stāstu tēli, kā arī pieejamas dažādas izklaides.

Uz kuģa ir arī divi kinoteātri, kuros visas dienas garumā var skatīties gan klasiskas, gan jaunas “Disney” un animācijas filmas. Viens kinoteātris - ar ietilpību līdz 84 vietām - veidots “Alises Brīnumzemē” stilā, savukārt otrs kinoteātrs izveidots “Pīters Pens Nekurnekadzemē” tematikā. Tajā ietilpst 86 vietas. 

Uz “Wish” klāja ir arī savs teātris ar 1274 skatītāju vietām, kas aprīkots ar jaunākajām tehnoloģijām. Šeit var noskatīties trīs muzikālās izrādes, viena no tām stāsta par  iemīļoto “Disney” varoni - Mazo Nāriņu. 

Kruīza laikā bērni varēs izbaudīt arī pirmā “Disneja” ūdens atrakciju parka “Aquamouse” piedāvātās izklaides kopā ar Mikipeli un viņa draugiem. Tāpat uz kuģa klāja ir multfilmas “Rotaļlietu stāsts” tematikā veidots ūdens atrakciju laukums.   Līdzīgi kā iepriekšējiem “Disney” kuģiem, arī “Wish” vakaros piedāvā pasažieriem iespaidīgu uguņošanu.

“Wish” radītāji ir parūpējušies arī par tematiskām ēdienreizēm, kuras viesiem gādās trīs dažādi restorāni. Katrs no tiem ir veidots atšķirīgā stilā. Piemēram, animācijas filmas “Ledus sirds” faniem ir vienreizēja iespēja paēst maltīti, vienlaikus baudot iemīļoto varoņu priekšnesumus. 

Solīts, ka Elza, Olafs un citi varoņi personīgi sasveicināsies ar katru viesi. Līdzīgi ir ar “Marvel” studijas personāžiem, kuri sagaida viesus citā “Wish” kuģa restorānā. Trešā restorāna nosaukums ir “1923”, kas nodēvēts par godu gadam, kurā Rojs un Volts Disneji izveidoja savu nu jau pasaulslaveno multiplikācijas studiju. Šis restorāns iekārtots 20. gadsimta pirmajai pusei raksturīgajā stilā. 

Par nožēlu Eiropas iedzīvotājiem, Disneja kruīza kuģi pagaidām, galvenokārt, kursē no Floridas štata uz Bahamām un citām Karību jūras salām. Cena vienam “Wish” pasažierim ir sākot no 613 ASV dolāriem (apmēram 566 eiro) par trīs-četru dienu kruīzu. 

Par to, kādas izklaides un atpūtas iespējas sagaida kuģa “Wish” pasažierus, vēstīs raidījums “Disney jaunākais kruīza kuģis”, kura pirmizrāde gaidāma sestdien, 22. aprīlī plkst. 22.00 kanālā “National Geographic”!

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Agrās rezervēšanas piedāvājumi! Estravel Latvia
Ieplānojiet atvaļinājumu eksotiskā galamērķī - uzsildiet ziemu! | Skatīt vairāk
no 619 EUR
Pludmales ballīte austrumu noskaņās Baltic Beach Hotel & SPA
12. jūlijā garda ēdiena un labas izklaides cienītājus aicinām uz “Beach Bar & Grill”, kur lieliem un maziem viesiem piedāvāsim aizraujošu garšu | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 07.06.2024 - 23.06.2024 Līgosim Augšdaugavas novadā TAKA
Apmeklējiet Augšdaugavas novadu! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 14.06.2024 - 21.06.2024 Publikācija “TRAĶU REĢIONA GARŠU KRĀSAS” Trakai TIC
Publikācija “TRAĶU REĢIONA GARŠU KRĀSAS” | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.29350996sec.