LIAA: Mājas kafejnīcu dienās 65 000 apmeklētāju

Apmeklējot vairāk nekā 450 improvizētu kafejnīcu lauku sētās un māju pagalmos, noslēgušās trešās Mājas kafejnīcu dienas. Šogad bijis vairāk dalībnieku nekā 2022. gadā – no 14. jūlija līdz 17. septembrim vairāk nekā 65 000 apmeklētāju iepazina mazāk zināmas vietas, nogaršoja dažādu reģionu kulinārās pērles, izbaudīja muzikālos priekšnesumus un citas saimnieku sarūpētas aktivitātes.

Visā Latvijā darbojās 42 reģionāli galamērķi, piedāvājot apmeklēt pat vairākus desmitus kafejnīcu. Piemēram, Sēlijas apkārtnē durvis vēra pavisam 29, Tukuma reģionā – 27, bet Ventspils apkārtnē – 23 mājas kafejnīcas. Visvairāk apmeklētāju sagaidīts rančo “Ozolmājas” atvērtajā mājas kafejnīcā Balvu novadā – no 26. līdz 27. augustam tajā uzņemti 800 viesi. No 22. līdz 23. jūlijam 620 ciemiņi apmeklējuši kafejnīcu “Pie vecā meldera” Dienvidkurzemē, savukārt ar “Dvietes īsto lauku saldējumu” Dienvidlatgales reģiona kafejnīcā mielojušies 600 apmeklētāji.

Aptaujājot kafejnīcu saimniekus, noskaidrojies, ka aptuveni trešā daļa plāno sākt vai vismaz apsver iespēju uzsākt uzņēmējdarbību. Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava atzīst: “Šo tendenci novērojām jau iepriekš – vienu vai divas dienas darbojoties, gatavojot cienastus, apkalpojot viesus, daudzi izmēģina, kā tas ir būt uzņēmējam viesmīlības un tūrisma sektorā. Tā ir unikāla iespēja uzzināt, vai to vispār var un vēlas, no apmeklētājiem saņemot arī idejas attīstībai.”

Iedvesmojoties no pozitīvajām atsauksmēm 2022. gadā, “Dvietes īstais lauku saldējums” kafejnīcu dienās šogad piedalījās otro reizi. Ģimenes uzņēmuma pārstāve un uztura speciāliste Elīna Petrinčika priecājas, ka šajās dienās satikti daudzi, kuri jau kādu laiku gribēja atbraukt, un nu beidzot bijis labs iemesls. “Mēs esam diezgan jauns mājražotājs un priecājāmies par sevi pastāstīt arī viesiem no Rīgas un Kurzemes. Šāda akcija ir lielisks pienesums reģionālajā uzņēmējdarbībā un tūrismā, ko mazākiem uzņēmumiem vai mājražotājiem grūti paveikt pašiem. Esam sapratuši, ka apmeklētāji meklē plašāku piedāvājumu, tāpēc esam gatavi piedalīties arī nākamgad, piedāvājot kultūras un izklaides programmu, tostarp arī iespēju iegādāties lauku labumus,” pieredzē dalās un nākotnes idejas ieskicē E. Petrinčika.

Ņemot vērā, ka šogad akcijai pieteikto kafejnīcu bija daudz, LIAA ieteica un dažādos veidos motivēja veidot plašākus nedēļas nogales plānus, lai cilvēki varētu nesteidzīgi izbraukāt izvēlēto reģionu, apmeklēt kafejnīcu tuvumā esošos tūrisma objektus, apmesties naktsmītnēs, kuras bieži vien nodrošināja paši kafejnīcu saimnieki, piedāvājot arī atpūtu pirtī vai citus pakalpojumus. “Pēc aptaujas datiem ap 60% kafejnīcu saimnieku labprāt veidoja kompleksu piedāvājumu ar reģionālajiem uzņēmējiem, kas izpaudās informācijas sniegšanā, produktu vai dekorāciju iegādē, īpašu atlaižu piemērošanā. Tas ne tikai stiprina lokālo tūrismu, bet arī reģiona patriotismu un kopienas sajūtu, kas savukārt ir labs pamats jaunu sadarbības formu attīstībai,” secina I. Šīrava.

Mājas kafejnīcu dienu laikā veiktajā apmeklētāju aptaujā, kurā piedalījās 1466 cilvēki, 98% norādījuši, ka ir apmierināti ar apmeklēto kafejnīcu un tās piedāvājumu (pilnībā apmierināti 85%, apmierināti 13%). Turklāt 88% norādīja, ka jau plāno vai, iespējams, dosies vēlreiz apceļot reģionu, kura galamērķis bija mājas kafejnīca, ieplānojot apmeklēt arī citus tuvākos tūrisma objektus (36%).

Akciju “Mājas kafejnīcu dienas” LIAA kopā ar Latvijas Lauku tūrisma asociāciju “Lauku ceļotājs” šogad īstenoja jau trešo reizi. Ik gadu kafejnīcu skaits pieaug, apliecinot, ka pieprasījums pēc atpūtas laukos ir augsts. Mājas kafejnīcu dienās lauku saimniecību, vietējo kopienas entuziastu un uzņēmēju pagalmi, sētas un citas vietas kļuva par mājas kafejnīcām. Apmeklētājiem tā bija iespēja izzināt un baudīt vietējos ēdienus – gūt jaunu garšas pieredzi, kā arī ļauties interesantai kultūras programmai.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Rezervē Jaunpils pils seno dzirnavu šķūni! Tukuma TIC
Tuvojas pasākumu un kāzu sezona, tāpēc aicinām izmantot lielisku iespēju un rezervēt Jaunpils pils seno dzirnavu šķūni "Lauku šiks" jebkuram | Skatīt vairāk
Latvija
Medus nokrāsās Bauskas novadā Bauskas TIC
Iepazīsti medu un atklāj tā daudzveidīgās īpašības radošajās meistarklasēs! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 02.03.2024 - 08.03.2024 Pārgājiens pa dzīvnieku pēdām Madonas pusē Madonas TIC
Dabas izziņas pārgājiens pretī pavasarim Madonas apkārtnē. Pārgājienā dosimies kopā ar dabas ekspertiem Anitu Upīti un Gundaru Vāveriņu. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 01.03.2024 - 07.03.2024 Kā radās "Zilais zirgs" Skrīveros? Aizkraukles novada TIC
Šogad pirmajiem ciemiņiem durvis vēris viesu nams “Zilais Zirgs” Skrīveru pagastā. Nama saimniecei Anželikai Legantei šī ir pirmā pieredze viesu | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.57143998sec.