Par Londonas jauno simbolu un Eiropas augstāko ēku varētu kļūt debesskrāpis „Lauska”

Londonā jau gadu tiek būvēts jauns debesskrāpis „The Shard” (latviski - „lauska”), tā plānotais augstums ir 310 metri. Līdz ar to „Lauska”, kas atrodas līdzās Londonbridžas dzelzceļa stacijai, kļūs par augstāko ēku Eiropā.

72 no 83 stāviem jau ir uzcelti, bet debesskrāpja atklāšana iecerēta 2013. gada sākumā. Piecos stāvos – no 68. līdz 72. stāvam atradīsies skatu laukumi, un jau tagad skats no turienes ir iespaidīgs. Otrā Temzas krastā esošā slavenā „Gurķu augstceltne” tagad izskatās kā rotaļu mājiņa.

Meteorologi prognozē, ka katru ceturto dienu „Lauskas” augšējie stāvi pacelsies pāri mākoņiem, un tas ir skats, ko parasts cilvēks piedzīvo, tikai lidojot virs mākoņiem lidmašīnā.

„Vertikālā pilsēta”- tā šo projektu dēvē tā radītāji. Viņi plāno, ka augstceltni ik dienas apmeklēs vairāk nekā 10`000 interesentu, bet pašā ēkā izvietotajos 28 biroju stāvos strādās ap 12`500 cilvēku. Tāpat ēkā atradīsies seši augstas klases restorāni, viesnīca un luksus klases apartamenti; ēkā paredzēti 44 lifti.

Tā kā pasaules ekonomiskās krīzes dēļ ēkas būvdarbi bija iekavēti, celtniecības darbi noritēja ļoti lielā tempā – 900 celtnieki uz maiņām strādāja septiņas dienas nedēļā, 24 stundas dienā. Ik dienas ēkas augstums palielinājās par 30 centimetriem. No ārpuses ēku klās 11`000 stikla plātnes – ar tām varētu noklāt astoņus futbola stadionus.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Valmieras novada tūrisma akcija Valmieras novada Tūrisma pārvalde
No 1. jūnija aicinām visus piedzīvojumu medniekus piedalīties tradicionālajā Valmieras novada tūrisma akcijā “Dārgumu medības”! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 29.05.2025 - 30.06.2025 Brīvdienu māja “Pakrasti” TAKA
Brīvdienu māja “Pakrasti” piedāvā 2 guļbaļķu mājas, jauku lauku pirtiņu ar slotām, lapenes pie ezera un pludmali, laivu nomu. | Skatīt vairāk
Gaidīsim Jūs Rēzeknē! Rēzeknes pilsētas TIC
Lieliskas idejas tavām brīvdienām! Pasākumi, filmu vakari uz GORS terases, brīvdienas un izstādes gan maziem, gan lieliem! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 21.06.2025 - 27.06.2025 Dinozauru parks un māja kājām gaisā Nikos Travel
Sākam vasaras sezonas populārākos braucienus- Delfinārijs un dinozauru parks. Priecāsies gan bērni, gan pieaugušie. Smaidiem piepildīta diena! | Skatīt vairāk
40 EUR
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::2.43695307sec.