Zemitānu safari parkā piedzimis sumbru mazulis

Kokneses novada Iršu pagasta zemnieku saimniecībā “Zemitāni” jūlija beigās piedzimis sumbru mazulis, pēc dzimuma – puika.

Īpašs prieks par ganāmpulka papildinājumu, jo sumbru populācija ir ierindota starp pasaulē aizsargājamākajām sugām un pasaulē ir palikuši tikai aptuveni 3000 tīrasiņu Eiropas sumbru. Sākotnēji sumbri apdzīvoja visu Eiropu no Britu salām līdz pat Sibīrijai, tomēr mūsdienās sumbri ir sastopami tikai nedaudzu Austrumeiropas valstu dabas parkos un rezervātos.

Nu jau trešo gadu pēc kārtas vasaras beigās “Zemitānu” sumbru ganāmpulkam pievienojas divi mazuļi. Viena no divām sumbru mātēm savu teliņu apmeklētājiem pirmo reizi parādīja pagājušās nedēļas beigās. Tuvāko nedēļu laikā gaidāms otrs mazulis. Nu jau “Zemitānu” safari parkā apskatāmi 12 sumbri.

Zemnieku saimniecība „Zemitāni” nodarbojas ar pasaules līmeņa trofeju briežkopību. Šobrīd aptuveni 300 hektāros pastaigājas vairāk nekā 1200 staltbriežu un dambriežu un citu savvaļas dzīvnieku (mufloni, sumbri, mežacūkas). Teritorija ir sadalīta divās daļās – 100 hektāros izvietota briežu ciltsdarba saimniecība ar visu tai nepieciešamo infrastruktūru. Pārējā teritorijā izveidots safari parks, kas uzņem apmeklētājus, kas vēlas priecāties par apkārtējās dabas skaistumu un dzīvniekiem viņu dabīgajā vidē.

Piedāvājam dzīvnieku apskati gida pavadībā gan lielām, gan mazām grupām visa gada garumā – neaizmirstams piedzīvojums katram! Pakalpojumi pieejami iepriekš piesakot ([email protected], mob. 20039217)

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 15.06.2025 - 27.06.2025 Orientēšanās Lubāna ezerā uz SUPa! Madonas TIC
Neparastai vasarai piestāv ūdens prieki - 28. jūnijā piesakies uz aizraujošām orientēšanās sacensībām Lubāna ezerā. | Skatīt vairāk
Latvija
Imants Lancmanis. GLEZNAS. Bauskas TIC
Rundāles pils muzeja direktora un gleznotāja Imanta Lancmaņa līdz šim vērienīgākā personālizstāde “Imants Lancmanis. GLEZNAS”. | Skatīt vairāk
Dārza svētki Jaunmoku pilī Tukuma TIC
Kā ik gadu - košs, ziedošs, idillisks vasaras pilnbrieds! Amatnieku tirdziņš, koncerts, ekskursijas. Tas viss Jaunmoku pilī! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 19.06.2025 - 27.06.2025 Peoniju skaistums “Ezerlīčos” Balvu TIC
Jūnijs ir krāšņo peoniju ziedēšanas laiks un ikviens tiek aicināts baudīt to burvību ziedu un akmeņu dārzā “Ezerlīči” Balvu novada Tilžas | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


SIXT Latvija
,


Jūrmalas TIC
,


Radisson Blu Rīdzene Hotel
,


Kaļķu vārti
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.84311199sec.