Latvieši radījuši transporta un ceļošanas rezervēšanas rīku DISPO, kas nu darbojas visā pasaulē

Latviešu uzņēmējs Oskars Lūsis pirms 12 gadiem ar tobrīd pieejamajiem resursiem - internets, dators, automašīna un 50 lati - izveidoja savu tūrisma pakalpojumu biznesu OsaBus, kas nu jau izaudzis līdz pasaules līmeņa spēlētājam savā nozarē, un nule paplašinājies un transformējies, radot un piedāvājot jaunu transporta un ceļošanas rezervēšanas rīku – DISPO.

DISPO ir transporta pakalpojumu, autobusu un minibusu nomas, tiešsaistes rezervācijas platforma, turklāt tā jau veiksmīgi darbojas lielā daļā Eiropas valstu un to jau ir pamanījuši un novērtējuši lielākie Eiropas nozares spēlētāji. Tāpat Dispo piedāvā rezervēt arī īpaši pielāgotas ekskursijas, ekspertu ceļvežus, kā arī viesnīcas, aviobiļetes un ceļošanas VIP pakalpojumus, lai uzlabotu ceļojumu pieredzi klientiem visā pasaulē. Jaunā platforma ir pieejama visā pasaulē.

Mātes uzņēmums - maz zināms Latvijā, bet novērtēts teju visos kontinentos
Kā stāsta OsaBus izveidotājs O. Lūsis - pirms vairāk nekā 12 gadiem viņš zināja, ka grib nodarboties ar uzņēmējdarbību, bet tobrīd vēl nezināja - ar ko tieši. “Apzināju tajā brīdī sev pieejamos resursus – tie bija internets, dators un automašīna, un 50 lati, par ko samaksāt notāram par dokumentu kārtošanu, dibinot uzņēmumu. Tā kā pats biju studējis starptautisko tūrismu un tas bija sirdij tuvs, sāku nodrošināt tūristiem transfērus. Ar laiku to sāka kļūt vairāk, pievienojās apakšuzņēmēji, jo pašam tobrīd nebija pašam sava autobusu parka. Tā bizness sāka pamazām augt,” par OsaBus pirmssākumiem stāsta O. Lūsis.

Savukārt grupu tūrisms attīstījās gluži dabiski, jo tajā vienmēr ir labāk gājis nekā citos pārvadājuma un transporta veidos. “Esam arī mēģinājuši ieiet, piemēram, taksometru biznesā un citur, – bet vienmēr grupu tūrismam un autobusu pārvadājumiem ir veicies vislabāk. Tad nu uz to arī koncentrējamies,” stāsta O. Lūsis.

Ideja izaug no vajadzības digitalizēt pamata biznesu
Transporta pakalpojumu rezervācijas platforma DISPO radās, jo jau dažādos kontinentos par veiksmīgu kļuvušajam mātes uzņēmumam OsaBus bija nepieciešama digitalizācija. OsaBus dibinātājs Oskars Lūsis nolēma digitalizēt visus OsaBus pakalpojumus, padarot transporta nomas iespējas tūlītēji pieejamus visā pasaulē, “nojaucot laika zonas, valūtas un valodas barjeras”, kā stāsta pats idejas autors, OsaBus un DISPO izveidotājs O. Lūsis.

“Ap 2019. gada beigām un 2020. gada sākumu pasaulē OsaBus jau bija zināms zīmols, un mēs gribējām sadarboties ar lielajām kompānijām. Tad kā katalizators uznāca Covid pandēmija un lielās kompānijas sacīja, ka gribētu savienoties ar mūsu datubāzi, taču tajā brīdī mums nebija ieviesti moderni digitāli risinājumi un es sapratu - ir vajadzība digitalizēties. Partneri gribēja cenu un informāciju par pieejamību saņemt reālajā laikā. Piemēram, klienti ASV dzīvo pavisam citā laika zonā, un komunikācija e-pastos vai telefoniski ir ļoti lēna, dažreiz pat paņem 24 h vai divas dienas - darījumi šādi nespēj notikt, jo mūsu biznesā nepieciešams ātrums. Tāpat ir arī ar Āzijas klientiem. Tad nu mēs sākām programmēt savu risinājumu - DISPO,” par digitālo risinājumu, kas izauga no vajadzības stāsta O. Lūsis.

Eiropā uztver kā līdzvērtīgus spēlētājus
Kā lielāko izaicinājumu jaunās platformas palaišanā O. Lūsis norāda visus ar programmēšanu saistītos pakalpojumus. “Taču uzreiz pēc jaunā dizaina un koncepta publicēšanas mēs saņēmām atzinību par paveikto darbu arī pasaules vadošajiem tūrisma profesionāļiem un lielajām kompānijām. Drīz vien radās interese par sadarbību ar mums, uzreiz jutām to, ka mūs uztver kā lielus, līdzvērtīgus tirgus spēlētājus,” par DISPO izveidošanas pirmajiem mēnešim stāsta O. Lūsis.

“Kopš DISPO jaunā dizaina ieviešanas esam ieguvuši vairāk nekā 13 tūkstošus jaunu aktīvu lietotāju, un šis skaitlis turpina augt katru dienu. Patlaban platforma ir pieejams vairāk nekā 200 galamērķos un katru dienu tiek pievienoti jauni. Šobrīd mūsu lielākais izaicinājums ir straujais pasūtījumu apjoma pieaugums,” stāsta Eva Rudzīte, DISPO platformas operāciju vadītāja.

Tikmēr uzņēmuma izveidotājs O. Lūsis, vaicāts par tuvāko gadu ambīcijām un mērķiem, ar ko tiek saistīta jaunā platforma DISPO, neslēpj, ka vēlas kļūt par lielāko tūroperatoru visā pasaulē, kā arī ir izvirzījis vairākus citus, ļoti konkrētus mērķus. “Tuvā nākotnē vēlamies šajā tūrisma nozarē iezīmēt Latviju pasaules kartē. Tāpat arī plānojam apkalpot biznesa klases ceļotājus no Latvijas uzņēmumiem, un nākamais posms ir tūru organizēšana Eiropā grupām to dzimtajā valodā,” atklāj O. Lūsis.

Uzņēmēja veiksmes faktors - drosme
Vaicāts, kāpēc, viņaprāt, citiem uzņēmējiem, kas sākuši teju “no nulles” izdodas, un citiem - nē, O. Lūsis, pauž, ka viens no faktoriem varētu būt uzdrīkstēšanās un drosme. “ Mēs uzņemamies risku – es teiktu, ka uzņemos to daudz vairāk nekā citi. Mani nebiedē, ka , piemēram, mērķa tirgus ir Taizeme vai Vjetnama vai jebkura cita valsts. Lielākā daļa man zināmo uzņēmēju baidās ļoti daudz. Taču, manuprāt, daudzas lietas nemaz nav tik grūti izdarāmas - sāc darīt, ej uz priekšu. Cilvēki lielākoties apstājas, jo nobīstas no nezināmā,” savu redzējumu pauž O. Lūsis.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 08.07.2024 - 20.07.2024 Bērniem un jauniešiem TukumaPILSĒTAS PARKĀ Tukuma TIC
Sestdien 20.jūlijā Tukuma Pilsētas parkā iecerēta aizraujoša un apjomīga svētku programma top bērniem un jauniešiem. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 11.07.2024 - 20.07.2024 Zemgales apskates vietas Tavām brīvdienām Zemgales Tūrisma asociācija
Iedvesmojies savam ceļojumam uz Zemgali - Jēkabpils, Aizkraukles, Bauskas, Jelgavas pilsētas, Jelgavas un Dobeles novadiem! | Skatīt vairāk
Bauskas novada Mājas Kafejnīcu dienas 2024 Bauskas TIC
27.-28. jūlijā norisināsies vasaras baudpilnais pasākums - Bauskas novada Mājas Kafejnīcu dienas 2024! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 09.07.2024 - 20.07.2024 Lieluzvedums PRECĪBU TIRGUS ATKAL TUKUMĀ Tukuma TIC
2024. gada Tukuma svētku kulminācijas pasākums ir lieluzvedums "Precību tirgus atkal Tukumā". 20.jūlijā pulksten 22:00 | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::1.5097158sec.