Bojāta bagāža kļūst par ceļotāju ikdienu – šogad jau 20% no visiem gadījumiem ceļojumu apdrošināšanā

Bojāta bagāža kļūst par ceļotāju ikdienu – šogad jau 20% no visiem gadījumiem ceļojumu apdrošināšanā

Šā gada pirmajos piecos mēnešos bagāžas bojāšanas gadījumu skaits pieaudzis par vairāk nekā piektdaļu – precīzāk par 21,16%, liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) dati. Kopumā ar bagāžu saistītie negadījumi nu jau pārsniedz 20% no visiem ceļojumu apdrošināšanas pieteikumiem. Salīdzinājumam – 2022. gadā tie veidoja vien 15%.

Šā gada pirmajā pusē BALTA saņēmusi 1173 atlīdzību pieteikumus no ceļotājiem, un izmaksājusi jau gandrīz 625 tūkstošus eiro ceļojumu atlīdzībās, kas ir par 62% vairāk nekā pērn tādā pašā periodā. AAS BALTA prognozē, ka līdz gada beigām izmaksu apjoms pārsniegs vienu miljonu eiro. Izmaksu pieaugumu galvenie ietekmējušie vairāki faktori ir gan ārstēšanās izmaksu pieaugums ārvalstīs, gan vairāki īpaši smagi gadījumi šogad. Taču analizējot dažādus notikumus, parādās arī cita tendence – ik gadu pieaug bagāžas bojājumu skaits.

Visbiežāk čemodāni tiek sabojāti ceļā uz kūrortpilsētām

Visbiežāk bagāžas bojājumi tiek piedzīvoti populāros atpūtas galamērķos – Ēģiptē un Turcijā, kā arī Eiropas tūristu iecienītās valstīs Spānijā, Portugālē un Itālijā. Lidostās bojājumi visbiežāk skar tieši cietā materiāla čemodānus, lai gan tie izskatās visdrošākie.

Maija Rabinoviča, BALTA Ceļojumu apdrošināšanas vadītāja, skaidro, ka tieši cietie čemodāni rada viltus drošības sajūtu: “Brīdī, kad čemodāns atsitas pret cietu virsmu, trieciena spēks netiek absorbēts, un bojājumi ir gandrīz neizbēgami. Lai arī cietie čemodāni vizuāli šķiet drošāki, redzam, ka patiesībā vislabāk ceļojumus iztur daļēji mīksti koferi ar iebūvētiem riteņiem un auduma rokturiem.”

Kas tiek bojāts visbiežāk?

BALTA dati liecina, ka visbiežākā bagāžas problēma ir nolauzti riteņi un rokturi vai cita veida bojājumi, kas sastāda aptuveni 80% gadījumu. Otrs biežākais incidents ir bagāžas aizkavēšanās – 16,7%, savukārt zādzības veido tikai 1,3%. Kopējie zaudējumi, kas šogad radušies ceļotājiem saistībā ar bagāžas incidentiem, sasnieguši jau vairāk nekā 31 tūkstoti eiro, un paredzams, ka summa gada beigās būtiski palielināsies.

Vidējās izmaksas par vienu incidentu ir aptuveni 100 eiro, taču dārgākās atlīdzības bieži pārsniedz 500 eiro robežu, īpaši, ja runa ir par bērnu ratiņiem vai luksusa čemodāniem. Kāds īpaši neveiksmīgs ceļotājs šogad zaudēja 511,99 eiro par sabojātu koferi, kuram tika nolauzti riteņi.

Bojājums atklāts – kā rīkoties?

Bojājumu gadījumā ceļotājiem vispirms ir jāvēršas pie lidostas darbiniekiem, kas iedos apliecinājumu, ka bagāža patiešām ir bojāta, taču uzreiz pēc tam jāvēršas pie aviokompānijas pēc kompensācijas. Tās gan bieži pilnībā nenosedz zaudējumus, it īpaši attiecībā uz dārgu zīmolu precēm, tāpēc šeit svarīga ir apdrošināšana. Rabinoviča uzsver, ka pareizi izvēlēta ceļojumu apdrošināšana spēj pilnībā segt atlikušās izmaksas. Vēršoties pie apdrošinātāja, lieti noderēs saglabātie jaunā čemodāna pirkumu apliecinošie čeki.

BALTA eksperta ieteikumi, lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem?

•    Vislabāk izvēlēties tādu čemodānu, kuram nav uz āru izvirzītas detaļas un kas ir daļēji mīksts, lai tas labāk absorbētu triecienus.

•    Zādzības gadījumā noteikti jāvēršas attiecīgās valsts tiesībsargājošajā iestādē, lai vēlāk varētu pieteikt atlīdzību.

•    Bagāžu ieteicams marķēt ar spilgtiem un viegli atpazīstamiem aksesuāriem vai uzlīmēm, lai izvairītos no nejaušas sajaukšanas vai vieglāk to atrastu nozaudēšanas gadījumā.

•    Vienmēr glabājiet vērtīgās mantas un dokumentus rokas bagāžā, nevis nododamajā bagāžā.

•    Izmantojiet čemodānu ar integrētu slēdzeni vai iegādājieties drošu papildus slēdzeni, lai samazinātu zādzības risku.

•    Pirms izlidošanas nofotografējiet savu bagāžu gan no ārpuses, gan saturu no iekšpuses, lai bojājumu vai nozaudēšanas gadījumā jums būtu uzskatāmi pierādījumi apdrošinātājam un aviokompānijai.

•    Iegādājies ceļojumu apdrošināšanu, lai pasargātu sevi no neplānotiem izdevumiem.

•    Ja ceļojat ar bērnu ratiņiem vai citām īpašām mantām, tās vēlams iepakot speciālās aizsargsomās vai ietīt burbuļplēvē, lai mazinātu bojājumu risku pārvadāšanas laikā.

Ceļojumu laikā pieredzētais stress ir pietiekams bez papildu raizēm par bojātu bagāžu. Eksperti uzsver – lai izvairītos no negaidītiem tēriņiem un bojājumiem, sagatavošanās un apdomīga bagāžas izvēle šodien kļūst ne vien par ērtību, bet arī par finansiāli būtisku lēmumu.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Skati maršrutu:Bauska-Brukna-Vecumnieki Bauskas TIC
Dodoties virzienā no Bauskas uz Vecumniekiem ir iespējams atklāt novada daudzveidību, pat neveltot ilgstošu laiku ceļā! | Skatīt vairāk
Latvija
Apceļo Latvijas pilis un muižas Preiļu novada TIC
Apceļo Latvijas pilis un muižas 2025! Jau 25 gadus Latvijas Piļu un muižu asociācija gādā par kultūrvēsturisko muižu iekļaušanos tūrisma | Skatīt vairāk
"Mājas kafejnīcu dienas" Preiļu novadā Preiļu novada TIC
26. un 27. jūlijā norisināsies “Mājas kafejnīcu dienas” Preiļu novadā. Arī šogad Preiļu novads kuplā skaitā piedalās tradicionālajā | Skatīt vairāk
Vīngliemežu audzētavu "Ošu mājas" Preiļu novada TIC
Apmeklējuma laikā būs iespēja iepazīties ar vīngliemežu dzīves ciklu, to fizioloģiju, audzēšanas un pārstrādes niansēm aizraujošā un | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::5.70154786sec.