Mežmuižas pilī restaurētas durvis, vējtveris un mazās kāpnes

Sirsnīgā pasākumā, piedaloties Augstkalnes pamatskolas skolēniem un darbiniekiem, svinīgi tika atklātas Mežmuižas pils restaurētās durvis, kā arī vējtveris un mazās kāpnes.

Pirmie restaurācijas pasākumi skolas ēkā jeb Mežmuižas pilī veikti jau pirms gadiem divdesmit, sākot ar abām zālēm un terasi.  Ņemot vērā, ka ēka ir Valsts nozīmes kultūras piemineklis jebkuri atjaunošanas darbi te veicami stingrā kontrolē un īstenojami pamazām, pa posmiem. Dobeles novada domes deputāte un agrākā Tērvetes novada domes priekšsēdētāja, kuras vadībā te veikts ne mazums darbu, Dace Reinika, pasākumā atzina: “Par šo īpašo vietu mums visiem kopā ir jārūpējas – gan valstij, gan pašvaldībai, gan sabiedrībai!”

Sveicot ar paveikto kārtējo posmu ēkas restaurācijā, D. Reinika skolai dāvināja mākslinieka Ēvalda Ābeles gleznotu darbu ar Mežmuižas pili.

Tieši šim restaurācijas posmam finansējums no Tērvetes novada pašvaldības budžeta tika piešķirts finansējums 25 000 eiro apmērā. Tas bija paredzēts vējtvera un ārdurvju restaurēšanai. Mainoties būvniecības izmaksām, nauda durvju restaurēšanai nepietika, tāpēc par šo naudu restaurēja tikai vējtveri un mazās kāpnes. Savukārt durvju restaurēšanu veica AS “Būvuzņēmums Restaurators” un šīs izmaksas ir 12 119,07 eiro bez PVN.

Mežmuižas pils celta neogotikas stilā, pilnībā pabeigta  1912. gadā. Pils, atrazdamās ezera lēzenajā krastā, no vienas puses iežogota ar veco parku, no otras ar Ketlera laikā celto baznīcu un vecās kapsētas lielajiem kokiem. Rakstnieks Roberts Sēlis celtni raksturojis kā “vienkāršā vācu renesanses stilā” celtu ēku, piebilstot, ka tā “izstaro savādu, romantiska noguruma nokrāsu”. Mežmuižā vasaras pavadījis rakstnieks Rainis, ciemojoties pie fotogrāfa Viļa Rīdzenieka, parkā uzstādīts piemiņas akmens Rainim. No 1954. gada pilī atrodas skola. Muižas parks ar 46 koku sugām, kura platība ir 12 hektāri, ir neatņemama pils sastāvdaļa. Skaistajā dzirnavu ezerā ik gadu ligzdo gulbji.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 24.05.2024 - 31.05.2024 Ceļš uz sakārtotu ķermeni un prātu! Via Vitalité
Via Vitalité ir četru zvaigžņu svara korekcijas un labsajūtas centrs Aizputē. Piedāvājam programmas "Pamata","Exstra","Relax". Zvaniet +371 20 605 553 | Skatīt vairāk
Latvija no 145 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 20.05.2024 - 03.06.2024 Vairāk nekā 50 "geocaching" slēpņi Bauskā! Bauskas TIC
Piedalies mūsdienu dārgumu medībās un atklāj Bauskas novadu no jauna! | Skatīt vairāk
Starptautiskais Smilšu skulptūru festivāls Jelgavas reģionālais tūrisma centrs
No 8. līdz 9. jūnijam Pasta salā norisināsies Starptautiskais Smilšu skulptūru festivāls Summer Signs 2024 | Skatīt vairāk
Brīvdienas ģimenēm ar bērniem Bauskā! Bauskas TIC
Iepazīsti tūrisma piedāvājumu ģimenēm ar bērniem! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.46589112sec.