Aprīlis zinātnes centra VIZIUM darbnīcās būs «Zinātnes mēnesis»

Aprīlī Ventspils zinātnes centrs VIZIUM pārtaps par īstu laika kapsulu, jo apmeklētājiem, piedaloties dažādās radošās aktivitātes, būs iespēja doties zinātniskā ceļojumā cauri gadsimtiem, iepazīstot ģeniālus izgudrotājus. Radošajās darbnīcās ikviens interesents varēs izveidot savu unikālo Īzaka Ņūtona šūpuli, Leonardo da Vinči izpletni, kā arī eksperimentēt ar Alberta Einšteina izgudrojumiem.

Aprīlī Ventspils zinātnes centra VIZIUM darbnīcas norisinās sestdienās un svētdienās plkst. 13.00. Katru nedēļas nogali tiks piedāvāts jauns darbnīcu saturs.

• 6. un 7. aprīlī plkst. 13.00
“Zinātne ar Leonardo da Vinči”: Darbnīcā tiks iepazīta pasaules slavenā ģēnija personība un viņa zinātniskie izgudrojumi. Ikviens varēs izveidot savu Leonardo Da Vinči izpletni, tiltu, kā arī izmēģināt spoguļrakstu.

• 13. un 14. aprīlī plkst. 13.00
“Optiskā ilūzija zinātnē”: Darbnīcas dalībnieki uzzinās vairāk par zinātniekiem, kuri apvienoja optisko ilūziju ar zinātni - Čārlzs Vitstons un Deivids Brūsters, kā arī izpētīs stereoskopu un veidos savu kaleidoskopu.

• 20. un 21. aprīlī plkst. 13.00
“Einšteins un zinātne”: Darbnīcas dalībnieki gūs ieskatu zinātnes pasaulē, veicot dažādus eksperimentus ar materiāliem, kuru izgudrošanā lielu lomu ieņēma Alberts Einšteins, piemēram, lāzers un papīra dvieļi.

27. un 28. aprīlī plkst. 13.00
“Zinātne par Īzaku Ņūtonu”: Darbnīcas apmeklētāji dosies aizraujošā ceļojumā, kur fizika un radošums apvienojas, mudinot domāt ārpus rāmja. Darbnīcā, izmantojot vienkāršus materiālus, būs iespēja izveidot savu Ņūtona šūpuli.

Tāpat ikviens aicināts apmeklēt zinātnes šovus, kas norisinās no otrdienas līdz svētdienai plkst. 12.00 un 14.00:
plkst. 12.00 "Laboratorijā (ne)joko" Nopietni zinātniskie eksperimenti tiks pasniegti ar jautru un aizraujošu pieeju. Skatītāji ne tikai iegūs jaunas zināšanas, bet arī paši iesaistīsies interesantās demonstrācijās, kļūstot par daļu no šī aizraujošā piedzīvojuma! Dažādi ķīmiski un interaktīvi eksperimenti nopietni nenopietnā gaisotnē, sniedzot iespēju gan lieliem, gan maziem gūt izpratni par dabaszinātnēm.

plkst. 14.00 “Vienkārši fizika” Aizraujoši un interaktīvi eksperimenti, veicinot izpratni par fizikas likumiem, kas ietekmē mūsu ikdienas dzīvi. Šova uzmanības centrā dažādi materiāli un objekti, kuru īpatnības var būt ne tikai pārsteidzošas, bet arī izklaidējošas, piemēram, alumīnijs, koks, tērauda vate, likopodijs u.c.

Aprīlī zinātnes centrā VIZIUM turpināsies “Mazo pētnieku darbnīcas” pirmsskolas vecuma bērniem, kurās, spēlējot spēles, rotaļājoties un iesaistoties dažādās jautrās aktivitātēs kopā ar atraktīvajiem pasniedzējiem, būs iespēja ne tikai lieliski pavadīt laiku, bet arī apgūt jaunas prasmes un zināšanas, sniedzot atelpas brīdi vecākiem. Nodarbības notiek katru sestdienu un svētdienu! Pieteikšanās tekošās nedēļas nogales darbnīcām tiek atvērta katru pirmdienu: www.adre.se/maziepetnieki.

Tāpat atgādinām, ka no 1. aprīļa zinātnes centrs strādās katru dienu. P. – Pk. 10.00 – 19.00, bet S. – Sv. 10.00 – 17.00.

Ventspils zinātnes centra VIZIUM radošās darbnīcas un zinātnes šovus iespējams apmeklēt neatkarīgi ekspozīcijas zāles. Iegādāties biļetes uz radošajām darbnīcām, ekspozīcijas zāli un zinātnes šoviem iespējams mājas lapā www.vizium.lv un zinātnes centra VIZIUM kasē. Plašāka informācija pieejama pa tālr.: 66776633, rakstot uz e-pastu: [email protected], VIZIUM sociālajos tīkos (@viziumventspils), kā arī mājaslapā www.vizium.lv.

Aktivitāte tiek īstenota Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. - 2021. gada perioda programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” projekta “Inovācijas centra izveidošana Ventspilī” ietvaros.

Informējam, ka Ventspils Digitālā centra un zinātnes centra VIZIUM rīkoto pasākumu un apmācību laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils Digitālā centra mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv, zinātnes centra VIZIUM mājas lapā www.vizium.lv, kā arī sociālajos tīklos Facebook, Instagram un TikTok.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 17.07.2024 - 27.07.2024 Naktsmītnes Zemgalē mierpilnai atpūtai  Zemgales Tūrisma asociācija
Ieskaties un izvēlies sev piemērotāko naktsmītni ceļojot pa Zemgali | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūties Junior Suite 304 ar skatu uz Domu Dome Hotel
Atpūties Junior Suite 304. 🗝️ ar vannu un skatu uz Doma katedrāli. ✨ | Skatīt vairāk
KANDAVAS GAISA BALONU FESTIVĀLS 2024 Tukuma TIC
Kandavas gaisa balonu festivāls būs no 9.līdz 11.augustam. Precīzāka svētku programma vēl sekos. | Skatīt vairāk
Tukuma novada piekrastes naktsmītnes Tukuma TIC
Te būs saraksts ar naktsmītnēm no Bērzciema līdz pašam Bigauņciemam! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::1.21497488sec.