Jauna tūristu atrakcija Ķelnē – „aklā pastaiga”

Ķelnē kopš šā gada rudens izveidota jauna atrakcija tūristiem – iespēja pilsētu Reinas upes krastā un tās slaveno vecpilsētu ar Ķelnes Domu iepazīt ar visām citām maņām, tikai ne ar acīm. „Aklās pastaigas” dalībnieki saņem acu apsējus, kā arī nelielas austiņas un mugursomu ar lietusmēteli, un pilsētas ekskursijā izmanto tikai dzirdi, ožu un tausti. „Aklo pastaigu” vada gids, kas regulāri kontrolē, vai visiem grupas dalībniekiem acis ir aizsegtas, bet grupas dalībnieki pastaigas laikā turas cits pie cita mugursomas.

„Aklās pastaigas” idejas autors ir Aksels Rūdolfs (Axel Rudolph), pēc izglītības ekonomists, kura aizraušanās jau ilgus gadus ir dzīve tumsā un kurš Vācijā atvēris arī pirmo restorānu tumsā.

Ekskursijas maršruts ved uz Ķelnes vēsturisko dzelzceļa stacijas ēku, Ķelnes Domu, filharmoniju, Reinas krastmalu, ziemā – arī uz Ķelnes Ziemassvētku tirdziņu, kur aizsietām acīm īpaši labi sajūtamas gaisā virmojošās smaržas un garšas, bet vasarā – ziedošo puķu aromāts.

Ekskursija aizsietām acīm ilgst divarpus stundas un maksā 35 eiro vienai personai, un pēc tās dalībnieki ir ne tikai drošāki uz kājām, jo nācies aizsietām acīm kāpt arī pa kāpnēm, bet atzīst arī, ka jūtas uzasinājuši sajūtas. Ekskursijas notiek jebkādos laika apstākļos, jo tās autors Aksels uzskata – tikai tad tās var uzskatīt par „īstām”. Neliela pārtraukuma laikā, kas tiek organizēts Ludviga muzeja priekšā uz soliņa, tūristiem tiek piedāvātas uzkodas un dzēriens, un tas ir arī laiks sarunai. Kas labāk? – būt neredzīgam vai nedzirdīgam? Galvenais, atzīst grupas vadītājs, ir ekskursijas laikā paļauties uz viņu, atslēgt savu orientēšanās sajūtu, tad skaņas un smaržas, kā arī taustes iespaidi būs vēl spilgtāki. Aksels apgalvo, ka daudzi viņa ekskursanti – Ķelnes iedzīvotāji tikai aizsietām acīm pirmo reizi izdzirdējuši, kā čalo Reinas viļņi krastmalā.

Vairāk par „aklo pastaigu” varat uzzināt www.blindwalk.de

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
 Eiropas Karību šarms Itālijas dienvidos Latvia Tours
Kalabrija ir vieta, kur kalni satiekas ar jūrām, laiks rit lēnāk, un katrs saulriets šķiet kā glezna, ko daba radījusi tikai Tev... | Skatīt vairāk
no 802 EUR
Izbaudi Grieķijas noslēpumus Latvia Tours
Ja sapņo par ceļojumu, kurā apvienojas vēsture, kultūra un saulaina atpūta – PELOPONESA būs īstā izvēle! | Skatīt vairāk
no 509.00 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 20.06.2025 - 27.06.2025 Unikālas brīvdienas RODĀ! Coral Travel Latvia
Aizvadi mierpilnas, taču ekskluzīvas brīvdienas RODĀ! LĪDZ 27.JŪNIJAM īpaši piedāvājumi boutique viesnīcām - tiem, kas bauda mieru un klusumu. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.25347805sec.