23. janvāris vēsturē: pirmā oficiālā pastmarka ASV, kas attēloja dzīvu cilvēku

1849.gada 23. janvārī Ņujorkā tika izlaista pirmā oficiālā pastmarka Amerikas Savienotajās Valstīs, kas attēloja dzīvu cilvēku – ģenerāli Džordžu Vašingtonu. Šī pastmarka bija daļa no "St. Louis" pastmarku sērijas un bija paredzēta maksājumu nodrošināšanai par pasta sūtījumiem.

Šis notikums iezīmēja nozīmīgu soli pastmarku vēsturē, jo līdz tam brīdim pastmarkas parasti attēloja tikai simboliskas vai alegoriskas figūras, savukārt šī pastmarka bija veltīta reālai vēsturiskai personai. Džordžs Vašingtons ir pazīstams kā pirmais Amerikas Savienoto Valstu prezidents un viens no valsts dibinātājiem, un viņa attēlojums uz pastmarkas simbolizēja valsts identitāti un brīvības ideālu.

Šajā gadījumā pastmarkas mērķis bija veicināt valsts saliedētību un atzinību par Vašingtona nozīmīgumu amerikāņu vēsturē. Šī pastmarka un tās izdošana bija arī solis pretī moderna pastmarku izdošanas praksei un popularizēšanai, kas vēlāk attīstījās visā pasaulē.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 08.05.2025 - 13.05.2025 Skanīgs koncerts atpūtas namā Karina Home Krāslavas TIC
Krāslavas novada atpūtas nams Karina Home iepriecina ar izcilu pasākumu programmu. Šoreiz 25. maijā varēs baudīt vijolnieku un akordeonistu! | Skatīt vairāk
Kempings ”Lielbornes muiža” TAKA
Kopējais vietu skaits: Kemperiem- 10, telšu vietas aptuveni 50 Ieelpo dabu Daugavas lokos! Lielbornes muižas kempingā jūs būsiet dabas un vēstures | Skatīt vairāk
Didrihšteinas (Laucesas) muiža TAKA
Muižas kungu māja ir sarkanu ķieģeļu celtne ar neogotisku tornīti vienā malā un piederēja fon Vāgneriem. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.85403109sec.