Latvijas ābolu sidra ceļš ved uz starptautiskiem panākumiem

Latvijas ābols un sidra darīšanas tradīcija šogad tiek celti godā divos starptautiskos notikumos Rīgā - sidru konkursā “Nordic International Cider Awards” un izstādē “Riga Food”, kur no 7.-9. septembim norisināsies dažādi ar sidru saistīti pasākumi. Iepazīsim īsto, dabīgo sidru!

Starptautisks sidra konkurss Rīgā

Dabīgā ābolu sidra labās īpašības Latvijā sabiedrība sāk novērtēt pamazām, bet tikmēr 15 valstu sidra eksperti, ne tikai no Eiropas un Ziemeļvalstīm, bet arī no ASV un Kanādas, nešauboties brauc uz Latviju, lai iepazītu šo jauno sidra valsti un vērtētu mūsu sidrus starptautiskajā konkursā Nordic International Cider Awards (NICA) līdzās citu valstu sidriem. Kopumā konkursā pieteikti 243 sidri no 101 ražotāja  17 dažādās valstīs (Latvija, Lietuva, Igaunija, Zviedrija, Dānija, Somija, Norvēģija, Vācija, Spānija, Itālija, Nīderlande, Serbija, Austrija, Francija, Čehija, Beļģija, Polija). Sidra konkursa uzvarētāji tiks apbalvoti starptautiskās pārtikas izstādes “Riga Food” atklāšanā, kur klātesošos balvu ieguvējus sveiks Zemkopības ministrs Didzis Šmits.

Dabīgais sidrs – Latvijas ābols glāzē

Līdz šim nepelnīti maz Latvijā stāstīts par sidru – augstas kvalitātes dzērienu, kura ražošana dod jaunu elpu mūsu ābeļdārziem un sadarbībai ar augļkopjiem. Sidra ražošanai izmanto vietējos ābeļdārzos lasītus ābolus un mežābolus, izspiežot sulu un to fermentējot vairāku mēnešu un gadu garumā. Liela sabiedrības daļa kļūdaini kā sidru pazīst nevis dabīgi fermentētu dzērienu, bet saldi lipīgu, no ķīmiska  koncentrāta ražotu stiprinātu limonādi, kam nav nekāda sakara ar dabiskā sidra kvalitātēm ne smaržas, ne garšas, ne iedarbības ziņā. Īstais sidrs ir ar zemu alkohola saturu un vairāk der baudīšanai kopā ar dažādiem ēdieniem, izceļot to garšas.

Ziemeļvalstīs - Norvēģijā, Zviedrijā un Somijā, kur alkohola tirdzniecība ir valsts monopols, tieši ābolu sidrs ir ieguvis valsts atbalstu kā nacionāls, kvalitatīvs dzēriens – tas ir viegls, mazalkoholisks, kvalitatīvs, un tas ir vietējais ražojums, ar ko lepojas kā ražotāji, tā valsts un mediji. No Norvēģijas vien uz NICAs sidra konkursu Rīgā tiek sūtīti 25 ražotāju sidri vērtēšanai.

NICA konkursa žūrijas pārstāve un sidra ražotāja Christine Walter no ASV par Latvijas sidriem izteikusies šādi: ‘Latvija jau sen bija to valstu sarakstā, kuras vēlējos apmeklēt. Un tad sidra konkursā Norvēģijā pagājušā gadā es biju žūrijā un vērtēju šos Latvijas neticami labos sidrus un iepazinos ar vairākiem sidrdariem no Latvijas. Tādēļ šī gada konkursu un braucienu uz Latviju gaidu ar vislielāko satraukumu un nepacietību!’

Sidra festivāls “Riga Food” izstādē aicina!

Sidra festivāls notiks 7. septembrī pēc izstādes atklāšanas ceremonijas dažas stundas “Riga Food” izstādē Latvijas Sidra Ceļa stendā, un tā būs unikāla iespēja iepazīt kopumā 12 Latvijas sidra ražotāju dzērienus un 18 dažādu valstu (arī ASV) sidrdaru ābolu sidrus un apjaust, cik daudzās valstīs sidrs ir īpašs dzēriens ar savu specifisku kultūru un tradīcijām. Sidra festivāla garšas kuplinās vietējo ražotāju lauku labumi – Latvijas zemnieku ražotie liellopu gaļas produkti un sieri, ar ko cienās zemniekus pārstāvošā organizācija “Zemnieku Saeima”.

Sidra seminārs “Sidra pasaules tendences un izaicinājumi” 8. septembrī Ķīpsalas izstāžu centrā.

Latvijas un ārvalstu sidra ražotāji pulcēsies sidra seminārā, lai pārrunātu Ziemeļvalstu/Baltijas valstu ābolu sidru tendences, izaicinājumus un plānus, kā arī nozīmi tūrismā. Lai padarītu to vēl auglīgāku, daži augļi piedalīsies pasākumā arī "klātienē" semināru telpā – Dārzkopības Institūta audzēto sidra un bumbieru šķirņu izstādē. Izpētīsim arī to, kā iesaistīšanās kulinārijas tūrismā var pavērt jaunas perspektīvas sidram. Runātāju vidū ir slaveni sidra ekperti no Anglijas, ASV, Kanādas, Zviedrijas. Degustēsim un salīdzināsim sidrus no Gravenšteina ābolu šķirnes, kas auguši Kalifornijā un Norvēģijā.

Sekojiet sidra ražotāju dalībai Rīga Food un “Sidra ceļa” festivāla informācijai!

Rīga Food izstādē no 7.-9. septembrim kopīgā stendā "Latvijas Sidra Ceļš" piedalīsies 12 sidra ražotāji: Sabiles sidrs, Abavas vīndarītava, Mūrbūdu sidrs, Mr. Plūme sidra darītava, Turkalnes muiža, Kabiles muiža, Tālava, Zilver, Herbsts, Abuls, Lauskis, Līgatnes vīna darītava. 7. septembrī no plkst. 12:00 “Sidra ceļa” kopstendā dzirkstīs sidra festivāls – Baltijas un ārvalstu sidru degustācija. Nāc uz izbaudi 100% īstu ābolu sidru!

Sekojiet informācijai par “Latvijas Sidra ceļu” Riga Food 2023 Facebook pasākumu sadaļā: https://fb.me/e/1fqd8Fpqv

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
īpašs ģimenes piedāvājums Bellevue Park Hotel Riga
Īpašais ģimenes piedāvājums! | Skatīt vairāk
Latvija no 150 EUR
KANDAVAS GAISA BALONU FESTIVĀLS 2024 Tukuma TIC
Kandavas gaisa balonu festivāls būs no 9.līdz 11.augustam. Precīzāka svētku programma vēl sekos. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 08.07.2024 - 27.07.2024 Bauskas novada Mājas Kafejnīcu dienas 2024 Bauskas TIC
27.-28. jūlijā norisināsies vasaras baudpilnais pasākums - Bauskas novada Mājas Kafejnīcu dienas 2024! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 20.07.2024 - 27.07.2024 Iedvesmojies Latvijas-Lietuvas apceļošanai Bauskas TIC
Iedvesmojies no Gardānu ģimenes brīvdienu ceļojuma ģimenēm ar bērniem Bauskas, Biržu, Pasvales, Pakrojas un Jonišķu apkārtnē! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.42530394sec.