Ar jaunas informācijas centra ēkas atklāšanu svin svētkus Alūksnes novada tūrisma nozarei

Ar Ulda Sedlenieka Alūksnes Tautas teātra “Slieksnis” aktieru izspēlētām etīdēm par daudzveidīgo Alūksnes novada tūrisma piedāvājumu un vietējo uzņēmēju sarūpētu novadu raksturojošo cienastu ceturtdien, 29. jūnijā, tika atklāta Alūksnes Tūrisma informācijas centra ēka. Uz pasākumu bija pulcējušies novada tūrisma un viesmīlības uzņēmumu ļaudis, sadarbības partneri un projekta īstenošanā iesaistītie.

Tūrisma nozare ir viena no Alūksnes novada prioritāriem attīstības virzieniem. Pašvaldības veiktās investīcijas publiskās infrastruktūras uzlabošanā veicina gan jau esošo vietējo uzņēmēju un amatnieku attīstību, paplašinot to darbību, dažādojot pakalpojumus un veidojot jaunus, gan palīdzot rasties arī jauniem uzņēmumiem. Katrs uzņēmums nozīmē darba vietas, tātad nodarbinātību novada iedzīvotājiem.

Alūksnes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Dzintars Adlers savā uzrunā atgādināja, ka pirms vairākiem gadiem pašvaldība plānoja, kā stiprināt novada ekonomisko situāciju un savu iedzīvotāju labklājību. Toreiz pašvaldības lēmums bija ieguldīt tūrisma nozarē.

- Kopš tā laika esam ieguldījuši ļoti lielu darbu. Viens no pirmajiem objektiem bija novērošanas tornis pussalā, pakāpeniski virzījāmies uz priekšu, attīstot parku, Veclaicenes ainavu teritoriju, esam devuši ieguldījumu Ates muzejā, domājam, kā attīstīt Zeltiņu raķešu bāzi. Esam īstenojuši tādus pasaules mēroga objektus kā Alūksnes Bānīša stacijas ekspozīcija, Dienvidu tornis un citus. Ļoti lielu ieguldījumu šajā laikā ir devuši tūrisma uzņēmēji - radījuši dažādus pakalpojumus, jaunus pārtikas produktus, kas popularizē Alūksnes vārdu, ļoti lielu darbu veikuši gidi, pašvaldība ir piesaistījusi arī jaudīgus ekspertus nozares attīstībai, - atklāšanas pasākumā sacīja Dz. Adlers.

Šajā tūrisma nozares svētku brīdī īpašas piemiņas veltes saņēma vairāki cilvēki, kas devuši būtisku ieguldījumu nozares darbības un Alūksnes novada atpazīstamības veicināšanai. Viņu vidū arī tūrisma nozares eksperts, ģeogrāfijas zinātņu doktors, asociētais profesors Andris Klepers, sadarbībā ar kuru Alūksnes Tūrisma informācijas centrs izstrādājis tūrisma nozares attīstības dokumentus.

- Jāsaka, ka starp daudzām vietām Latvijā Alūksnei tiešām ļoti pamatoti ir, ar ko lepoties. Tā nav piepacelta pašapziņa, bet patiešām šeit ir daudz izcilību – labākās ziemas, pilsēta pie ezera, Malēnijas kultūrtelpa, Latvijas simboliskā ainava ar Bānīti un pakalniem. Visas vietas tiecas uz labu pievilcību un ir trīs virzieni, kā tās aug – būt pievilcīgai iedzīvotājiem, būt pievilcīgai uzņēmējiem un – būt pievilcīgai viesiem. Ja esat pievilcīgi viesiem, tad arī šeit ir interesanti dzīvot, un tad arī sāk rosīties uzņēmēji. Tādēļ vajag novērtēt tūrismu kā jomu, - uzrunājot klātesošos, uzsvēra A. Klepers.

Piemiņas velte nonāca arī BalticTravelnews.com direktora Aivara Mackeviča rokās. Viņš atzina, ka katra jauna ziņa, kas tūrisma jaunumu portālam ienāk no Alūksnes, viņam ir priecīga vēsts.

- Man patīk, ka attīstās no Rīgas tālākie reģioni. Kādreiz bija ierasti atpūtas braucieni uz Ventspili vai Liepāju, bet pirms gada vai diviem biju atpūsties šeit, Alūksnē, un tas bija ļoti labs pārsteigums, jo atpūta bija līdzvērtīga un daudzos komponentos vēl labāka. Novēlu alūksniešiem to uzturēt! – novēlēja A. Mackevičs.

Ar neizmērojamu mīlestību un sirsnību pret savu pilsētu patiesa Alūksnes vēstnese ir gide Ilona Riekstiņa, kura, uzrunājot pasākuma dalībniekus, atgādināja Hansa Kristiana Andersena vārdus: “Brīnumi notiek katru dienu. Bet tiklīdz cilvēks pierod pie šiem brīnumiem, tā kļūst ikdiena.”

- Visi ļoti labi atceramies, cik daudzus gadu desmitus šī vieta bija viena no nepievilcīgākajām pilsētā. Šobrīd tas viss ir mainījies. Atsaucoties uz vārdiem par brīnumu un ikdienu, man ir prieks dzirdēt no ekskursantiem, ka arvien biežāk izskan jautājums – “Atkal Alūksne?” Daudzi šo pilsētu sauc par brīnumu pilsētu. Bet varbūt ir piepildījies tas, ko kādreiz Fītinghofu dzimta sirdī loloja, tas, par ko domāja viņu pēcteči, un arī tie Fītinghofi, kuri kādreiz šeit viesojušies dzimtas salidojumos, sakot, ka joprojām šī ir visskaistākā vieta pasaulē. Mums ir gods, mīļie alūksnieši, dzīvot šajā skaistajā vietā. Lai tālu ceļu gājējs jūtas šeit, Alūksnē, kā mājās, un, lai pašam alūksnietim ir lepnums par šo skaisto vietu! – sacīja I. Riekstiņa.

Veiksmīga sadarbība novada tūrisma nozarei izveidojusies ar Vidzemes tūrisma asociāciju. Piemiņas velti saņēma arī tās valdes priekšsēdētājs Raitis Sijāts:

- Kad uzrunājam potenciālos tūristus dažādās valstīs, parasti mums jautā - vai ir kas jauns? Mūsu pretjautājums tad parasti ir – kad pēdējo reizi esat bijuši konkrētajā vietā. Runājot par Alūksni, ja cilvēki atbild, ka bijuši šeit pirms pieciem, sešiem gadiem, tad sakām: “Jūs droši vien apmaldīsieties, jo tik daudz kas ir mainījies, tik daudz ļoti interesantu objektu ir atvērušies”. Paldies pašvaldībai, ka tūrismā turat tik augstu latiņu, un tā turpināt! – mudināja R. Sijāts.

Kopīgā darbā biedrībai “Sateka” no Gulbenes novada, Alūksnes lauku partnerībai, Alūksnes un Gulbenes Tūrisma informācijas centriem, SIA “Gulbenes-Alūksnes bānītis” jau kādu laiku tiek īstenota ideja par Bānīša zemes zīmolu, lai veicinātu šīs teritorijas atpazīstamību un popularitāti.

- Alūksni sāku iepazīt, īstenojot Bānīša zemes projektu. Kopā ar Alūksnes partneriem turpinām attīstīt Bānīša zemi, jaunais projekts arī būs interesants, kopīgi izstrādāsim Bānīša zemes atpazīstamības zīmi, ko gan alūksnieši, gan gulbenieši varēs izmantot tūrisma popularizēšanā, - saņemot piemiņas velti, savstarpējās sadarbības turpinājumu iezīmēja biedrības “Sateka” valdes priekšsēdētāja Daiga Gargurne.

Alūksnes Tūrisma informācijas centra atklāšanas pasākuma viesu vidū bija arī Veru pašvaldības pārstāvji. Pašvaldības mērs Kalvi Keva atzina, ka sadarbība starp Veru pilsētu un Alūksni ir ilgusi gadiem, ir īstenoti kopīgi projekti, un noteikti sadarbība turpināsies arī nākotnē.

- Mēs apsolām, ka Veros nokļuvušos tūristus mēs novirzīsim uz Alūksni un lūdzam, lai šeit informācijas centrā nosūtītu tūristus arī uz Veriem - tikai 56 km!

Līdz ar jaunās ēkas būvniecību iepriekš degradētā Alūksnes Muižas parka teritorijā pilsētas centrā ir sakārtota apkārtējā vide – izbūvēts bruģēts ēkas priekšlaukums un tas labiekārtots ar soliem, velosipēdu novietnēm, elektrovelosipēdu uzlādes stacijām, brīvkrānu un arī elektronisku tūrisma informācijas pašapkalpošanās kiosku, ierīkota bruģēta gājēju ietve no Pils līdz Skolas ielai, uzbūvēts jauns publiski pieejams bruģēts automašīnu stāvlaukums pilsētas centrā, labiekārtota teritorija, ierīkotas pievilcīgas puķu dobes.

Projektu izstrādāja SIA “Arhitekta L. Šmita darbnīca”, būvdarbus veica SIA “RERE MEISTARI”, būvuzraudzību nodrošināja SIA “BBPV”. Projektu vada Alūksnes novada pašvaldības Centrālās administrācijas Plānošanas un attīstības nodaļas projektu vadītāja Sanita Adlere.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 15.02.2024 - 03.03.2024 Koncerts “No sirds uz sirdi” ar Juri Hiršu Valmieras TIC
2. martā Trikātas Kultūras namā plkst.18.00 koncerts ”No sirds uz sirdi”, kur ģitāru spēlēs un dziedās tautā iemīļotais dziedošais aktieris | Skatīt vairāk
Latvija 10 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 17.02.2024 - 29.02.2024 Madonas novada tūrisma JAUNUMI 2024 Madonas TIC
Viens no ceļotāju tradicionālajiem jautājumiem ir par tūrisma jomas jaunumiem. Lepojamies ar izdarīgajiem tūrisma saimniekiem novadā un iesakām! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 24.02.2024 - 27.02.2024 Kur svinēt svētkus Lapmežciemā? Tukuma TIC
Nostalgy Kafejnīcā - pietiks vietas visiem, garšīga izēšanās garantēta! | Skatīt vairāk
Programma "Rehabilitācijas spēks"  Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri
Pavadiet 10 dienas/9 naktis KRC "Jaunķemeri" un izbaudiet programmas "Rehabilitācijas spēks" pozitīvo iedarbību uz pašsajūtu un veselību. | Skatīt vairāk
no 605 EUR
Uzņēmumi


Alūksnes TIC
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.60384202sec.