PTAC pieņem lēmumu pret Juriju Vasiļjevu, piemērojot soda naudu, un uzdod izbeigt negodīgu komercpraksi

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) 2023. gada 18. decembrī ir pieņēmis lēmumu patērētāju kolektīvo interešu pārkāpuma lietā, ar kuru personai Jurijam Vasiļjevam (Pakalpojuma sniedzējs), kurš piedāvā ceļotājiem kompleksus tūrisma pakalpojumus (ceļojumus), uzlikts tiesiskais pienākums izbeigt negodīgu komercpraksi, piedāvājot pārdošanai un pārdodot ceļojumus bez spēkā esošas speciālās atļaujas (licences), un piemērota soda nauda 8 000 EUR apmērā.

Pakalpojuma sniedzējs ceļojumus piedāvājis sociālās saziņas vietnē Facebook publiskā grupā "Лучшие Цены На Путешествия Super Hot Last minute" un Pakalpojuma sniedzēja profilā @1000007460779120 (Юрий Владимирович Васильев), kā arī Pakalpojuma sniedzēja YouTube profilā "jurijs vasiljevs" (@jurijsvasiljevs4587).

PTAC vairākkārt informēja Pakalpojuma sniedzēju, ka bez licences nedrīkst ceļotājiem piedāvāt un pārdot ceļojumus, un aicināja nodrošināt savas komercprakses atbilstību normatīvo aktu prasībām. Tomēr, neskatoties uz PTAC brīdinājumiem un aicinājumiem, Pakalpojuma sniedzējs aktīvi un sistemātiski turpināja savu darbību. Izvērtējot Pakalpojuma sniedzēja īstenoto komercpraksi, PTAC konstatēja, ka tajā ir saskatāmas negodīgas komercprakses pazīmes, jo Pakalpojumu sniedzējs kompleksos tūrisma pakalpojumus piedāvā normatīviem aktiem neatbilstošā veidā - tos sniedz bez speciālās atļaujas, noklusējot svarīgu informāciju par pakalpojuma sniedzēja identitāti, Pakalpojuma sniedzējs nav tiesīgs pārstāvēt Pakalpojuma sniedzēja sociālās saziņas vietnēs norādītos tūrisma operatorus, kā arī netiek izpildīti citi pienākumi, kas noteikti komplekso vai saistīto tūrisma pakalpojumu sniedzējam.

PTAC secināja, ka Pakalpojuma sniedzējs pieļāvis patērētāju kolektīvo interešu pārkāpumu, un tādējādi tika noteikta soda nauda 8 000 EUR apmērā. Vienlaikus PTAC uzlika Pakalpojumu sniedzējam pienākumu nekavējoties izbeigt negodīgu komercpraksi, bez licences piedāvājot pārdošanai vai pārdodot ceļojumus normatīviem aktiem neatbilstošā veidā.

Lēmumā PTAC brīdināja Pakalpojuma sniedzēju par PTAC piešķirtajām tiesībām ierobežot piekļuvi tām vietnēm, kurās Pakalpojuma sniedzējs turpinās piedāvāt kompleksus tūrisma pakalpojumus bez licences.

Ar pilnu lēmumu iespējams iepazīties ŠEIT.

PTAC aicina kompleksu tūrisma pakalpojumu sniedzējus ievērot normatīvo aktu prasības, proti, reģistrēties PTAC datubāzē un saņemt licenci, kā arī tūrisma operatoriem nodrošināt nodrošinājumu. Savukārt patērētāji tiek aicināti pirms ceļojumu iegādāšanās pārbaudīt PTAC publiskajā datubāzē, vai konkrētais ceļojuma piedāvātājs ir saņēmis licenci un vai tūrisma operatoram, kurš organizē konkrēto komplekso tūrisma pakalpojumu, ir spēkā esošs nodrošinājums. 

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Vasaras Saulgriežu svinības TUKUMĀ Tukuma TIC
Ar dziesmām ieskandēsies pirmā vasaras nakts 20.jūnijā pulksten 21:00 Durbes estrādē. Ugunskurā degs trejdeviņas pagalītes. | Skatīt vairāk
Latvija
Deju skolas "Demo" KONCERTS Tukumā Tukuma TIC
16.jūnijā Tukuma pilsētas Kultūras namā aicinām apmeklētājus turpināt svinēt deju studijas – skolas "DEMO" 25 gadu dzimšanas dienas svinības | Skatīt vairāk
Starptautiskais Smilšu skulptūru festivāls Jelgavas reģionālais tūrisma centrs
No 8. līdz 9. jūnijam Pasta salā norisināsies Starptautiskais Smilšu skulptūru festivāls Summer Signs 2024 | Skatīt vairāk
IELĪGOŠANA | pie Tukuma tirgus Tukuma TIC
22.jūnijā no 9:00 pie Tukuma tirgus būs gan mājražotāju tirdziņš, gan koncerts, gan motociklu apskate, gan arī uzvedums "Jāņu nakts mistērija" | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::1.06686807sec.