Marta Mackeviča: 10 lietas, kas noteikti jāizbauda Dubaijā

Marta Mackeviča, Travelnews.lv redakcijas uzdevumā: Nacionālā lidsabiedrība airBaltic jau kādu laiku piedāvā iespēju nokļūt vienā no neparastākajām pilsētām pasaulē – Dubaijā, kas saskaņā ar “Tripadvisor” informāciju trīs gadus pēc kārtas ir atzīta par populārāko galamērķi pasaulē. Dubaija ir pilsēta, kas piedāvā ārkārtīgi plašas iespējai ikviena gaumei – no laiskas atpūtas pludmalē vai pie baseina līdz pat aizraujošiem piedzīvojumiem tuksnesī vai muzeja apmeklējumiem mierīgāku brīvdienu cienītājiem. Dubaijā katrs atradīs savai gaumei atbilstošākās atpūtas un izklaides iespējas, tomēr, lai neapjuktu plašajā piedāvājumā, Travelnews redakcija iesaka desmit vietas un lietas, ko pavisam noteikti ir vērts iekļaut savā brīvdienu plānā.

20240119-2-Burj Khalifa

Halīfa tornis jeb Burdžhalīfa (Burj Khalifa) – pilsēta no putna lidojuma
Tāpat kā vakariņas nav īstas vakariņas, ja nav bijis gards deserts, arī Dubaijas apmeklējums nav iedomājams bez Burdžhalīfa apmeklējuma. Tas ir 828 metrus augsts debesskrāpis - augstākā celtne pasaulē, kuras celtniecība ilga sešus gadus. Kāpēc to vajadzētu apmeklēt? Tā ir iespēja paraudzīties uz pilsētu no 125. stāva augstuma – no putna lidojuma. Skatu laukums veidots tā, lai apmeklētāji varētu apiet apkārt tornim, izpētot pilsētu visos virzienos, un aplūkojot arī daudzas citas augstceltnes, kuru Dubaijā netrūkst. Šī ir arī īstā vieta skaistu Instagram bilžu tīkotājiem. Vislabāk, ja šī torņa apmeklējumu ieplānosiet ceļojuma sākumā, jo tas pavisam ātri ļauj saprast vērienu, ar kādu dzīvo un elpo Dubaija.

20240119-3-Dubai Mall

Dubaijas tirdzniecības centrs (Dubai Mall) un slavenais strūklaku šovs
Dubaijas tirdzniecības centrs ir lielākais tirdzniecības centrs pasaulē, kura platība ir aptuveni 50 futbola laukumi. Starp citu, esot Dubaijā, ātri var pierast pie jēdzieniem “pasaulē lielākais”, “pasaulē augstākais” – tā viennozīmīgi ir viena no pilsētas vizītkartēm. Protams, šajā tirdzniecības centrā var pavadīt teju vairākas dienas, jo vienuviet atrodami neskaitāmi pasaulē pazīstamu zīmolu veikali. Lai uzskatāmi ilustrētu, cik liels ir centrs, jāsaka tā – kamēr esi ticis līdz pēdējam veikalam, pirmajā veikalā ziemas kolekciju jau ir nomainījusi pavasara – vasaras kolekcija. Papildus tam ir arī neskaitāmas kafejnīcas, restorāni, izklaides vietas un lieta, ko nepavisam neplānojam redzēt tirdzniecības centrā – akvārijs ar haizivīm. Runā, ka skatīšanās uz zivtiņām nomierina, tāpēc tā noteikti ir vieta, kur piestāt pēc tam, kad esi ļāvies iepirkšanās trakumam.

Ja tomēr iepirkšanās nevilina, iesakām ar gardas kafijas tasi iekārtoties uz kāda no soliņiem pie iepirkšanās centra, lai nesteidzīgi pavērotu pilsētas steigu. Tuvojoties vakaram, kad ārā satumst, ieslēdzas ne tikai dažāda veida apgaismojumi un neskaitāmas lampiņas, bet ik pēc 30 minūtēm notiek arī slavenais strūklaku šovs – neskaitāmi krāsaini prožektori, mūzika un kustīgas strūklakas, kuru augstums sasniedz aptuveni 150 metrus. Kā vēsta senais teiciens – tekošs ūdens ir lieta, uz ko var skatīties mūžīgi – Dubaijas strūklakas pavisam noteikti ir viena no lietām, uz ko var skatīties ļoti ilgi.

20240119-4-Etihad muzejs

Etihad muzejs jeb stāsts par AAE rašanos
Dubaija nav tikai stāsts par izklaidēm un nebeidzamu jautrību, pilsēta piedāvā arī kultūras un izglītošanās iespējas – viens no piemēriem ir Etihad muzejs, kurā iespējams uzzināt stāstu par Apvienoto Arābu Emirātu dibināšanu un vēsturi. Pirmkārt, jāmin, ka pati muzeja ēka jau iemieso ļoti neparastu arhitektūras risinājumu, ko pavisam noteikti ir vērts redzēt klātienē, taču arī muzeja ekspozīcija interaktīvā un mūsdienīgā veidā ļauj uzzināt daudz jauna. Muzeja eksponāti ļauj iepazīt kultūras, mākslas, ekonomikas, aizsardzības un citu jomu attīstību, uzzināt, kādi bijuši vērienīgāki AAE sasniegumi dažādās nozarēs u.c. Telpās ierīkotas arī nelielas zāles, kurās iespējams skatīties īsfilmas par valsts vēsturi (angļu valodā).

20240119-5-Nakotnes muzejs

Nākotnes muzejs
Ja Eihad ir muzejs, kurā iepazīt vēsturi, tad Nākotnes muzejs, kā jau vēsta nosaukums, ir iespēja ļauties fantāzijai par nākotni. Jau pati muzeja ēka un tās neparastais dizains kalpo kā atsevišķs apskates objekts, taču arī vairākos muzeja stāvos ir interesantas ekspozīcijas, kas vārda tiešajā nozīmē ir futūristiskas. Šis muzejs pavisam noteikti patiks tehnoloģiju faniem un tiem, kam patīk ļauties prātojumiem par to, kāda nākotnē būs medicīna, ceļošana, kosmosa izpēte un daudzas citas jomas. Jāpiezīmē, ka arī šeit ir neskaitāmas vietas, kas īpaši patiks skaistu bilžu tīkotājiem, piemēram, ārkārtīgi neparastā un košā zāle, kas veltīta augiem un dzīvniekiem. Ja esam pieraduši, ka lielā daļā muzeju eksponātus nedrīkst aiztikt ar rokām, tad šeit viss ir tieši pretēji – vairums eksponātu ir interaktīvi, tos var kustināt, klausīties, mainīt vietām u.tml.

20240119-6-Centrs kultūras izpratnei

Šeiha Muhameda bin Rašida Al Maktuma centrs kultūras izpratnei
Centra nosaukums angļu valodā ir “Sheikh Mohammed bin Rashid Al Maktoum Centre for Cultural Understanding”, taču, īsi sakot, tā ir viena, kur iespējams iegūt autentisku pieredzi, uzzināt vairāk gan par tradicionālo dzīvesveidu, kultūru, tērpiem, kā arī, protams, nobaudīt nacionālo virtuvi. Baudot maltīti īstenā beduīnu stilā (sēžot uz spilveniem uz grīdas), iespējams noklausīties interesantu stāstījumu un saņemt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem par to, kā notiek ikdienas dzīve, laulības, karjeras veidošana, izglītības iegūšana un daudzas citas lietas. Jāpiezīmē, ka stāstījums notiek ļoti labā angļu valodā un neizpaliek arī humors.

20240119-7-Al Fahidi kvartāls

Al Fahidi vēsturiskais kvartāls
Al Fahidi vēsturiskais kvartāls jāiekļauj savā plānā ikvienam, kurš vēlas uzzināt vairāk par vēsturi un iemūžināt skaistas fotogrāfijas. Kvartāls ir ļoti “instagrammīgs” – šauras ieliņas, smilšu krāsas nami, un tas ļauj uz brīdi iegrimt pagātnē. Kvartālā ir gan vairāki muzeji, gan veikaliņi, kas patiesībā ļoti līdzinās muzejiem, piemēram, paklāju veikals ir kā kadrs no filmas – neskaitāmi raibu raibie paklāji katra gaumei. Pat, ja nav vēlmes neko iegādāties, veikaliņa saimnieks neiebilst, ja apmeklētāji fotografējas uz neparastā un krāšņā paklāju fona.

20240119-8-Tuksnesa piedzivojums

Dubaijas tuksneša safari
Ja Al Fahidi vēsturiskais kvartāls ir ļāvis sajusties kā filmā un ir vēlme pagarināt šo sajūtu, tad Dubaijas tuksneša safari to noteikti garantēs. Kompānijas “Platinum Heritage” organizētais piedzīvojums iekļauj elpu aizraujošu luksusa programmu – izbrauciens ar džipiem tuksneša kāpās, vērojot gazeles un Arābijas oriksus (pirmā dzīvnieku suga, kuras klasifikācija mainīta no “savvaļā izmirušas” uz “neaizsargātu”), iespēja tvert brīnišķīgas fotogrāfijas, piekūnu šovs, jāšana kamieļa mugurā un iespēja baudīt gardu vairāku kārtu maltīti (uzkodas, salāti, pamatēdieni un deserti). Maltītes laikā tiek piedāvāts arī muzikālais pavadījums un neliela kultūras programma, bet pašā noslēgumā – zvaigžņu vērošana. Šīs piedzīvojums ir neparasts kontrasts košajai, krāsainajai un ārkārtīgi enerģiskajai Dubaijai – pilnīgs klusums un zvaigžņotas debesis tuksneša vidū. Jāpiezīmē, ka visa pasākuma laikā tiek domāts par dažādiem sīkumiem viesu labsajūtai.

20240119-9-Aura Sky Pool

Aura Skypool lounge – baseins 200 m augstumā
Kad visas aktivitātes, pastaigas un ekskursijas ir nedaudz nogurdinājušas, ir īstais laiks relaksēties un kāpēc gan to nedarīt baseinā 200 m augstumā? Šādu iespēju piedāvā Aura Skypool lounge - augstākais bezgalības baseins pasaulē, kas atrodas pieczvaigžņu viesnīcā “The St. Regis Dubai”. Lai apmeklētu baseinu, nav jābūt viesnīcas viesim, uz to var iegādāties atsevišķu biļeti. Viesnīca atrodas slavenās Džumeiras palmas salas pamatnē un no baseina paveras lielisks skats, ko var baudīt gan diennakts gaišajā laikā, gan saulrietā, gan tad, kad debesis ir pavisam satumsušas, bet pilsētā iedegušās neskaitāmas gaismas.

20240119-10-11 woodfire

“Michelin” zvaigznes restorāns “11 Woodfire”
Domājot par to, kas jāapmeklē Dubaijā, jāpiemin arī vietas, kur ieturēt maltīti. Šobrīd arī Rīga var lepoties ar “Michelin” zvaigznes restorānu un, protams, tāds ir arī Dubaijā. Mēs viesojāmies restorānā “11 Woodfire”, kas pārsteidza ar pārdomātu un izsmalcinātu piedāvājumu – sākot no jūras velšu uzkodām līdz pat gardiem un sulīgiem gaļas ēdieniem, kā arī lieliskiem desertiem. Restorāna interjers ir vienkāršs, gaumīgs un askētisks, ļaujot fokusēt visu uzmanību uz ēdieniem un kokteiļiem.

20240124-11-Byron Bathers Club

Restorāns “Byron Bathers Club” Džumeiras palmas pakājē
Īstiem jūras velšu un zivju ēdienu faniem noteikti patiks restorāns “Byron Bathers Club” – lieliska vieta, lai ieturētu gardu maltīti un atpūstos pēc garas dienas. Lai gan piedāvājumā dominē svaigas jūras veltes un dažādos veidos pagatavotas zivis, neiztrūkst arī ēdienu gaļas vai veģetāro ēdienu cienītājiem.

Patiesībā pie desmit iepriekš minētajām vietām noteikti jāpievieno arī vienpadsmitā – Dubaijas pludmales. Lai gan Dubaija ir pilsēta, kurā dzīve šķietami norit ļoti strauji, un tā piedāvā neskaitāmas iespējas, iesakām tomēr atrast kādu brīdi, lai mierīgi pagulētu pludmalē, izbaudītu sauli un siltumu. Īpaši šajā gadalaikā, kad Latvijas laikapstākļi mūs nelutina. Kad sals un sniegs sāk apnikt un rodas vēlme pēc saules un jauniem iespaidiem, atliek vien ielūkoties airBaltic mājaslapā un rezervēt biļetes lidojumam. Dubaija nav tik tāla un neaizsniedzama, kā varētu šķist. Dažu stundu lidojums un varam klātienē vērot pasaulē augstākās ēkas un citus brīnumus. Starp citu, slavenā Džumeiras palma nereti tiek dēvēta par astoto pasaules brīnumu.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Ēģipte skolēnu RUDENS brīvlaikā Estravel Latvia
Esiet tālredzīgi un gudri! iegādājieties ceļojumu skolenu RUDENS brīvlaikam jau tagad! Hurgada vai Šarm-el-Šeiha | Skatīt vairāk
no 685 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 16.05.2024 - 25.05.2024 Igo, Ainis Zavackis un Jānis Strazds Valmieras novada Tūrisma pārvalde
24. maijā plkst. 20.00 aicinām uz skaistu un sirsnīgu koncertu Mujānu biedrības namā, kurā muzicēs Igo, Ainis Zavackis un Jānis Strazds! | Skatīt vairāk
20 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 20.05.2024 - 25.05.2024 Piesakies uz "Lielais plosts 2024" TAKA
Šogad paredzētais maršruts ir Slutišķi (kempings “Daugavas loki”) – Butišķi (atpūtas vieta “Zemenīte”). | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 10.05.2024 - 31.05.2024 Rēzeknes āra peldbaseins atsāk sezonu! Rēzeknes pilsētas TIC
Un beidzot pēc ziemas sezonas, no 7.maija ir atsākusi darbu Olimpiskā centra Rēzekne “karstā sirds” – brīvdabas peldbaseina zona. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::1.04145598sec.