Lielais Brīvdabas muzeja Gadatirgus būs jūnija sākumā

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā 2023. gada 3. un 4. jūnijā no plkst. 9.00 līdz 17.00 notiks tradicionālais lielais Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Gadatirgus. Šogad Gadatirgus notiks 51. reizi. Tajā savu preci piedāvās vairāk nekā 530 amatnieku, pārtikas un kosmētikas mājražotāju, grāmatizdevēju un ēdinātāju. Būs arī plaša un daudzveidīga kultūras programma.

Līdzīgi kā dziedātāji un dejotāji pulcējas Dziesmu un Deju svētkos, tā amatnieki un tautas lietišķās mākslas meistari ik gadu no visām Latvijas malām sabrauc Brīvdabas muzejā, lai rādītu savas prasmes, dalītos ar pieredzi un smeltos jaunus iespaidus turpmākajam darbam. Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Gadatirgum Latvijas kultūrtelpā ir ļoti nozīmīga vieta un tas allaž bijis arī svarīgs tautas nacionālās pašapziņas stiprinātājs.

Jau vēsturiski Brīvdabas muzeja gadatirgus nav tikai tirgošanās vieta, bet ir arī tautas lietišķās mākslas izstāde un tautas tradicionālās kultūras dažādu notikumu apvienojums. Līdzās plašajai tirdzniecībai būs aktivitātes un dažādi notikumi arī Ezermalas pļavā, varēs apskatīt podnieka darbošanos pie Kurzemes podnieka cepļa,  pie Lībiešu sētas notiks keramikas, skalu grozu pīšanas, karošu grebšanas, pastalu gatavošanas, vilnas vērpšanas un citu amatu demonstrējumi,  bet uz skatuves pie Rietumu vārtiem abas dienas notiks teātra izrādes.

Sestdien, 3. jūnijā, plkst. 10.00 muzeja tirgus laukumā notiks svinīga Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Gadatirgus atklāšana ar Suitu sievu un Suitu dūdenieku piedalīšanos.  Plkst. 11.00 varēs vērot Kurzemes podnieka cepļa vaļā vēršanu un keramikas darbu izņemšanu, savukārt Ezermalas pļavā tajā brīdī jau būs sākušās tirgus lustes ar Ivetu un Vidvudu Medeņiem, kur uzstāsies Rīgas danči (Rīga), Suitu sievas un Suitu dūdenieki (Kuldīgas novads), Etnoprieka grupa “Ogas” (Rīga) un Rēzeknes kapela “Dziga”. Uz skatuves pie Rietumu vārtiem plkst. 11.00 un 15.00 varēs noskatīties Jāņa Jaunsudrabiņa lugu “Jo pliks, jo traks” Kultūras centra “Iļģuciems” studijas “Rampa” uzvedumā.

Svētdien, 4. jūnijā, no plkst. 11.00 Ezermalas pļavā turpināsies tirgus lustes ar Ivetu un Vidvudu Medeņiem, uzstāsies vīru folkloras kopa “Vilkači” (Rīga), Lielvārdes folkloras kopa “Josta” (Ogres novads), Iecavas “Tarkšķu mandolīnisti” (Bauskas novads), lustes noslēgs Julgī Stalte un Ēriks Zeps ar etnofolka grupu “Tā kā pērn”. Uz skatuves pie Rietumu vārtiem Sabiles amatierteātra izrāde Voldemāra Sauleskalna  “Meldermeitiņa”.

Muzeja izstāžu zālē līdz 4. jūnijam vēl būs apskatāma izstāde “Tamborējumi Latvijas etnogrāfijā”.

Gadatirgus ieejas biļetes vēlams iegādāties elektroniski iepriekšpārdošanā bilesuparadize.lv

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ir viens no senākajiem un plašākajiem brīvdabas muzejiem Eiropā. Tā platība ir 87 hektāri un tajā izvietotas 114 senceltnes no visiem Latvijas novadiem. Muzejā notiek krājumu komplektēšanas un glabāšanas, izglītojošais, pētnieciskais un restaurācijas darbs. 2024. gadā muzejs svinēs savu simtgadi. Muzejam ir arī divas lauku ekspozīcijas to dabiskajā atrašanās vietā – muzejs “Vēveri” Vecpiebalgas pagastā un zvejnieku sēta “Vītolnieki” jūras krastā Rucavas pagastā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 03.12.2023 - 09.12.2023 Apgaismojums renesanses pilī Bauskas TIC
Izmanto iespēju doties vakara pastaigā pa Bauskas pili, kas izgaismota ar 16. un 17.gs. apgaismes ķermeņiem! | Skatīt vairāk
Latvija
Vakara Ziemassvētku tirdziņš Limbažos Limbažu TIC
Tirdziņā varēsiet iegādāties dāvanas sev tuvajiem un mīļajiem cilvēkiem – dažādus amatnieku un mājražotāju darinājumus u.c. | Skatīt vairāk
Radošās meistarklases svētku laikam Bauskas TIC
Atklāj tradicionālās un jaunās Bauskas novada garšas, un piedzīvo radīšanas prieku! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 04.12.2023 - 08.12.2023 Satiec Bausku ziemā! Bauskas TIC
Ieskaties Bauskas kultūras un tūrisma ziemas ceļvedī SATIEC BAUSKU! | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


Jūrmalas TIC
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.45005798sec.