Pērnavas lidostas liktenis naudas trūkuma dēļ miglā tīts

Pērnavas lidosta, kas ietilpst Tallinas lidostas koncernā, 2024. gadā nav apkalpojusi starptautiskos reisus – no kūrortpilsētas lidostas nodrošināti vien lidojumi uz Roņu salu. Pērnavas pilsētai jāsedz izdevumi par lidostas uzturēšanu, un tas pilsētai nes zaudējumus, vēsta Err.ee.

Pirms dažiem gadiem lidosta piedzīvoja rekonstrukciju, kas izmaksāja 18 miljonus eiro valsts nodokļu maksātāju naudas. Valsts lidostai dod pusmiljonu eiro uzturēšanai, taču tās darbību uztur Pērnavas pilsēta. Dotēt starptautiskus lidojumus šobrīd nav gatava nedz valsts, nedz Pērnava.

Līgums paredz, ka Pērnavai jāsedz lidostas zaudējumi 600 tūkstošu eiro apmērā ik gadu līdz pat 2031. gadam. Taču šobrīd abas puses meklējot risinājumus, kā samazināt zaudējumus un samazināt arī dotāciju apmēru.

Biznesa plāns paredz, ka ik gadu Pērnavas lidostai ir jāapkalpo 20 tūkstoši pasažieru, taču 2024. gadā pasažieru skaits diezin vai pārsniegs 1000.

Visdrīzāk, 2025. gadā pietrūks naudas, lai attīstītu starptautisko aviosatiksmi ar Pērnavu, līdz ar to arī lidostas liktenis ir miglā tīts.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 02.07.2025 - 08.07.2025 AKKA ANTEDON Atlantic Travel
Iesakām atpūtai Turcijā ģimenēm ar bērniem. | Skatīt vairāk
no 986 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 28.06.2025 - 04.07.2025 CEĻOJUMS UZ BODRUMU Atlantic Travel
🏨DUJA DIDIM 5* ✈️08/10 uz 6 naktīm | Skatīt vairāk
no 709 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 01.07.2025 - 08.07.2025 Vasaras ziedu festivāls Pakrojā Nikos Travel
Pašā vasaras plaukumā dosimies uz skaisto Pakrojas muižu, kur notiek ikgadējie ziedu svētki- skaisti, krāšņi... un protams nobaudīsim gardos | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::2.42230105sec.