Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā 3. un 4. jūnijā notiek «Lielais gadatirgus»

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā 2023.gada 3. un 4. jūnijā notiks tradicionālais lielais Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Gadatirgus. Šogad Gadatirgus notiks 51. reizi. Tajā savu preci piedāvās vairāk nekā 530 amatnieku, pārtikas un kosmētikas mājražotāju, grāmatizdevēju un ēdinātāju. Būs arī plaša un daudzveidīga kultūras programma. 

Līdzīgi kā dziedātāji un dejotāji pulcējas Dziesmu un Deju svētkos, tā amatnieki un tautas lietišķās mākslas meistari ik gadu sabrauc no visām Latvijas malām, lai rādītu savas prasmes, dalītos ar pieredzi un smeltos jaunus iespaidus turpmākajam darbam. Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Gadatirgum Latvijas kultūrtelpā ir ļoti nozīmīga vieta un tas allaž bijis arī svarīgs tautas nacionālās pašapziņas stiprinātājs.

Jau vēsturiski gadatirgus nav tikai tirgošanās vieta, bet tas ir daudzu dažādu notikumu apvienojums. Līdzās plašajai tirdzniecībai būs aktivitātes un dažādi notikumi arī Ezermalas pļavā, varēs apskatīt podnieka darbošanos pie Kurzemes podnieka cepļa, pie Lībiešu sētas notiks keramikas, skalu grozu pīšanas un vilnas vērpšanas amata demonstrējumi, bet uz skatuves pie Rietumu vārtiem abas dienas notiks teātra izrādes.

Sestdien, 3. jūnijā, plkst. 10.00 muzeja tirgus laukumā notiks svinīga Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Gadatirgus atklāšana ar Suitu sievu un Suitu dūdenieku piedalīšanos. Plkst. 11.00 varēs vērot Kurzemes podnieka cepļa vaļā vēršanu un keramikas darbu izņemšanu, savukārt Ezermalas pļavā tajā brīdī jau būs sākušās tirgus lustes ar Ivetu un Vidvudu Medeņiem, kur uzstāsies Rīgas danči (Rīga), Suitu sievas un Suitu dūdenieki (Kuldīgas novads), Etnoprieka grupa “Ogas” (Rīga), "Teikas muzikanti" (Rīga) un Rēzeknes kapela “Dziga”. Uz skatuves pie Rietumu vārtiem plkst. 11.00 un 15.00 varēs noskatīties Jāņa Jaunsudrabiņa lugu “Jo pliks, jo traks” Iļģuciema Kultūras centra studijas “Rampa” uzvedumā.

Svētdien, 4. jūnijā, no plkst. 11.00 Ezermalas pļavā turpināsies tirgus lustes ar Ivetu un Vidvudu Medeņiem, uzstāsies vīru folkloras kopa “Vilkači” (Rīga), Lielvārdes folkloras kopa “Josta” (Ogres novads), Iecavas “Tarkšķu mandolīnisti” (Bauskas novads), lustes noslēgs Julgī Stalte un Ēriks Zeps ar etnofolka grupu “Tā kā pērn”. Uz skatuves pie Rietumu vārtiem Sabiles amatierteātra izrāde Voldemāra Sauleskalna “Meldermeitiņa”.

Muzeja izstāžu zālē līdz 4. jūnijam vēl būs apskatāma izstāde “Tamborējumi Latvijas etnogrāfijā”.

Vairāk informācijas - www.brivdabasmuzejs.lv/zinas/lielais-gadatirgus-3-un-4-junija/

Gadatirgus ieejas biļetes vēlams iegādāties elektroniski iepriekšpārdošanā https://www.bilesuparadize.lv/lv/performance/27111

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Vīzas noformēšana uz Lielbritāniju AL SVETS
Bezmaksas konsultācijas, zvaniet 28454547 | Skatīt vairāk
Arābijas kruīzs - AAE, Omāna, Katara Latvia Tours
Izbaudiet eksotisku 7 dienu kruīzu ar COSTA SMERALDA, apmeklējot Dubaiju, Muskatu, Dohas un Abu Dabī brīnumus. Luksusa ceļojums sākot no 639 EUR/personai! | Skatīt vairāk
no 639.00 EUR
Bārtas plostnieku svētki Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs
Piedzīvo unikālo plostnieku svētku atmosfēru – dziesmas, dejas, plostniecības mākslu un tradīcijas! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 24.03.2025 - 13.04.2025 Rīgas Restorānu nedēļa Harper Woolf Harper Woolf
No 31. marta līdz 13. aprīlim palutini sevi ar īpaši izveidotu pavasara ēdienkarti 40 EUR | Pieejams tikai ierobežotu laiku Rezervē savu galdiņu un | Skatīt vairāk
40 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.23676801sec.