No Latvijas varam sagaidīt jaunus uzņēmumus ar vienradža statusu

Ņemot vērā, ka Latvijai jau ir viens “vienradzis” jeb jaunuzņēmums, kura tirgus vērtība sasniegusi miljardu ASV dolāru, kā arī citus tirgū vērojamus aspektus, nav šaubu, ka šo statusu nākotnē iegūs arī citi uzņēmumi. Pirmais vienradzis vienmēr kalpo kā jaunuzņēmumu potenciāla rādītājs globālajiem investoriem. Arī piemēri Ziemeļvalstīs un Igaunijā liecina, ka vienradži iedvesmo arī nākamās uzņēmumu dibinātāju paaudzes sekot šim etalonam un sasniegt minēto statusu. Lai gan pašreizējā globālā tirgus situācija apgrūtina vienradžu skaita pieaugumu, jo vērtējumu līmenis visā pasaulē ir samazinājies, balstoties uz visiem jaunizveidoto uzņēmumu rādītājiem un augsto interesi par uzņēmējdarbību, īpaši augstskolu studentu vidū, no Latvijas varam sagaidīt jaunus uzņēmumus ar vienradža statusu. Viedokli pauž Iespējkapitāla fonda “NordicNinja” vadošais partneris Tomosaku Sohara.

Baltija kopumā Japānā jau ir slavena ar saviem digitālajiem risinājumiem un attīstību privātajā un valsts sektorā. Vairākas delegācijas no Japānas apmeklējušas Baltiju, lai salīdzinātu un pētītu uzņēmējdarbības iespējas, jo īpaši ar kiberdrošību, mākslīgo intelektu un Web3 risinājumiem saistītu inovāciju jomā. Uz Baltiju raugāmies kā uz priekšteci digitālajā sektorā, tāpēc sekojam līdzi un gaidām jaunas iespējas un pakalpojumus. Ir jomas, kurās Japāna neaug tik strauji Baltijas valstis, tāpēc “NordicNinja” cenšas veidot tiltu, savienojot šos reģionus.

Fondu vada kompāniju dibinātāji un eksperti, kuri praksē aktīvi strādā ar saviem portfeļuzņēmumiem un atbalsta iniciatīvas, kas nāk no jaunuzņēmumu ekosistēmas, piemēram, platformu “Upright Project”, kas investoriem, uzņēmējiem un uzņēmumu vadītājiem sniedz iespēju pieņemt gudrākus lēmumus, novērtējot tiešo ietekmi. Mūsu unikalitāte ir fonda struktūra – fonds apvieno lielus uzņēmumus un finanšu institūcijas, bet vienlaikus darbojas neatkarīgi un to pārvalda divi Japānas un Igaunijas partneri. Šis modelis ļauj piekļūt plašiem resursiem un zināšanām, ko piedāvā uzņēmumi, vienlaikus iedvesmojot un izglītojot lielās korporācijas, izmantojot jaunuzņēmumu radītās iespējas un inovācijas.

Fonds investē un ir ieinteresēts arī Ziemeļeiropā un Baltijas valstīs. Tā kā fondu veidu kompāniju dibinātāji un aktīvi uzņēmēji, mūsu mērķis ir atbalstīt dibinātājus arī šajā reģionā, nodrošinot piekļuvi starptautiskajam tirgum. No tā iegūst visas iesaistītās puses. Iestājamies par saviem portfeļuzņēmumu dibinātājiem arī sarežģītos laikos, atbalstot ar visiem pieejamajiem resursiem, jo tikai tā iespējams sasniegt nākamo izaugsmes posmu. Būtībā mēs esam kā vēl viens uzņēmuma dibinātāja komandas loceklis.

Baltijā ir jomas un nozares, par kurām ir izteikti liela interese. Vēlamies ieguldīt tajos uzņēmumos, kas veido labāku nākotni mums visiem un risina mūsdienu lielākos izaicinājumus - klimata pārmaiņas, ilgtspējas jautājumus, rūpniecības digitalizāciju un nodrošina iespējas dažādām kopienām. Baltijas valstis ļoti labi apzinās šos globālos izaicinājumus, un mēs redzam, ka nākamā uzņēmumu dibinātāju paaudze smagi strādā, lai piedāvātu risinājumus. Vēlamies atbalstīt drosmīgas iniciatīvas, lai šos mērķus sasniegtu ātrāk. Tādi risinājumi kā Igaunijas “Veriff”, kas piedāvā vienkāršu un uzticamu risinājumu attālinātajam darbam. Arī Lietuvas uzņēmums “Dappradar” piedāvā centralizētu platformu, kur piekļūt blokķēdes risinājumiem un apkopot svarīgus datus, lai labāk izprastu šīs tehnoloģijas tirgus attīstību.

Četri mūsu portfeļuzņēmumi ir ieguvuši vienradža statusu, un divi no tiem nāk no Igaunijas – “Veriff” un “Bolt”. Igaunija ar vairāk nekā desmit vienradžiem ir pievērsusi Japānas uzmanību visam Baltijas reģionam, radot pārliecību, ka aizvien vairāk Baltijas valstu uzņēmumi varēs piesaistīt papildus investīcijas.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 24.02.2024 - 27.02.2024 Kur svinēt svētkus Lapmežciemā? Tukuma TIC
Nostalgy Kafejnīcā - pietiks vietas visiem, garšīga izēšanās garantēta! | Skatīt vairāk
Latvija
GARDĒŽA LOKS Cēsu novadā! Cēsu TIC
No 15. marta līdz 31. martam aicinām apceļot Cēsu novadu un iegriezties 17 restorānos un kafejnīcās, kas sagatavojuši īpašus akcijas piedāvājumus! | Skatīt vairāk
Leo Koklem 100 Alūksnes TIC
Atzīmējot mākslinieka Leo Kokles 100. dzimšanas dienu, Alūksnes Tūrisma informācijas centrs un Alūksnes novada muzejs aicina! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 20.02.2024 - 26.02.2024 Sveču liešana un atpūta karstajā kublā Aizkraukles novada TIC
Smiltsērkšķu namiņā Iršos februārī pieejamas sveču meistarklases, kuru laikā Tu varēsi izliet savu sveci un baudīt relaksāciju karstajā kublā ar | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.50690317sec.