Daugavpilī gaidāma varena maskošanās

Šogad februāra nogalē jau astoto reizi Daugavpilī notiks Starptautiskais Masku tradīciju festivāls, kurā maskošanās tradīcijas, ķekatnieku ačgārnās izdarības, netradicionālo modi, individuālās maskas, keramiķu darbu izstādi un daudz, daudz citu negaidītu pārsteigumu demonstrēs kolektīvi no Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas.

25. un 26. februārī pasākumi sāksies plkst. 18.00 Latviešu kultūras centrā, kas turpināsies ar danču vakariem. Sestdien, 27.februārī plkst. 11.00 aicinām uz kolektīvu tradicionālo maskošanās konkursu, bet 15.00 uz Lielo gājienu pa Rīgas ielu un Noslēguma rituālu Vienības laukumā, kur festivāla dalībnieki rādīs savas tautas kultūras tradīcijas, un visiem būs iespēja nogaršot Meteņu miežu putru ar circeņiem.

Kolektīviem noslēgumā tiks dāvāta slota, kas jau vairākus gadus ir festivāla simbols, un šogad tā būs zaļā krāsā. Krāsu zinātāji saka, ka zaļā krāsa ir dabas un auglības krāsa, kas veicina bagātību, veiksmi, enerģiju un pilnveidošanos. ...Vari ticēt, vari neticēt, bet, ja kāds maskotājs tevi nopērs ar festivāla zaļo slotu – gaidi panākumus, stipru veselību un labuma pārpilnību visās sadzīves jomās.

Festivāla norise:

Ceturtdien, 25.februārī Latviešu kultūras centrā

17.30 Daugavpils keramiķu darbu izstādes atklāšana

18.00 Latvijas un ārzemju tradicionālās mākslas kolektīvu koncerts

20.00 Danču vakars

Piektdien, 26.februārī Latviešu kultūras centrā

18.00 Festivāla atklāšanas rituāls „Zem lielā debesu pīrāga” un Netradicionālās modes skate – konkurss

20.00 Danču vakars

Sestdien, 27.februārī Latviešu kultūras centrā

11.00 Latvijas un ārzemju kolektīvu maskošanās tradīciju konkurss, individuālo tradicionālo masku konkurss un keramiķu sīkplastikas meistarklase

Rīgas ielā, Vienības laukumā

15.00 Lielais masku gājiens pa Rīgas ielu un festivāla noslēguma rituāls Vienības laukumā

Festivāla laikā Latviešu kultūras centrā aicinām apskatīt Daugavpils keramiķu darbu izstādi.

VIII Daugavpils starptautisko masku tradīciju festivālu rīko Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde sadarbībā ar Latviešu kultūras centru un Daugavpils Mākslas vidusskolu „Saules skola”.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Aicinām Tevi doties jūras ceļojumā! Latvia Tours
COSTA CRUISES nav tikai kruīza kompānija – tā ir leģenda ar vairāk nekā 70 gadu pieredzi, kas savieno klasisku itāļu stilu ar mūsdienu komfortu | Skatīt vairāk
Ceļojumi uz Turciju Novatours
Ja sapņo par īstu vasaru - saulainu un siltu - aicinām pievienoties ceļojumos uz Turciju! ☀ ✈️ Lidojam vairākas reizes nedēļā uz Antāliju. | Skatīt vairāk
no 379 EUR
Laipni gaidīti atpūtā, krogā un viesnīcā! Jaunpils pils
Jaunpils pilī ir īpaša aura, senatnīgi mūri, grezni viduslaiku apartamenti un unikāls viduslaiku krogs. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 28.05.2025 - 30.06.2025 Agrās rezervācijas uz saulaino Ēģipti! Coral Travel Latvia
Atgādinām, ka turpinās agrās rezervācijas uz saulaino Ēģipti 🌴 Piedāvājam Jums Hurgadas kūrortu - vietu, kur tirkīzzilie ūdeņi satiekas ar | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


Daugavkrasti
,


Rēzeknes pilsētas TIC
,


Līvānu TIC
,


Daugavpils TIC
,

Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.66279697sec.