61 % iedzīvotāju ceļojumu laikā visvairāk satrauc garnadži un veselības problēmas

Vasaras mēnešos, kad liela daļa Latvijas iedzīvotāju plāno savus atvaļinājumus un ceļojumus uz ārvalstīm, 45 % pirms došanās ceļā rūpīgi izplāno ceļojuma maršrutu un veic nepieciešamās rezervācijas. Taču 61 % ceļotāju uztraucas par riskiem, kas saistīti ar personīgo mantu drošību, kā arī iespējamo nepieciešamību saņemt neatliekamās medicīniskās palīdzības pakalpojumus, atklāj apdrošināšanas tehnoloģiju uzņēmuma “Balcia” veiktā iedzīvotāju aptauja*.

Vairums rūpīgi plāno

Liela daļa aptaujāto paši plāno ceļojumu maršrutus un laicīgi veic visas rezervācijas, savukārt,  18 % atpūtnieku izmanto ceļojumu aģentūru piedāvājumus. Vēl 15 % aptaujāto iepriekš rezervē tikai transporta pakalpojumus un nakšņošanas vietas, bet par pārējo domā ceļojuma laikā. Vien 12 % lēmumus pieņem pēdējā brīdī un ceļojuma laikā brīvi pielāgojas situācijai. Visspontānākie (15 %) ir iedzīvotāji vecuma grupā no 30 līdz 44 gadu vecumam.

Lai arī ceļošanas paradumi atšķiras, aptaujas dati liecina, ka lielākā daļa iedzīvotāju vēlas būt droši par ceļojuma norisi. Tomēr, neraugoties uz rūpīgu plānošanu, daudzi ceļotāji pērn piedzīvoja avioreisu kavēšanos. Industrijas speciālisti prognozē, ka arī šovasar var rasties līdzīgas situācijas. “Dodoties uz ārvalstīm, ir ļoti svarīgi parūpēties par savu drošības spilvenu – atbilstošu ceļojumu apdrošināšanu, kas pasargās no neplānotiem izdevumiem, tai skaitā lidojumu aizkavēšanos. Jāņem vērā, ka piedāvātie apdrošināšanas segumi ir dažādi, tāpēc pirms ceļojuma apdrošināšanas iegādes ir rūpīgi jāizvērtē ceļojuma mērķis, ilgums, pārvietošanās veids un galamērķis,” atgādina “Balcia” viceprezidents Reinis Bērzkalns.

Kā liecina “Balcia” ceļojumu apdrošināšanas statistika, vidējā izmaksātā atlīdzību summa par izmaiņām ceļojumā  ir 1800 eiro.  Visbiežāk izmaiņas ceļojuma plānos rodas avioreisu aizkavēšanās vai neplānotas ceļojuma atcelšanas dēļ.

Iedzīvotāju bailes ceļojumu laikā

Vairāk nekā pusi (61 %) Latvijas iedzīvotāju ceļojuma laikā satrauc personīgo mantu vai dokumentu zudums un zādzības. Tikpat liels skaits aptaujāto bažījas iegūt kādu traumu vai akūti saslimt, kā rezultātā būtu nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība. Visvairāk par šiem apstākļiem uztraucas gados jauni ceļotāji vecuma grupā līdz 29 gadiem.

“Balcia” statistika rāda, ka vairāk nekā puse no visiem ceļojuma apdrošināšanas atlīdzības pieteikumiem ir par ārstniecības izdevumiem. Biežāk ārstniecības pakalpojumi nepieciešami ceļojot kopā ar bērniem, un vidējā atlīdzības summa sasniedz gandrīz 400 eiro. Otrs biežākais atlīdzības pieteikumu iemesls ir par personīgo mantu aizkavēšanos, nozaudēšanu vai zādzību. Vidējā atlīdzības summa, kas tiek izmaksāta šādos gadījumos ir 257 eiro.“

Katrs ceturtais respondents uztraucas par nelaimes gadījumu, kura rezultātā varētu iestāties nāve vai invaliditāte, bet citi raizējas par lidojuma aizkavēšanos vai tā atcelšanu (34 %). Savukārt, iedzīvotāji vecumā no 45 līdz 65 gadiem biežāk satraucas par iespēju iekļūt ceļu satiksmes negadījumā (30 %).

"Pirms ceļojuma ir jāizvērtē drošības un medicīniskās palīdzības dārdzības līmenis izvēlētajā galamērķī, un atbilstoši jāpielāgo ceļojuma apdrošināšana. Ja ceļojuma laikā plānota kāda sportiska aktivitāte, piemēram, pārgājiens kalnos, niršana, sērfošana u.tml., ir jāpārbauda vai izvēlētā apdrošināšana paredz atlīdzību, ja notiks negadījums šādu aktivitāšu rezultātā," skaidro R.Bērzkalns.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
"Tuvā tālumā" izstāde galerijā "Mans's" Jēkabpils novada TIC
Galerijā «Mans's» atklāta divu savdabīgu mākslinieku – Kalvja Zutera un Zanes Lūses – personālizstādes, kam dots kopējais nosaukums «Tuvā | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 10.05.2025 - 24.05.2025 Jūrtakas pārgājiens: Apšuciems - Engure Tukuma TIC
Pārgājiens no Apšuciema līdz Engurei – 14 kilometru garā maršrutā, kas ved gar plašiem liedagiem, priežu mežiem un piekrastes ciematiem! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 05.05.2025 - 23.05.2025 Katrīna Dimanta Ceplī  Zemgales Tūrisma asociācija
Ieplāno īpašu ceturtdienu Igo mūzikas un mākslas centrā "Ceplis" 22.maija! | Skatīt vairāk
Ieelpo pavasari Preiļos Preiļu novada TIC
Preiļu muižas komplekss un parks– lielākais pilsētvides ainavu parks Latvijā, kurš apbur ne vien ar savu romantisko veidolu, bet arī arhitektūras | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.80919909sec.