Atklāj leģendas Jelgavas novada muižās

2023. gada 28. oktobrī notiks ikgadējā Leģendu nakts, kas jau divpadsmito reizi mudinās Latvijas piļu un muižu kultūras mantojumu ieraudzīt citā gaismā. Šī gada tēma – atklājumi. Arī Jelgavas novada muižas aicina doties izzinošās ekskursijās, darboties radošās darbnīcās, baudīt vēsturiskus stāstus, muzikālus priekšnesumus, smilšu kino, piedalīties vakarēšanā un iepazīt senču gudrības par veļu laiku. Pasākumā piedalās Abgunstes, Lielplatones, Lielvircavas, Staļģenes, Vilces, Vircavas, Zaļenieku muižas, tāpat interesenti gaidīti Elejas muižas parkā un Vircavas muižas pārvaldnieka namā “Muižas istabas”.

Abgunstes muiža Leģendu naktī būs atvērta no pulksten 17 līdz 22. Apmeklētāji varēs klausīties saimnieku stāstījumā par muižas leģendām, piedalīties orientēšanās spēlē un doties atklāt muižu pa kaķa pēdām, būs radošās darbnīcas, darbosies kafejnīca. Dalības maksa pasākumā ir 10 eiro, bērniem līdz 12 gadu vecumam – 5 eiro.

Elejas muižas parkā no pulksten 18 līdz 22 notiks izzinošs pārbaudījums jeb kvests, kura laikā dalībnieki varēs atklāt muižas stāstu cauri laikiem, pie ugunskura jautri rosīsies čigānietes, kuras priecēs ar košiem tērpiem, temperamentīgām dejām, jautru un smeldzīgu mūziku, neizpaliks arī zīlēšana un buršanās, bet par siltiem dzērieniem un ēdieniem rūpēsies “MrGastronomija”. Dalība pasākumā – bez maksas.

Lielplatones muižā pulksten 17 koncertu sniegs Latvijas izdevniecību jauktais koris “Burtnieks”, kas izpildīs  dzejnieces Ineses Zanderes un komponista Raimonda Paula “Dziesmas par Latvijas upēm”, bet pulksten 19 savas prasmes rādīs konkursa “Lielplatone atklāj Jelgavas novada talantus” fināla dalībnieki. No pulksten 18 veļas mājā jeb vešūzī varēs aplūkot Dzintras Žvagiņas foto izstādi “Sapinusies. Hair”. Pasākuma laikā dārznieka namiņa pagrabā darbosies zemnieku saimniecības “Vārpas” krodziņš, būs dažādas aktivitātes gan bērniem, gan pieaugušajiem, darbosies mājražotāju tirdziņš. Dalība pasākumā – bez maksas.

Uz koncertu “Atklājumi 19. gadsimta mūzikā ar pianistu Reini Zariņu” pulksten 21 aicina Lielvircavas muiža. Pēc koncerta – ekskursija ar gidu ļaus iepazīt Lielvircavas muižas kungu mājas interjeru. “Lielvircavas muižas kungu mājā atgriezusies 19. gadsimta estētika, ko veido interjera dekoratīvā apdare, kas papildināta ar vairāk nekā 400 oriģināliem interjera priekšmetiem no barona Pētera fon Klopmana dzimtas kolekcijas. Savukārt gadsimtam atbilstošu skanējumu ļaus sadzirdēt 19. gadsimta sākumā radītais mūzikas instruments, kuru Lielvircavas muižai nodevusi Broderu ģimene,” atklāj muižas pārstāvis Roberts Grinbergs. Ieejas maksa – 20 eiro. Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties www.bilesuparadize.lv.

Staļģenē Leģendu nakts aicina atklāt senču gudrības. No pulksten 17 līdz 19 Jaunsvirlaukas pagasta Staļģenes Tautas nama zālē Inguna Roga-Saulīte dalīsies pieredzē, kā savā ikdienā ienest latvju tradīcijas un vērtības, kā saprast senču atstāto dzīves gudrību, ko vēsta veļu laiks. Programmu kuplinās Bārbeles tautas nama folkloras kopa “Tīrums” un stāstniece Aelita Ramane. Staļģenes muižas vēsturiskās ekspozīcijas telpās no pulksten 19 līdz 22 notiks vakarēšana kopā ar Jaunsvirlaukas pagasta folkloras kopu "Liepāre". Būs gan kopīga sadziedāšanās, gan radošas nodarbes – aušana stellēs, ķistu veidošana, latvju zīmju zīmēšana. Bet muižas parkā no pulksten 19 līdz 22 būs iespēja meklēt apslēptos dārgumus un piedalīties veļu mielošanā, aizdedzot līdzi paņemtu svecīti vai novietojot simbolisku cienastu. Dalība pasākumā – bez maksas.

Savukārt Vilces muižā no pulksten 19 līdz 23 varēs baudīt muižas nesteidzīgo burvību. Pa izgaismotu taku varēs doties uz naksnīgo Vilces dabas parku, kur no pulksten 19 notiks nakts turnīrs disku golfā. Sākot no pulksten 20, reizi apaļā stundā muiža iemirdzēsies līdz šim neredzētā spožumā! Dalība pasākumā – bez maksas.

Vircavas muiža no pulksten 18 līdz 23 gaidīs pasākumā "Vircava - citā gaismā”, kura laikā plānota izzinoša saruna ar grafoloģi Anitu Milleri par rokrakstu noslēpumiem, kaligrāfijas darbnīca, smilšu kino "Leģenda par Vircavu", uz koncertu “Mūzikas, kosmoss un sajūtas” aicinās ģitārists Reinis Jaunais un Tartu observatorijas asociētais profesors kosmosa tehnoloģiju jomā Andris Slavinskis, darbosies krodziņš, būs iespēja iegādāties vietējo mājražotāju produkciju. Dalība pasākumā – bez maksas.

Savukārt Vircavas muižas pārvaldnieka nams “Muižas istabas” no pulksten 18 aicina baudīt gardas kūkas, mūziku, mākslu un vēstures liecības. Vakara gaitā vairākas reizes – pulksten 18.30, 20.00 un 21.30, varēs vērot multimediālu performanci “Vircavas leģendas” ar dejotāju priekšnesumiem un flīģeļa skaņām, bet starplaikos – muzikāla atelpa džeza noskaņās ar Madaru Dzeni un Eduardu Barisu. Ieejas maksa – 5 eiro.

Zaļenieki piedāvās atklāt vietējo leģendu - juristu, sabiedrisko darbinieku, literātu, publicistu, valodnieku Andreju Stērsti, kas šogad atzīmē 170. gadadienu. Pulksten 14 piemiņas brīdis Zaļenieku kapos, pēc tam aizlūgums Zaļenieku luterāņu baznīcā. Bet Zaļenieku muiža apmeklētājus gaidīs jau no pulksten 15, kad pils zālē sāksies A. Stērstem veltīts piemiņas pasākums, kurā piedalīsies viņa mazmazmeita - rakstniece, diplomāte un publiciste Anna Žīgure. Pasākuma laikā tiks atklāts Andreja Stērstes dzīves gājums un radošā darbība, ko papildinās kora dziedājumi un dzejas lasījumi. Pulksten 17 iespēja doties ekskursijā un iepazīt muižas telpas. Restauratoru namā ikvienam interesentam būs iespēja atklāt sevī prieku, ko rada darbošanās ar krāsām. Savukārt pasākuma noslēgumā pils zālē izskanēs grupas “Labi cilvēki” koncerts. Muižas parkā par cienastu gādās SIA ”Evandželīna”. Dalība pasākumā – bez maksas.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Iedvesmojies laivot Bauskas novadā! Bauskas TIC
Ieskaties, kādas ir laivošanas iespējas Bauskas novadā! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 12.04.2024 - 20.04.2024 Ar vilcienu uz Madonu, Cesvaini un Gulbeni Madonas TIC
Kāp Rīgā vilcienā un, vērojot ainavas aiz loga, brauc uz Vidzemi, kur tevi sagaidīs bagātīgs tūrisma maršruts visas dienas garumā. | Skatīt vairāk
17 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 12.04.2024 - 19.04.2024 Ar vilcienu uz Gulbeni Gulbenes novada TIC
Kāpiet vilcienā un dodieties uz Vidzemes ziemeļaustrumiem– uz Gulbeni, kur sagaidīs aizrautīgi tūrisma speciālisti un uzņēmēji, ļaujot izbaudīt | Skatīt vairāk
Zemgales pastalu izstāde Jelgavas reģionālais tūrisma centrs
No 19. marta līdz 30. aprīlim Dzīvesziņas un arodu sētā, Vecpilsētas ielā 2 skatāma Zemgales pastalu izstāde. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.76208901sec.