Pārgājienos Krustkalnu dabas rezervātā varēs iepazīt slēgtās teritorijas unikalitāti

Lai saudzētu unikālas dabas vērtības, Krustkalnu dabas rezervātā atļauts uzturēties tikai Dabas aizsardzības pārvaldes (pārvalde) darbinieku pavadībā, tādēļ pārvalde no maija līdz oktobrim organizē piecus pārgājienus rezervāta teritorijā, kuros interesenti var piedalīties, savlaicīgi piesakoties.

Pārgājieni pārvaldes darbinieku pavadībā notiks 5. un 18. maijā, 31. augustā, 21. septembrī un 12. oktobrī. Katrā grupā var pieteikties ne vairāk kā 15 dalībnieku. Skolēnu grupas iespējams pieteikt ārpus šiem noteiktajiem datumiem, iepriekš sazinoties un vienojoties par iespējamajiem datumiem.

Krustkalnu dabas rezervāta iepazīšana notiek Krākas avotu takā. Tā ir teju divus km gara, un tās veikšanai jāatvēl vismaz divas stundas. Taka vedīs pa meža ceļu un ļaus iepazīt daudzveidīgos pļavu biotopus un Krāku avotus, kas ir valsts aizsargājamais ģeoloģiskais objekts. Viens no avotiem ir zināms arī kā Svētavots, kura apkārtnē konstatētas vairākas kulta vietas, par ko liecina teikas par raganu darbību šajā apkārtnē.

Dalība pārgājienos jāpiesaka savlaicīgi, aizpildot pieteikumu vietnes www.tiekamiesdaba.lv sadaļā Notikumu kalendārs vai zvanot uz vietnē norādīto telefona numuru.

Papildu pārgājieniem 22. jūnijā Krustkalnu dabas rezervātā pārvalde aicina piedalīties pasākumā “Nezināmais par zināmo dabā. Zirnekļi Krustkalnu dabas rezervātā”. Arī šim pasākumam jāpiesakās vietnes www.tiekamiesdaba.lv sadaļā Notikumu kalendārs. Tikšanās vietas koordinātas tiks nosūtītas reģistrētajiem dalībniekiem.

Ikvienā pasākumā vēlams ģērbties ērtā, dabas pārgājienam un laikapstākļiem piemērotā apģērbā, izvēlēties piemērotus apavus. Ja ir vēlme, līdzi ņemt uzkodas.

Pateicoties Kohēzijas fonda finansējumam, Krustkalnu un Teiču dabas rezervātos ir izveidota infrastruktūra, taču to ir iespējams apmeklēt tikai pārvaldes darbinieku klātbūtnē un tikai noteiktos laikos. Pārējā laikā noteikumu ievērošanu sekmē teritorijā izvietotās video kameras.

Lielāko daļu Krustkalnu dabas rezervāta teritorijas klāj meži un dažādie augšanas apstākļi nodrošina dzīves vidi daudzām sugām, tostarp retām un aizsargājamām augu sugām. Piemēram, Sibīrijas mēlziedei, dižajai aslapei, Lēzeļa liparei un rūsganajai melncerei. Šajā rezervātā mīt un barojas daudzveidīgi putni un zīdītāji, te konstatētas ~152 putnu un 40 zīdītājdzīvnieku sugas. Rezervātā sastopami ūdri, āpši, jenotsuņi, lapsas, meža caunas un zebiekstes, arī lielie baltmugurdzeņi, trīspirkstu dzeņi un mežirbes, nakts plēsīgo putnu faunu pārstāv meža pūce, urālpūce, apodziņš un ausainā pūce.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Bauskas novada Mājas Kafejnīcu dienas 2024 Bauskas TIC
27.-28. jūlijā norisināsies vasaras baudpilnais pasākums - Bauskas novada Mājas Kafejnīcu dienas 2024! | Skatīt vairāk
Latvija
īpašs ģimenes piedāvājums Bellevue Park Hotel Riga
Īpašais ģimenes piedāvājums! | Skatīt vairāk
no 150 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 11.07.2024 - 21.07.2024 SHIPSEA Jaunmoku pils Dārza svētkos Tukuma TIC
21. jūlijā Jaunmoku pilī notiks viens no gada gaidītākajiem notikumiem – Dārza svētki. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 14.07.2024 - 21.07.2024 Iepazīsti Zemgali - Jēkabpils novadu! Zemgales Tūrisma asociācija
Iepazīsti Jēkabpils novada daudzveidīgo piedāvājumu! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.75971508sec.