SVA veikusi pēdējās peldūdens paraugu pārbaudes šajā sezonā

Pagājušajā augusta pēdējā nedēļā Sabiedrības veselības aģentūra (SVA) veica pēdējās peldūdens paraugu pārbaudes šajā sezonā – Latgales (68 peldvietās), Zemgales (32 peldvietās), Vidzemes reģionā (49 peldvietās), kā arī Rīgā (14 peldvietās) un Rīgas rajonā (13 peldvietās), Jūrmalā (12 peldvietās) un Tukuma rajonā (9 peldvietās).

Analīzes liecina, ka aizliegts peldēties Lielupes peldvietā pie tilta (Babītes novadā) un Lielupes peldvietā Spuņņupē (Babītes novadā). Turklāt peldēties aizliegts arī Ungura ezerā (Cēsu rajona Pārgaujas novadā), jo tur konstatēta zilaļģu masveida savairošanās.

Savukārt peldēties nav ieteicams Mūsas upes peldvietā (Bauskā), Mūsas upes peldvietā pie Uzvaras ciemata (Bauskas novadā), Inčupes pludmalē (Saulkrastu novadā) un Ķesterciema pludmalē (Engures novadā). Atkārtotas analīzes liecina, ka peldēties atkal atļauts Lielās Juglas upes peldvietā Ropažos.

Pārbaudīto peldvietu saraksts un atrašanās vieta kartē atrodama SVA mājas lapā www.sva.gov.lv sadaļā Vides veselība.

2009.gada peldsezonā kopumā mikrobioloģiskā piesārņojuma dēļ bija aizliegts peldēties pavisam 19 peldvietās, savukārt ieteikums nepeldēties bija noteikts 17 peldvietām. Jāatzīmē, ka šajā sezonā monitorings tika veikts pavisam 274 peldvietās. Visās peldvietās, kurās bija noteikts kāds no peldēšanās ierobežojumiem, ūdens kvalitātes pasliktināšanās bija epizodiska, jo gandrīz katrā tika konstatēta pa vienai reizei (tikai Lielupes peldvietu Mežotnē (Bauskas novadā), kur peldēšanās aizliegums tika noteikts 2 reizes, savukārt Lielās Juglas upē Ropažos (Rīgas raj., Ropažu novads) un Inčupes pludmalē (Rīgas raj.) 1 reizi bija noteikts peldēšanās aizliegums un 1 reizi bija izdots ieteikums nepeldēties.

Salīdzinot ar 2008.gada peldsezonas datiem, peldvietu ūdens kvalitāte ir uzlabojusies, tomēr jāņem vērā fakts, ka šogad ņemto ūdens paraugu skaits finansiālu iemeslu dēļ bija apmēram par pusi mazāks nekā iepriekšējā gadā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 03.06.2025 - 13.06.2025 Mūzikas un auto enerģijas festivāls Balvu TIC
21.jūnijā Balvu novada Lazdukalna lidlaukā notiks Mūzikas un auto enerģijas festivāls "Automuzons". | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 03.06.2025 - 15.06.2025 Peoniju dārza svētki Tukuma TIC
Romju pojenēs - diena ziedu krāšņumā ar dzeju, mūziku un smaržām. Sarunas ar peoniju audzētājiem, radošā darbnīca “Mana sapņu peonija”, | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 04.06.2025 - 15.06.2025 Daba. Skaņa. Es. – īpaša vasaras diena Jaunmoku pils
Mūzika, meditācija un vasaras noskaņa 15. jūnijā pl. 12.00 Jaunmoku pils aicina uz īpašu dienu, kurā savijas daba, gongu meditācija un Kārļa | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 05.06.2025 - 16.06.2025 Saulgriežu ielīgošana “π-Dzīdam” Upītē Balvu TIC
21.jūnijā 21:00 Saulgriežu ielīgošana tradicionālajā pasākumā “π-dzīdam” Upītē, Balvu novadā. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::2.2157042sec.