Aicina uz Baltijas Pārgājienu Tūrisma konferenci un pārgājienu gar jūru - 23. un 24. maijā

Aicina uz Baltijas Pārgājienu Tūrisma konferenci un pārgājienu gar jūru - 23. un 24. maijā

2025. gada 23. un 24. maijā Apšuciemā notiks Baltijas Pārgājienu Tūrisma konference un pārgājiens pa Jūrtaku. Pasākumi pulcēs pārgājienu cienītājus, dabas tūrisma profesionāļus un visus interesentus, kam tuvs aktīvs un iekļaujošs dzīvesveids pie dabas.

Konferencē piedalīsies arī Eiropas Pārgājienu federācijas pārstāvji no Serbijas, Čehijas, Itālijas, Portugāles, Austrijas un Francijas. Latviju federācijā pārstāv Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs”, kas ir organizācijas biedrs. “Lauku ceļotāja” vadītāja Asnāte Ziemele darbojas Eiropas Pārgājienu federācijas valdē, stiprinot sadarbību un pārstāvot Baltijas valstu intereses garo pārgājienu taku attīstībā.

Aktuāli par pieejamību dabas takās un jauno brīvprātīgo kustību

Konference 23. maijā fokusēsies uz vides pieejamības jautājumiem un praktiskiem risinājumiem pārgājienu maršrutos Latvijā un Igaunijā – Jūrtakā un Mežtakā. Tiks prezentētas labās prakses, kā pārgājienu tūrisms kļūst iekļaujošs dažādām sabiedrības grupām - līdz šim īstenotie risinājumi Jūrtakas un Mežtakas pārgājienu maršrutos Latvijā un Igaunijā. Tāpat tiks stāstīts par nesen izveidoto garo pārgājienu taku brīvprātīgo kustību un kā tajā iesaistīties.

Vides pieejamības infrastruktūras atklāšana Apšuciema pludmalē

Pēc konferences plkst. 15.30 dalībnieki aicināti uz Apšuciema pludmali, kur tiks demonstrēta jauna vides pieejamības infrastruktūra Jūrtakā. Šeit izveidotas laipas līdz jūrai cilvēkiem ar kustību traucējumiem, īpaši sauļošanās klāji un pārģērbšanās kabīnes, kā arī nodrošināti divi peldošie ratiņkrēsli, kas ļauj cilvēkiem ar kustību traucējumiem droši baudīt peldi jūrā. Infrastruktūru izveidojis Kurzemes plānošanas reģions projektā "Mežtakas un Jūrtakas pārgājienu taku pieejamības uzlabošana dažādām sociālajām grupām”, iesaistoties arī Tukuma novada pašvaldībai.

Aqua walking jeb ūdens pastaiga Baltijas jūrā

Konferences īpašā viešņa būs Sofija Šipona, Eiropas Pārgājienu federācijas pārstāve, un Patricia Neuville, ūdens pastaigas kluba pārstāve no Francijas. Viņas iepazīstinās ar “aqua walking” jeb ūdens pastaigu, ko citviet Eiropā izmanto gan veselības uzlabošanai, gan rehabilitācijai. Plkst. 17.00 interesentiem būs iespēja arī pašiem piedalīties ūdens apmācības un pastaigas sesijā Apšuciema pludmalē. Dalībniekiem pašiem jānodrošina savs neoprēna hidrotērps, apavi (piemēroti skriešanai vai ūdenim), cimdi, ūdens pudele, dvielis.

Sofija Šipona uzsver: “Latvijai ir lieliska iespēja attīstīt šo sporta veidu, pateicoties dabīgajām smilšainajām pludmalēm, kas ir īpaši piemērotas ūdens pastaigām – tās ir līdzena reljefa un sniedzas tālu gar jūras krastu.”

Viņa piebilst: “Eiropas Pārgājienu federācija ir gatava palīdzēt šīs aktivitātes attīstībā, apmācot vietējos instruktorus, lai ūdens pastaigas Latvijā varētu notikt organizēti un kvalitatīvi. Apšuciema apkārtnē nākotnē varētu rīkot arī plaša mēroga Aqua Raid pasākumu, kas pulcētu “aqua walking” entuziastus no visas Eiropas.”

Kopīgs Jūrtakas pārgājiens

Nākamajā dienā pēc konferences, 24. maijā, visi interesenti aicināti apmēram 14 km garā Jūrtakas pārgājienā no Apšuciema līdz Engurei. Pārgājienu vadīs Jūrtakas komanda un brīvprātīgo kustības dalībnieki no Latvijas pārgājienu kluba (Latvian Hiking club). Pārgājiena noslēgumā Engurē - kopīga ugunskura zupa, iespēja uzzināt, kā darbojas Latvijas pārgājienu klubs un iespējas tajā pievienoties. Šī ir pirmā šāda veida kopiena Latvijā, kas uz brīvprātības principa iesaistās garo pārgājienu taku uzturēšanā. Līdz šim Latvijas pārgājienu kluba brīvprātīgie atjaunojuši Mežtakas marķējumu vairākos takas posmos un veikuši Mežtakas sakopšanas darbus.

Katrs dalībnieks saņems simbolisku piespraudīti, kas apliecina piederību Jūrtakas fanu pulkam, kā arī īpašu “Manu pārgājienu karti”, kur atzīmēt noietos maršrutus, posmus, kilometrus un personīgos pārgājienu izaicinājumus.
Pārgājiena dalībnieki aicināti dalīties savos iespaidos no pārgājiena, atzīmējot Jūrtaku sociālo tīklu ierakstos: IG: https://www.instagram.com/jurtaka - @jurtaka un FB: https://www.facebook.com/jurtaka.

Idejas pārgājienu maršrutiem Jūrtakā un Mežtakā visās trīs Baltijas valstīs meklē baltictrails.eu.

Pasākumus rīko Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs” sadarbībā ar partneriem Latvijā un Igaunijā projekta “Mežtakas un Jūrtakas pārgājienu taku pieejamības uzlabošana dažādām sociālajām grupām” ietvaros.

Uz tikšanos Jūrtakā!

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Zvejnieksvētki Engurē Tukuma TIC
Atraktīvas izklaides, vienīgā Latvijā kravas auto parāde, svētku gājiens, Neptūna ierašanās. Vakara kulminācija - grandiozs koncerts ar Ivo Fominu | Skatīt vairāk
Latvija
Dzīvās mūzikas ceturtdiena Mārupes Hercogā Hercogs Mārupe
Katru ceturtdienu plkst.19.00 Hercoga terasē dzīvās mūzikas koncerti. Rezervē galdiņu pa tel.29106538! Piedāvājumā arī svaigas austeres! | Skatīt vairāk
15 EUR
Ieelpo pavasari Pelēču ezera purva takā Preiļu novada TIC
Pelēču ezera purva dabas izziņas taka pavasarī aicina apmeklētājus iepazīt unikālu purva ainavu un daudzveidīgu augu un dzīvnieku pasauli. | Skatīt vairāk
Naktsmītnes Tavām brīvdienām EnterGauja
Gaujas Nacionālajā parkā: no dabas ieskautiem kempingiem līdz brīvdienu mājām, no elegantām viesnīcām līdz karaliskām pilīm, muižām | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::4.33686495sec.