Balsis no visas Latvijas izskanēs uz sarunu festivāla «Lampa» Reģionu skatuves

2023. gada 9. un 10. jūnijā Cēsīs norisināsies devītais sarunu festivāls “Lampa”. Jau otro gadu ar British Council pārstāvniecības Latvijā atbalstu Latvijas reģionos aktuālas tēmas tiks izgaismotas uz Reģionu skatuves. Šogad tās programma sniegs iespēju ne tikai iesaistīties diskusijās par reģionu attīstību, bet arī baudīt Daugavpils teātra izrādi un piedalīties interaktīvās spēlēs.

“Kā festivāla “Lampa” ilggadējie rīkotāji un patroni veidojam Reģionu skatuves programmu, lai mūsu partneriem no visas Latvijas sniegtu balsi un plašāku skanējumu svarīgu reģionālu problēmu un globālu jautājumu risināšanai,” stāsta British Council pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Matesoviča.

Aizsākot norises uz Reģionu skatuves, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un British Council pārstāvniecība Latvijā aicinās uz diskusiju par jaunā Pašvaldību likuma piedāvātajiem līdzdalības instrumentiem – iedzīvotāju padomēm un līdzdalības budžetu. Par to, kāda ir moderna un labi pārvaldīta pašvaldība uz Reģionu skatuves spriedīs arī domnīcas “Providus” ekspertes kopā ar pašvaldību vadītājiem no Cēsu, Valmieras, Madonas novadiem un Rīgas.

Kultūras pieejamība reģionos būs ekspertu uzmanības centrā Latvijas Nacionālā kultūras centra un programmas “Latvijas skolas soma” rīkotajā diskusijā. Tajā tiks meklēta atbilde, kas jādara skolotājiem, kultūras nozares profesionāļiem un valstij kopumā, lai bērni un jaunieši iepazītu kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes ikvienā Latvijas pilsētā un novadā. Savukārt Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes, Rēzeknes tehnoloģiju akadēmijas un Vidzemes Augstskolas rīkotās diskusijas galvenais temats būs zināšanu ekonomika un augstskolu loma ilgtspējīgas un līdzsvarotas reģionu attīstības nodrošināšanā.

Lai pārrunātu sev nozīmīgas tēmas, uz Reģionu skatuves kāps vietējo kopienu pārstāvji no dažādiem Latvijas novadiem. Latgales kopienu līderi atklās savu pieredzi, aktivizējot vietējos iedzīvotājus iniciatīvas “Darbīgās kopienas Latgalē” ietvaros. Performancē “Šudiņ vakareņuos "Latgolys zylūņs!” novada viedokļu līderi aicinās šķetināt mītus un meklēt risinājumus Latgalē aktuālajām problēmām jeb “zilonim”. Ar Lielbritānijas vēstniecības Rīgā atbalstu festivāla apmeklētājus priecēs Daugavpils teātris ar iestudējumu “Meli bez noteikumiem”.

Liepājnieki dalīsies atziņās un izaicinājumos, runājot par Karostas sociālas vides attīstību, un pilsētas aktīvie jaunieši aicinās simulācijas spēles ietvaros izprast pilsoniskās līdzdalības nozīmi. Savukārt “Kurzemes NVO centra” sarunu spēlē “Lielā tautu staigāšana” festivāla apmeklētāji varēs atrast kopīgas sarunu tēmas ar pilnīgiem svešiniekiem.

Ar pilnu Reģionu skatuves programmu iespējams iepazīties festivāla “Lampa” mājaslapā.  9. jūnijā Reģionu skatuves norises varēs vērot arī tiešraidē festivāla mājaslapā, bet 10. jūnijā pasākumi būs skatāmi tikai klātienē.

Sarunu festivāla “Lampa” rīkotāju komandu veido Fonds atvērtai sabiedrībai “DOTS”, “Swedbank Latvija”, Cēsu novada pašvaldība, komunikācijas vadības aģentūra “Deep White”, reklāmas aģentūra “Armadillo” un British Council pārstāvniecība Latvijā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Ziemassvētku vakariņas Rundāles pilī Bauskas TIC
Rundāles pils kafejnīca “Ozollāde” no 1.decembra sāk pieņemt rezervācijas Ziemassvētku piedzīvojumam - 7-kārtu degustāciju vakariņām! | Skatīt vairāk
Latvija
Radošās meistarklases svētku laikam Bauskas TIC
Atklāj tradicionālās un jaunās Bauskas novada garšas, un piedzīvo radīšanas prieku! | Skatīt vairāk
Resorāni un kafejnīcas Bauskas novadā Bauskas TIC
Ielūkojies, kur garšīgi paēst, kad viesojies Bauskas pusē! | Skatīt vairāk
Jaunais gads ar R.Zeltiņu & Dziļi Violets! Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel
Pievienojies grandiozākajai Jaunā gada sagaidīšanas ballei Rīgā ar aizraujošām izklaidēm, dejām, svētku bufeti, DJ Kārli Ķilkutu un jautrām | Skatīt vairāk
150 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.45227885sec.