Auto pārbaudes: autovadītāji ziemai gatavāki nekā citus gadus

Ikgadējo bezmaksas auto pārbaužu laikā šogad tika apsekotas 518 automašīnas sešās Latvijas pilsētās - Jelgavā, Liepājā, Ventspilī, Daugavpilī, Valmierā un Rīgā. Pārbaužu laikā Circle K un Drošas Braukšanas Skola secināja, ka lielākā daļa autovadītāju jau ir sagatavojuši savu auto ziemas ceļiem un var droši pārvietoties satiksmē. Ziemas iestāšanās un pirmie sniegputeņi vadītājiem lika savlaicīgi sagatavot savas mašīnas.

“Šogad autovadītāji ziemai sagatavojušies labāk nekā citus gadus, bet jāņem vērā, ka šādās akcijās parasti piedalās paši apzinīgākie autobraucēji. 71% akcijas dalībnieku ziemas riepu protektora atlikums bija no 5 līdz 7 mm un lielāks, bet 14% automašīnām protektora līmenis bija 4-5 mm, kas šī gada sezonai vēl ir atbilstoši, bet nākamajā – riepas noteikti būs jāmaina,” uzsver Jānis Vanks, Drošas Braukšanas Skolas direktors. “Savukārt 15% apsekoto auto ziemas riepu protektora līmenis bija zem pieļaujamās 4 mm atzīmes, kas šādos aukstuma un sniega apstākļos apdraud autovadītāja un citu satiksmes dalībnieku drošību, tāpēc obligāti ir jāmaina”.

Visvecākais auto šogad tika pārbaudīts Valmierā. 1992. gada automašīnai visi tehniskie parametri bija darba kārtībā, arī ziemas riepas bija ar likumā atļauto protektora atlikumu. Lai gan lielākā daļa automašīnu jau bija aprīkotas ar ziemas riepām, pārbaužu laikā bija piecas automašīnas, kas satiksmē joprojām pārvietojās ar vasaras riepām. “Ar auto, kas gadiem nokalpojis, bet sezonai atbilstoši aprīkots, satiksmē pārvietoties ir drošāk nekā ar jaunu auto, kas uz ziemas ceļiem pārvietojas ar vasaras riepām,” piebilst Jānis Vanks.

Gandrīz trešdaļai jeb 30% apsekoto spēkratu akumulatora uzlādes līmenis bija zem noteiktajiem rādītājiem. “Ja akumulators ir jauns, uztraukumam nav pamata, bet, ja akumulators ir vecāks, karstuma vai aukstuma ietekmē tā uzlādes līmenis var ātri pazemināties. Novecojuša vai bojāta akumulatora izmantošana ir ne tikai neizdevīga un neērta, bet pat bīstama, tāpēc ziemas sezonā īpaši būtiski ir nepieļaut akumulatora izlādēšanos līdz 30%,” skaidro Jānis Vanks.  

Circle K Latvia degvielas kategorijas vadītājs Gatis Titovs atgādina, ka ziemas sezonā ne tikai jārūpējas par auto tehnisko stāvokli, bet kvalitatīvu degvielu, kas pasargā auto dzinēju un optimizē tā veiktspēju. “Lai ūdens degvielas sistēmā nesāktu veidot koroziju, ziemā nesasaltu un neapturētu dzinēja darbību, bākā degvielai jābūt vairāk par pusi. Papildus tam vēsā laikā dzinēja iedarbināšanu atvieglos degvielas kvalitāti uzlabojošas piedevas, piemēram, cetāna uzlabotāji,” skaidro Gatis Titovs.

Par ikgadējām bezmaksas auto pārbaudēm

Rūpējoties par satiksmes drošību, Drošas Braukšanas Skola (DBS Autoskola) sadarbībā ar Circle K degvielas uzpildes stacijām ik gadu piedāvā bezmaksas automašīnu pārbaudes, lai autovadītāji varētu pārliecināties par mašīnu gatavību ziemas ceļiem. Auto pārbaudes šogad norisinājās no 17. novembra līdz 26. novembrim sešās Latvijas pilsētās – Jelgavā, Liepājā, Ventspilī, Daugavpilī, Valmierā un Rīgā.

Pārbaužu laikā:

    • Noteica ziemas riepu atbilstību likumam un drošas braukšanas pamatprincipiem - tās ir darba kārtībā, ja nav vecākas par pieciem gadiem, kā arī riepu protektors seklākajā vietā nav mazāks par 4 līdz 5 milimetriem;

    • Pārbaudīja automašīnas akumulatora darbību;

    • Apsekoja automašīnas lukturus, lai noskaidrotu, vai tie ir atbilstoši noregulēti un neapžilbina pretim braucošos;

    • Pārliecinājās, vai auto uzpildīts ar sezonai atbilstošu logu šķidrumu, un pārbaudīja logu slotiņu kvalitāti, lai nepieciešamas gadījumā tās varētu nomainīt;

    • Sniedza konsultāciju par drošu braukšanu ziemā un veicamajiem priekšdarbiem, lai sagatavotu auto ziemas sezonai.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Satiec savu meistaru Tukuma pusē Tukuma TIC
Tukuma pusē no 13.aprīļa līdz 21.aprīlim varēs iepazīt 12 meistaru stāstus tuvplānā! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 02.04.2024 - 16.04.2024 Iepazīsti Bauskas vecpilsētu gida pavadībā Bauskas TIC
Iepazīsti vecpilsētas vēsturi piesakot ekskursiju ar gidu! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 02.04.2024 - 20.03.2024 Māra Upmane – Holšteine un Goran Gora Valmieras TIC
19. aprīlī, 19:00 "Akustika" ielūdz uz unikālu un sirsnīgu tikšanos mūzikā ar Astro’n’out solisti Māru Upmani – Holšteini un viņas vīru, | Skatīt vairāk
20 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.54833293sec.