Smiltenes novads aicina uz ekskursiju Braucot latvieti lūkoties

Jau vairākus gadus visā Latvijā tiek organizēti pasākumi par godu Pasaules tūrisma dienai. Tā ietvaros, 2011. gada 24.septembrī, arī launkalnieši aicina ikvienu doties izzinošajā ekskursijā „Braucot latvieti lūkoties” un iepazīt Launkalnes pagasta skaistākos tūrisma objektus un vietas.

„Ekskursijas laikā katrā vietā apmeklētājus sagaidīs Smiltenes novada pašdarbnieki, cilvēki no tautas, kas, caur kultūras tradīcijām, savām prasmēm, iemaņām un dzīves redzējumu, ļaus iepazīt Launkalnes pagasta skaistākos tūrisma objektus, kā arī saņemt atbildi uz jautājumu - kas ir latvietis. Tā kā Smiltenes novads sevi prezentē kā latvisku vidi, šogad pasākuma tēma tika izvēlēta par godu latvietim, jo latvietis nav tikai tautu tērpā ieģērbts dziedātājs, kas prot dažādus amatus,” stāsta ekskursijas organizatore Liene Strazdiņa.

Ekskursija sāksies ar Silvas dendroloģiskajā parka apmeklējumu, kur kopā ar dažādiem literāriem varoņiem caur mākslu palūkosies uz pasaules kultūras dažādību. Vecsautiņu avotos tiks runāts par ūdeni, par tā dažādo dabu. Savukārt apmeklējot Granul invest, būs iespēja redzēt tendences, kādas ir jaušamas uzņēmējdarbībā, kas attīstās Latvijā. Ezerlejās katrs varēs „iemēģināt roku” dažādās izklaidēs, ko būs sarūpējuši vietējie iedzīvotāji. Tumsai iestājoties, visi tiks aicināti apmeklēt svecīšu vakaru Smiltenē, jo tieši svecīšu vakars ir vien no Latvijas fenomeniem, kas šajā vakarā pulcē radus, kas varbūt citkārt nesatiktos. Tie, kas tomēr nevēlēs doties uz Smilteni, varēs apmeklēt izgaismoto dabas taku, kur uz katra soliņa sēdēs kāds stāstnieks ar savu pasaku vai stāstu, bet pie ugunskura varēs klausīties apbrīnojamus stāstus par Launkalni, kas iespējams pat daudziem launkalniešiem ir nezināmi.

Ekskursijas noslēgumā visi taicināti uz Launkalnes latviskāko sētu – Lejas Kleperu muzeju, kur varēs baudīt nebijušu dinamisku koncertu brīvā dabā.

Tā kā pasākumi notiks brīvā dabā un tā būs ekskursija pilnā tās nozīmē, aicinām saģērbties piemērotā apģērbā.
 
Ekskursiju organizē Launkalnes tautas nams.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 15.06.2025 - 27.06.2025 Orientēšanās Lubāna ezerā uz SUPa! Madonas TIC
Neparastai vasarai piestāv ūdens prieki - 28. jūnijā piesakies uz aizraujošām orientēšanās sacensībām Lubāna ezerā. | Skatīt vairāk
Latvija
Dziesmu spēle "Īsa pamācība mīlēšanā" Tukuma TIC
Teatrāls, dzīvespriecīgs, labdabīgi ironisks uzvedums, R.Paula mūzika, spilgti raksturi, asprātīgi dialogi, negaidītas situāciju maiņas. | Skatīt vairāk
Apceļo Latvijas pilis un muižas Preiļu novada TIC
Apceļo Latvijas pilis un muižas 2025! Jau 25 gadus Latvijas Piļu un muižu asociācija gādā par kultūrvēsturisko muižu iekļaušanos tūrisma | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 19.06.2025 - 24.06.2025 Līgo Jēkabpils novadā! Jēkabpils novada TIC
Aicinām pavadīt Līgo svētkus Jēkabpils pilsētā un novadā! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::5.770437sec.