Pārgājiens Murjāņos atklās, kā restartēt pļavu

Dabas aizsardzības pārvalde (pārvalde) sestdien, 14.oktobrī, plkst. 11.00 aicina ikvienu interesentu piedalīties pārgājienā gar Gauju uz Ozolleju sausieņu pļavu Murjāņos. Triju stundu laikā, mērojot četrus kilometrus, pieredzējusī zālāju biotopu eksperte Daina Bojāre atklās, kāpēc un kā pļavas restartēt jeb atjaunot, ja tās ir aizaugušas ar krūmiem, ilgus gadus nepļautas, klātas ar sūnu slāni vai biezu kūlu. Dalība pasākumā jāpiesaka iepriekš, aizpildot reģistrācijas anketu: https://ej.uz/murjāņupārgājiens.

“Dabiskās pļavas ir attīstījušās vietās, kur ilgstoši notikusi tradicionāla, ekstensīva pļavu apsaimniekošana. Izmainoties cilvēku dzīvesveidam, pļavas vairs netiek apsaimniekotas, aizaug ar krūmiem, tajās uzkrājas kūlas slānis un samazinās sugu skaits. Vienas no retākajām un krāšņākajām pļavām ir sausieņu pļavas jeb “puķu pļavas”, kas izzūd gan Gaujas Nacionālajā parkā, gan citur Latvijā. Lai gan pirms gadsimta bioloģiski vērtīgās pļavas aizņēma trešo daļu no visas Latvijas, mūsdienās tās aizņem vairs nepilnu vienu procentu no valsts teritorijas,” pauž pārvaldes īstenotā projekta “Biotopu un sugu dzīvotņu atjaunošanas” zālāju eksperte Daina Bojāre.

Pārgājiena dalībnieki varēs iepazīt Gaujas Nacionālā parka Ozolleju pļavu, tās vērtību, kultūrvēsturisko nozīmi un uzzināt, kā tā saglabājusies līdz mūsdienām. Pārgājiena sākumpunkts plkst. 11.00 stāvlaukumā pie veikala “Vīganti”, pie pagrieziena uz Imanta Ziedoņa muzeju. Līdzās ir arī sabiedriskā transporta pietura ar nosaukumu “Murjāņi”. Pārgājiens paredzēts ar atgriešanos sākuma punktā. Aicinām ģērbties atbilstoši laika apstākļiem un izvēlēties pastaigai dabā piemērotus apavus.

Gaujas Nacionālajā parkā ir konstatēti deviņi Eiropas Savienības nozīmes zālāju biotopi, kas kopumā aizņem 848 hektāru platību. Pēdējos gados pārvaldes biotopu atjaunošanas projektā ir notikusi vērienīgākā pļavu biotopu atjaunošana Gaujas Nacionālajā parkā, kas ir ilgtermiņa ieguldījums šī biotopa saglabāšanā.

Plaši biotopu kopšanas darbi ne tikai pļavās, bet arī citos biotopos notika pārvaldes īstenotā Kohēzijas fonda finansētā projektā “Apsaimniekošanas pasākumu veikšana īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un mikroliegumos biotopu un sugu aizsardzības stāvokļa uzlabošanai” jeb “Biotopu un sugu dzīvotņu atjaunošanas” (Nr.5.4.3.0/20/I/001). Plašāk par projektu: https://www.daba.gov.lv/lv/projekts/biotopu-un-sugu-dzivotnu-atjaunosana.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
IELĪGOŠANA | pie Tukuma tirgus Tukuma TIC
22.jūnijā no 9:00 pie Tukuma tirgus būs gan mājražotāju tirdziņš, gan koncerts, gan motociklu apskate, gan arī uzvedums "Jāņu nakts mistērija" | Skatīt vairāk
Latvija
Vasaras Saulgriežu svinības TUKUMĀ Tukuma TIC
Ar dziesmām ieskandēsies pirmā vasaras nakts 20.jūnijā pulksten 21:00 Durbes estrādē. Ugunskurā degs trejdeviņas pagalītes. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 31.05.2024 - 01.06.2024 Apmeklē Līgatnes svētkus jau 1.06.! Cēsu TIC
1. jūnijā ar krāšņu un krāsainu izklaides un kultūras programmu Līgatne aicina svinēt pilsētas svētkus. Dodies bezmaksas ekskursijā un aizvadi | Skatīt vairāk
Brīvdienas ģimenēm ar bērniem Bauskā! Bauskas TIC
Iepazīsti tūrisma piedāvājumu ģimenēm ar bērniem! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.37961292sec.