Jelgava aicina: Muzeju naktī Tornis rosina izzināt

2024. gada 18. maijā Latvijā norisināsies ikgadējā Muzeju nakts. Muzeju nakts vienojošā tēma Latvijas muzejos šogad ir “Izzināt un iegūt, pētīt un saprast”. Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornis ar saukli “Torņa stāsts cauri 5 gadu simtiem” muzeju naktī apmeklētājus gaidīs no pulksten 16 līdz 24, lai kopīgi iepazītu un izzinātu Torņa jaunās ekspozīcijas un pagātnes stāstus, piedalītos dažādās aktivitātēs, lai baudītu pilsētas panorāmu, mākslas darbus un mūziku.  

Šogad aprit 450 gadi kopš Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas un arī tās torņa celtniecības sākuma. Muzeju nakts aktivitātes Tornī vedinās izzināt senā dievnama un tā zvanu torņa likteņgaitas un pārvērtības cauri 5 gadu simtiem, kā arī iepazīstinās ar mūsdienu ieguvumiem.

No pulksten 16 līdz 18 Torņa 7.stāvā norisināsies izzinoša lekcija divās daļās. Pirmajā daļā ar tēmu “Kurzemes hercoga Gotharda Ketlera iniciatīva un  Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas pirmsākumi” interesentus iepazīstinās profesors, latviešu mākslas zinātnieks Ojārs Spārītis. Savukārt lekcijas otro daļu vadīs topošā mākslas vēsturniece, digitālo tehnoloģiju speciāliste Sanita Bitko par tēmu “Jūlijam  Federam pa pēdām. Jelgava. Gauja. Jelgava.”. Vietu skaits ierobežots, interesenti aicināti savlaicīgi pieteikt dalību lekcijā pa tālruni 63005447 vai e-pastu [email protected].

Muzeju nakts īstajā norises laikā - no pulksten 19 līdz 24 ikviens aicināts viesoties Torņa vēstures ekspozīcijās “Jelgava laika griežos”, “Mode Jelgavā cauri gadsimtiem” un “Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas stāsts”, lai izzinātu Jelgavas pilsētas, modes un senās baznīcas vēsturi. Apmeklētājiem būs iespēja apskatīt arī izstāžu zāli ar Vitas Studentes un Zitas Studentes darbiem “Gaismas frekvences”, kā arī skatu laukumā palūkoties uz pilsētas panorāmu no putna lidojuma.

No pulksten 20 līdz 21 norisināsies ekskursija “Apkārt Tornim”, kuras laikā varēs iepazīt Torņa jaunieguvumus – lielos kaltos vārtus senajā vārtu arkā un senā Torņa zvana fragmentu, kā arī uzzināt par interesantām Torņa arhitektūras detaļām, kurām ikdienā paejam garām nepievēršot uzmanību. Ekskursijai iepriekš nav jāpiesakās.

Īpaši Muzeju nakts pasākuma ietvaros apmeklētājiem būs iespēja apskatīt digitālu izstādi par Sv. Trīsvienības baznīcu cauri gadsimtiem, piedalīties izzinošā spēlē “Torņa pētnieks” un baudīt muzikālas gadsimtu atskaņas Torņa pagalmā. Dalība visās Muzeju  nakts aktivitātēs bez maksas.

Pasākuma laikā tiks veikta foto/video uzņemšana pasākumu publicitātes un sabiedrības informēšanas nolūkos, veidojot un atspoguļojot darba procesu, līdzekļu izlietojumu un nodrošinot informācijas pēctecību nākamajām paaudzēm un kultūras attīstību un kultūras mantojuma saglabāšanu.

Papildus informācija par personu datu apstrādi Jelgavas valstspilsētas pašvaldībā, tai skaitā datu subjekta tiesību uzskaitījums, pieejams tīmekļa vietnē: https://www.jelgava.lv/pasvaldiba-par-pasvaldibu-datu-aizsardziba/.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 06.07.2024 - 20.07.2024 Tukuma novada svētku DIŽTIRGUS Tukuma TIC
Svētku sestdienā, 20. jūlijā aicinām uz Tukuma Dižtirgu! Šajā dienā Tukumā sabrauks un ar sevi dižosies visi novada pagasti. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 15.07.2024 - 23.07.2024 Atpūties aktīvi Zemgalē  Zemgales Tūrisma asociācija
Idejas aktīvās apūtas brīvdienām Zemgalē! | Skatīt vairāk
Aizvadi vasaru "SAULI TVEROT" Cēsu novadā! Cēsu TIC
Jaunajā Cēsu novada vasaras ceļvedī ir apkopotas idejas neaizmirstamiem piedzīvojumiem, jautrām aktivitātēm un daudz kā cita noderīga! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 18.07.2024 - 25.07.2024 Rundāles dzinravas aicina!  Bauskas TIC
Rundāles ūdensdzirnavas aicina uz mājas kafejnīcu dienām! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.45656896sec.