LIAA: Latvija var kalpot par piemēru Vācijai digitālās attīstības jomā

Nedēļas nogalē Hamburgā noslēdzās Latvijas dienas Vācijā, kur Latvija kā partnervalsts iekļāvās Hamburgas ostas svētku programmā, piedāvājot plašu kultūras un biznesa programmu. Latvijas dienas Vācijā no 7. līdz 12. maijam organizēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Vācijā, Hamburgas ekonomikas un inovāciju ministriju, Hamburgas tirdzniecības kameru un Hamburgas ostu.. Svētku pasākumus apmeklēja vairāk nekā 1,5 miljoni cilvēku.

“Latvijas dienās Vācijā piedalījās plaša uzņēmēju delegācija 30 cilvēku sastāvā, kas ļauj cerēt uz labiem rezultātiem turpmākajai sadarbībai. Ziemeļvācija ekonomiskās sadarbības jomā mūsu reģionu ir definējusi kā vienu no prioritārajiem. Tiekoties ar loģistikas, IKT un citu nozaru uzņēmējiem iezīmējām potenciālos nākotnes sadarbības virzienus. No Hamburgas liela interese ir par digitālo projektu attīstību un enerģētiku. Vācija potenciāli ir gandrīz neierobežots eksporta tirgus zaļās enerģijas ražotājiem, tāpat viņi meklē jaunus partnerus digitālo pakalpojumu attīstībai,” uzsver LIAA direktora pienākumu izpildītāja Iveta Strupkāja.

Vienlaikus ar biznesa delegācijas vizīti Hamburgu apmeklēja arī satiksmes ministrs Kaspars Briškens. Biznesa delegācijā bija pārstāvēta ostu un loģistikas nozare, kura šobrīd meklē jaunas kravu plūsmas un investorus, lai kompensētu tās kravu plūsmas, kuras līdz karam Ukrainā nāca no Austrumiem. Tāpat jaunus kontaktus Vācijā meklēja uzņēmēji no IKT, būvniecības un citām nozarēm.

Nozīmīgu ieguldījumu Latvijas dienu norisē sniedza arī LIAA pārstāvniecības Vācijā vadītāja Ilze Upatniece, kura akcentēja šādu pasākumu nozīmi turpmāko biznesa attiecību veidošanā. “Ziemeļvācijas federatīvās zemes ir atvērtas sadarbībai ar Baltijas reģionu. Redzam īpaši lielu ieinteresētību atjaunojamās enerģijas projektu attīstībā, digitalizācijā un inovācijās”.

Ventspils brīvostas pārvaldes direktora vietnieks Igors Udodovs pēc vizītes uzsvēra, ka Hamburgas osta ir trešā lielākā osta Eiropā un nozīmīgs spēlētājs pasaules piegādes ķēdēs. “Latvijas un Ventspils ostas šobrīd ir jaunas identitātes meklējumos tas attiecas gan uz kravu plūsmām, gan uz jaunas ražošanas, tostarp zaļās enerģijas ražošanas infrastruktūras attīstību. Esam spēruši pirmos soļus sadarbības attīstībai un jūlijā gaidāmajās Latvijas ostu dienās gaidīsim atbildes vizīti no Hamburgas kolēģiem,” tā I.Udodovs.

Savukārt LMT Inovāciju attīstības departamenta vadītājs Artūrs Lindenbergs uzsvēra, ka jau šobrīd vairākos aspektos tehnoloģiski esam priekšā Hamburgas ostai. “Sadarbībā ar uzņēmumu “LVR flote”, kurš apkalpo kuģus Rīgas ostā esam izveidojuši 5G karu tīkla pārklājumu ostas akvatorijā, kurš ļauj būtiski uzlabot kuģu apkalpes efektivitāti un analizēt datus par dažādiem procesiem tiešsaistes režīmā. Tas ir virziens, kurā redzam sadarbības iespējas ar Hamburgu”.

Latvijas dienu laikā Hambrugā tika aizvadīts arī Biznesa forums, kur tika parakstīts sadarbības memorands starp Rīgas Tehnisko universitāti (RTU), Rīgas biznesa skolu, Latvijas IT klāsteri un Hamburgas mākslīgā intelekta centru (ARIC). Vācijas pusei tā ir iespēja straujāk ieviest inovācijas, testējot sev piemērotākos risinājumus. Savukārt Latvija var piedāvāt savu pieredzi nozīmīgu IT un mākslīgā intelekta projektu attīstībā, apkalpojot valsts un privāto sektoru. RTU inovāciju prorektore Liene Briede stāsta, ka viens no sadarbības virzieniem mākslīgā intelekta jomā būs aizsardzības industrija: “Aizsardzība šobrīd ir fokusā gan Latvijā, kur šo iniciatīvu virza Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, gan Vācijā, tādēļ šajā jomā redzam sadarbības perspektīvu, strādājot pie pētniecības jautājumiem. Tāpat redzam plašas sadarbības iespējas arī jauno zināšanu integrācijai mācību saturā”.

Latvija Hamburgas ostas svētkos kā partnervalsts piedāvāja arī plašu kultūras programma un citas aktivitātes. Latvijas dienu pasākumos uzstāsies titulētā ērģelniece Iveta Apkalna, grupas CARNIVAL YOUTH un DAGAMBA. Tāpat svētku laikā Elbas filharmonijā uzstājās vijolniece Baiba Skride. Festivālu papildināja plašs aktivitāšu klāsts visām vecuma grupām. Īpašs notikums pašiem mazākajiem viesiem būs tikšanās ar Latvijas bērnu draugiem Tutu, Lapsu un Feneku. Svētku apmeklētājiem bija iespēja tikties ar Kārli Bardeli, piedzīvojumu meklētāju un sešu Ginesa rekordu īpašnieku, kurš bija pirmais cilvēks, kas ar airu laivu 715 dienās šķērsoja Kluso okeānu no Dienvidamerikas līdz Āzijai.

Festivāls sniedza iespēju iepazīties ar latviešu tautas mūzikas un deju tradīcijām, gandrīz aizmirsto grozu pīšanas amatu un kārdinošiem kulinārijas darbiem - latviešu tradicionālajiem ēdieniem, kas pasniegti mūsdienīgā ielu ēdienu stilā. Tirgus stendos varēja iegādāties Latvijas uzņēmumu produkciju, tostarp rotaslietas, keramiku un ilgtspējīgas rotaļlietas.

Lielu popularitāti iemantoja foto objekts - Rīgas lielais gailis pilnā augumā, kas sveica visus svētku apmeklētājus.
Latvijas dienas Vācijā tika izmantotas arī, lai popularizētu Latviju kā tūrisma galamērķi, jo Vācija ir trešā nozīmīgākā valsts ienākošā tūrisma jomā aiz Lietuvas un Igaunijas.

Latvijas dienas Vācijā organizēja LIAA, sadarbībā ar Ārlietu ministriju un Satiksmes ministriju. Pasākums ir daļa no Latvijas ārējā mārketinga stratēģijas #MissionLatvia.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 18.06.2024 - 22.06.2024 Uz Lielo latgaļu tirgu Ludzā Nikos Travel
Pašā vasaras vidū dosimies aizraujošā braucienā uz Ludzu- Latvijas senāko pilsētu. Jautrri koncerti, amatnieku ražojumi, gardumi svētku galdam, 22.06 | Skatīt vairāk
no 35 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 21.06.2024 - 28.06.2024  Līgo Liepājas Jūrmalas parkā Liepājas reģiona TIB
Liepājas valstspilsētas pašvaldība aicina liepājniekus un pilsētas viesus svinēt Līgo vakaru un sagaidīt Jāņu rītu Jūrmalas parkā. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 20.06.2024 - 26.06.2024 Rīgas Motormuzejā jaunas ekspozīcijas! Motormuzejs
Rīgas Motormuzejs atklājis savu jauno interaktīvo ekspozīciju, kas piesaistīs gan vietējos apmeklētājus, gan pilsētas viesus. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 19.06.2024 - 25.06.2024 Skaistākie Lietuvas dārzi Nikos Travel
Pašā vasaras vidū dosimies uz skaistakajiem Lietuvas dārziem- Babilona dārzs un Japāņu darzs! Pievienojaties! 29.06.2024, 35 EUR | Skatīt vairāk
35 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.14058805sec.