Darbinieks birojā ir par 15% ražīgāks nekā savas mājas ofisā

Daudzi biroja darba uzņēmumi ir veiksmīgi pārņēmuši darba organizācijas praksi, kas tika iegūta pandēmijas laikā, kad darbinieki strādā attālināti no mājas ofisiem vai dažreiz no tūristu iecienītiem galamērķiem. Personāla darba pētnieki ir veikuši daudzus zinātniskus projektus, lai konstatētu jaunākās tendences un darba organizācijas nianses. Pirmie attālinātā darba modeļi tika attīstīti jau kopš 2010.gada Silīcija ielejā, kur programmētāji strādāja no mājām vai dažādām pasaules valstīm. Taču arī IT nozares kompānijas laika gaitā konstatēja, ka attālināto darbu ir svarīgi līdzsvarot ar darbu biroja ofisā.

Dažas atziņas:

✅ Tie darbinieki, kuri pārsvarā strādā no mājas ofisiem, tiek biežāk atlaisti no darba nekā tie, kuri strādā uzņēmuma birojā. Šobrīd Eiropas Savienības tirgū ir liels pieprasījums pēc kvalificētiem un pieredzes bagātiem darbiniekiem, tāpēc šo tendenci var skatīt tikai teorētiski. Taču pētnieki ir pamanījuši, ka karjeras iespējas uzņēmuma ietvaros daudz labākas ir tiem, kuri ikdienā ir uzņēmuma birojā. Tas ir saistīts galvenokārt ar intensīvāku klātienes komunikāciju un personības prezentāciju. Taču arī darbinieki, kuri strādā no mājas ofisa, daudz biežāk izsver iespēju par darba vietas maiņu, tāpēc uzņēmumi cenšas labākos darbiniekus piesaistīt klātienes darbam birojā.

✅ Apmēram divas trešdaļas biroja darba uzņēmumu attīsta dažādus jauktus darba organizācijas modeļus, kur darbinieki strādā gan mājas, gan biroja apstākļos. Taču pētījumos ir konstatēts, ka ilgstoši strādājot mājas apstākļos, krītas darbinieku ražīgums apmēram par 15% un cieš kreatīvā puse. Ofisa darbinieks mājas apstākļos nevar tik operatīvi ar savu vaicājumu pieslēgties komandas darbam vai saskaņot savu darbību ar citiem kolēģiem. Lielāka daļa biroju organizē darbu pēc principa - trīs dienas darba birojā un divas no mājām.

✅ Pētnieki ir konstatējuši, ka mājas apstākļos darbinieks strādā vairāk stundu nekā birojā, jo darba pauzes ir ilgākas nekā birojā vai īsa pastaiga ar suni dažreiz aizņem vairāk laika nekā plānots. Tāpēc bieži vien rodas sajūta, ka mājas apstākļos tiek strādāts daudz vairāk, taču tas darbs nav tik produktīvs kā tas ir biroja apstākļos.
Pētnieki ir konstatējuši, ka mājas ofisa darbinieki ir vairāk apmierināti un laimīgāki nekā tie, kuri strādā biroja apstākļos. Pozitīvi tiek vērtēts, ka darbiniekam nav jātērē laiks un nauda ceļam uz darbu. Svarīgs apstāklis ir darba un privātās dzīves harmonizācija.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 27.03.2024 - 20.04.2024 Pavasara tirgus Lietuvā Ignalinos rajono TIC
20.aprīlī no plkst.8. Ignalinas Laisves laukumā notiks pavasara gadatirgus! | Skatīt vairāk
Atlaides auto nomai Igaunijā Europcar
Vai esi gatavs piedzīvot neaizmirstamas brīvdienas Igaunijā? Tagad ir lieliska iespēja iegūt izdevīgu auto nomas piedāvājumu! | Skatīt vairāk
MOTIVĒJOŠIE BRAUCIENI! Latvia Tours
👉VEIDOJIET POZITĪVA UZŅĒMUMA TĒLU. 👉APBALVOJIET LOJĀLOS KLIENTUS, DARBINIEKUS. 👉MOTIVĒJIET JAUNIEM PANĀKUMIEM. 👉SALIEDĒJIET KOLEKTĪVU, | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 02.04.2024 - 20.04.2024 Grieķijas valdzinājums! Latvia Tours
Ekskursiju ceļojums "GRIEĶIJAS VALDZINĀJUMS" 12 dienas! Atpūta un pelde Jonijas jūras Korintas līcī, Vuliagmeni ezerā, termālajos baseinos | Skatīt vairāk
no 689 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::7.88962889sec.