«Compensa» par vētras un krusas radītiem zaudējumiem izmaksās vairāk nekā 3 miljonus eiro

Risku apdrošināšanas kompānija "Compensa Vienna Insurance Group ADB" ("Compensa") apkopojusi apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus par aizvadītās postošās vētras un krusas radītajiem zaudējumiem, kas šobrīd pārsniedz vairāk nekā 3 miljonus eiro. Tā ir ne vien šogad Latvijas apdrošināšanas tirgū, bet arī uzņēmuma vēsturē lielākā izmaksājamo apdrošināšanas atlīdzību summa par dabas stihiju radītiem postījumiem.

Līdz 22. augustam kopumā “Compensa” saņēmusi gandrīz 300 apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu, no kuriem visvairāk pieteikumi bijuši auto transporta, lauksaimniecības tehnikas un īpašuma apdrošināšanā par mājokļiem, ēkām un kustamajai mantai nodarītiem zaudējumiem.

KASKO apdrošināšanā ir saņemti 70 pieteikumi par vētras un krusas bojātām automašīnām, atlīdzībām par pieteiktajiem gadījumiem sasniedzot 270 tūkstošus eiro.

Vislielākā atlīdzība par postošās vētras un krusas radītajiem zaudējumiem pieteikta sējumu apdrošināšanā, un tās apmērs sasniedz gandrīz 1 miljonu eiro.

“Compensa” Atlīdzību daļas vadītājs Edgars Lūcis norāda, ka vētras un krusas izraisītie bojājumi bijuši ļoti dažādi, vislielākos postījumus nodarot Zemgalē un Latgalē: “Pēc pieteikumu skaita varu secināt, ka vislielākie dabas stihijas nodarītie postījumi ir piedzīvoti Dobeles, Jelgavas un Augšdaugavas novados. Šo novadu iedzīvotāji visbiežāk iesnieguši atlīdzības pieteikumus par postījumiem privātmāju jumtiem, ēku fasādēm un logiem, ko radījusi gan lielgraudu krusa, gan vējš. Tāpat zaudējumi nodarīti dažādām saimniecībām, pilnībā iznīcinot gan sējumus, gan kaltes, lopu novietnes un saimniecības ēkas. Savukārt, kas attiecas uz automašīnām nodarītajiem postījumiem, pieteikumos pamatā redzam bojātas auto virsbūves un logus, par ko lielākoties atbildīga spēcīgā krusa. Tai pat laikā jāvērš uzmanību, ka joprojām turpinām saņemt dažādus atlīdzību pieteikumus, un, visticamāk, to vidū parādīsies arī gadījumi par vētrā zaudētajiem mājlopiem.”

Kopumā uzreiz pēc vētras un krusas “viļņa”, cilvēki aktīvi vērsušies pie “Compensa”, lai konsultētos, un sākuši strauji iesniegt atlīdzību pieteikumus. “Šādu klientu aktivitātes intensitāti, kā pieredzējām sākot no 7. augusta, vēl nekad nebijām piedzīvojuši. Mūsu klientu centrs strādāja pastiprinātā režīmā, nepārtraukti saņemot zvanus un elektroniskos atlīdzību pieteikumus. Šobrīd situācija ir stabilizējusies, un atkal strādājam ierastajā ritmā, turpinot maksimāli ātru atlīdzību pieteikumu apstrādi,” stāsta E.Lūcis.

Viņš arī papildina, ka ik gadu, arvien biežāk piedzīvojot dabas stihijas, pieaug privātpersonu interese par nekustamā īpašuma, t.sk. kustamās mantas un KASKO apdrošināšanu. “Domāju, ka šogad, līdzīgi kā pērn, būtiski pieaugs cilvēku interese apdrošināt savu īpašumu, īpaši tikko piedzīvotās vētras vissmagāk skartajos Latvijas reģionos. Līdzīgu situāciju jau piedzīvojām pērn Jēkabpils plūdu laikā – daļa cilvēku nebija pietiekami apzinājušies riskus, tāpēc piedzīvoja lielus zaudējumus. Daudzi šajā pilsētā un tās apkārtnē tikai pēc nelaimes apdrošināja savu nekustamo īpašumu. Reaģējot uz pēdējās vētras izraisītajām sekām, līdz 6.septembrim KASKO un Īpašuma apdrošināšanai piedāvāsim 0% pašrisku krusas bojājumiem. Aicinu cilvēkus apdomāt riskus, ko var radīt ne vien dabas stihijas, bet arī, piemēram, nelaimes gadījumi, saslimšanas, ceļu satiksmes negadījumi, uguns u.tml., izvēloties pasargāt sevi ar apdrošināšanu,” uzsver uzņēmuma pārstāvis.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūties Junior Suite 304 ar skatu uz Domu Dome Hotel
Atpūties Junior Suite 304. 🗝️ ar vannu un skatu uz Doma katedrāli. ✨ | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 17.07.2024 - 24.07.2024  "Padegas" aicina uz mājas kafejnīcu dienu Bauskas TIC
Saimniecība "Padegas" aicina uz mājas kafejnīcu dienām! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 17.07.2024 - 27.07.2024 Naktsmītnes Zemgalē mierpilnai atpūtai  Zemgales Tūrisma asociācija
Ieskaties un izvēlies sev piemērotāko naktsmītni ceļojot pa Zemgali | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 15.07.2024 - 23.07.2024 Atpūties aktīvi Zemgalē  Zemgales Tūrisma asociācija
Idejas aktīvās apūtas brīvdienām Zemgalē! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.85618782sec.