Gulbenes pilsētā uzstādīts jauns vides tūrisma objekts - inovatīva augu audzēšanas iekārta

Vietējais uzņēmums “Carbon Less Future” uzstādījis jaunu vides tūrisma objektu Gulbenē - inovatīvu, vertikālās augu audzēšanas konteineri. Tas atrodas pilsētas centrālajā parkā un ir pieejams ikvienam interesentam, kurš vēlēsies sekot līdzi dažādu koku sugu augšanai pilsētvidē.

Gulbenē bāzētā uzņēmuma izstrādātie konteineri radīti eksporta nolūkiem. Gulbenē tas darbosies arī kā prototips, ko klients pirms pakalpojuma saņemšanas varēs aplūkot. Konteineris spēs piesaistīt un izglītot ne tikai vietējos pilsētas iedzīvotājus, bet arī tūristus, pētniekus, uzņēmējus, citus inovatīvu tehnoloģiju piekritējus un sabiedrību kopumā.

Vides objekts būs pieejams apskatei kā dienā, tā arī naktī, jo visu augšanas procesu var ērti pārredzēt no ārienes. Ja interesents vēlēsies apskatīt konteineri no iekšpuses un sīkāk izzināt priedes stāda augšanas procesu - ekskursija iespējama, bet tikai ar iepriekšēju pieteikšanos.

Konteineris ir pilnībā aprīkots ar inovatīvām tehnoloģijām un vadāms attālināti ar aplikācijas palīdzību, lai tas spētu darboties rūpīgi aprēķinātā trīs mēnešu laika posmā, sekmējot pilnu audzēšanas ciklu. Carbon Less Future biznesa attīstības un inovāciju vadītājs Aigars Jacuks: “Vēlamies parādīt, kā pilsētvidē iespējams izaudzēt dažādas augu sugas kontrolētā vidē - automātiski laistot un mēslojot, kā arī nodrošinot pienācīgu vidi augu attīstībai. Lai efektīvi izaudzētu dažādu augu sugas, izmantojam vertikālo audzēšanas metodi, kas gada laikā ļauj saražot 134 400 koku stādus, bet vienā konteinera audzēšanas ciklā - 33,600 vienības.”

Būtiski atzīmēt to, ka “Carbon Less Future” progresīvajai pieejai ir potenciāls būtiski ietekmēt vidi un sabiedrību kopumā. “Mūsu apņemšanās ir veicināt izaugsmi un inovācijas, vienlaikus sniedzot būtisku ieguldījumu ES taksonomijas vides mērķa - klimata pārmaiņu mazināšanā, tostarp, neradot būtisku kaitējumu videi un sasniedzot tehniskās pārbaudes kritērijus. Šobrīd konteinerī aug priedes, kuras vēlāk tiks iestādītas Gulbenes novadam piederošajos, kā arī Latvijas valsts mežos. Laika gaitā noteikti pievērsīsimies arī egles, lapu koku un dekoratīvo koku stādu audzēšanai,” stāsta Aigars Jacuks.

“Carbon Less Future” radies 2022. gadā. To dibināja divi uzņēmēji, kuru aizraušanās ir vides ilgtspējība. Uzņēmums specializējas oglekļa emisiju samazināšanas risinājumos un iestājas par progresīvu tehnoloģiju izmantošanu vertikālās audzēšanas metodēs, jo kokiem ir izšķiroša nozīme veselīgu ekosistēmu un bioloģiskās daudzveidības uzturēšanā.

“Carbon Less Future” biznesa modeļa pamatā ir mērķis nodrošināt uzņēmējiem koku audzēšanas konteinerus īrei. Konteineri uzņēmuma klientiem tiks piedāvāti ar pilnu aprīkojumu - tā, lai uzreiz ir iespējams sekot līdzi stādu augšanai arī savā darba vietā. Pakalpojums tiks nodrošināts galvenokārt tādēļ, lai mudinātu uzņēmējus cīnīties pret klimata pārmaiņām un veicināt ilgtspējību, vienlaikus uzlabojot klienta uzņēmuma tēlu un reputāciju.

Vides objekta attīstībai un stādu augšanas progresam, kā arī informācijai par pakalpojuma saņemšanu savā uzņēmumā būs iespējams sekot līdzi arī “Carbon Less Future” sociālajos medijos:
    • Faceboook: www.facebook.com/clf.earth
    • Instagram: www.instagram.com/clf.earth/
    • LinkedIn: www.linkedin.com/company/carbon-less-future/

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Īpašs piedāvājums ģimenēm  Gulbenes novada TIC
Izglītojošais un interaktīvais centrs “Dzelzceļš un Tvaiks” Gulbenē iepriecinās apmeklētājus, dāvājot iespēju piedalīties brīnišķīgā | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 12.04.2024 - 20.04.2024 Ar vilcienu uz Madonu, Cesvaini un Gulbeni Madonas TIC
Kāp Rīgā vilcienā un, vērojot ainavas aiz loga, brauc uz Vidzemi, kur tevi sagaidīs bagātīgs tūrisma maršruts visas dienas garumā. | Skatīt vairāk
17 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 10.04.2024 - 20.04.2024 Aktīvās tūrisma sezonas atklāšana Jelgavā Jelgavas reģionālais tūrisma centrs
20.aprīlī 12 - 17 ikviens aicināts uz aktīvās tūrisma sezonas atklāšanas pasākumu Dzīvesziņas un arodu sētā. | Skatīt vairāk
MOSTIES DABĀ Cēsu novadā! Cēsu TIC
Brīvdienu ceļevdis līdz ar pavasara ienākšanu dabā palīdzēs arī Tev mosties no ziemas miega un baudpilni tvert neskaitāmās iespējas, ko piedāvā | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::1.69552803sec.