Autorius: Kristīne Indriksone
Šaltinis: BalticTravelnews.com/Web.de
Ja peldoties jūrā gadās ciest no medūzas koduma, galvenais ir saglabāt mieru. Pat tad, ja sāpes ir lielas, nevajag krist panikā.
Eiropas ūdeņos reti sastopamas indīgas medūzas. Parasto medūzu kodumi gan sāp un dedzina, bet nav dzīvībai bīstami. Tomēr reizēm Eiropā ieklīst arī indīgās medūzas, piemēram, Gibraltāra šaurumā sastopamas medūzas, kas lielākoties dzīvo Austrālijā un pieder pie bīstamākajām medūzām pasaulē.
Pēc sadursmes ar medūzu ir svarīgi pēc iespējas ātrāk pamest jūru. Nekādā gadījumā nedrīkst berzēt sakosto vietu ar roku. Lielākoties pēc kodiena koduma vietā pielīp vēl daudzas neplīsušas indes kapsulas, kas ir uzmanīgi jānoņem no ādas ar pinceti vai jānoskalo ar sālsūdeni. Kapsulu pārplīšanu var novērst ar etiķa vai skūšanās putu palīdzību. Var arī ļaut sakostajai vietai nožūt un tad noņemt indes kapsulas no ādas ar smilšu palīdzību. Šajā gadījumā rokas gan nedrīkst būt sausas, jo kapsulas var apdedzināt roku ādu. Sakostās ādas dzesēšanai tiek ieteikta antihistamīna ziede. Protams, ka lielāku kodumu gadījumā jāvēršas pie ārsta.
Draudžiama portale www.travelnews.lt paskelbtą informaciją perpublikuoti be Travelnews.lt redakcijos sutikimo.