Spīķeru koncertzāle aicina baudīt klasisko mūziku neierasatā veidā

Šā gada 8. martā Spīķeru koncertzālē “Latvijas Koncerti” kopā ar jaunajiem mūziķiem Valteru Pūci (čells), Artūru Cingujevu (klavieres) un režisori Daci Pūci piedāvā baudīt klasisko mūziku neierasatā veidā.

"Izejot no klasiskās mūzikas rāmjiem, mēs gribējām panākt koncertā nepiespiestu atmosfēru, lai cilvēks, kurš ir atnācis baudīt mūziku, justos brīvi un nepiespiesti", stāsta Valters Pūce. Kā savu misiju mūziķi izvēlējušies grūtāko ceļu - klasiskās mūzikas burvībā likt ieklausīties ikvienam. “Izmainot klasiskās mūzikas pasniegšanas ierasto veidu, mēs vēlamies pietuvināt tos cilvēkus garīgām un dziļu saturu vēstošām lietām, kas parasti neklausās šādu mūziku un kuriem klasiskās mūzikas koncerta apmeklējums nav ierasta lieta", saka Artūrs Cingujevs.

Muzikālās savienības Art&Valt pirmsākumi meklējami 10 gadus senā pagātnē, Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā sastopoties Valteram Pūcem (čells) un Artūram Cingujevam (klavieres), kad, sajūtot radniecīgu domāšanu un muzikālo izpratni, izveidojās duets. Pēc daudziem studiju gadiem ārzemēs viņi ir atkal satikušies, lai sniegtu koncertus Latvijā.

Valters Pūce absolvējis Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolu un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, kur studējis pie Eleonoras Testeļecas. Valters mācījies arī Fēliksa Mendelsona Bartoldi Mūzikas un mākslas augstskolā Leipcigā pie profesora Pītera Bruna. Šobrīd viņš iegūst maģistra grādu Briseles Karaliskajā mūzikas Akadēmijā pie prof. Jeroena Reullinga. Savu prasmi Valters papildinājis pie atzītiem čella spēles meistariem - Fransa Helmersona, Mišas Maiska, Maksima Utkina, Bernarda Grīnhausa un Tilmana Vika.

Valters ir vairāku presižu starptautisku čella konkursu laureāts. To klāstā ir Concertino Prague, Augusta Dombrovska starptautiskais čellistu konkurss, Music World 2000 Festival Internazionale Fivizzano. Kā solists Valters ir koncertējis ne tikai Latvijā, bet arī Zviedrijā, Vācijā, Čehijā un Dānijā. Kā aktīvais dalībnieks piedalījies Kronbergas Akadēmijas meistarklasēs. Valters piedalījies arī atsevišķos muzikālos projektos, sadarbojies ar gruzīnu etnodžeza grupu The Shin, ansambli Marana, koncertējis kā solists kopā ar diriģentiem Normundu Šnē, Andri Veismani, Andri Vecumnieku, u.c.. Paralēli čella spēlei Valters ir grupas DaGamba orģināldarbu autors.

Artūrs Cingujevs pirmo uzvaru guvis Francijā deviņu gadu vecumā, kad mācījies P. Jurjāna bērnu mūzikas skolā pie E. Strazdiņas un A. Mežgaiļa, iegūstot Grand Prix konkursā Concours Musical de France. Cingujevs ir absolvējis Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolu, apmeklējis slavenu pedagogu (viņu vidū - Lazara Bermana, Vladimira Kraiņeva u.c.) meistarklases, kļuvis par daudzu starptautisku konkursu laureātu, koncertējis kopā ar komponistu - diriģentu K. Penderecki.

2010. gadā Artūrs ir sniedzis koncertus Eiropā New Master on Tour, ko organizēja The International Holland Music Sessions- viens no koncertiem notika Amsterdamas Concertgebouw zālē. 2011. gadā veikts koncerta ieraksts Brēmenes Glocke zālē, izpildot R. Šūmaņana Klavierkoncertu a mol.

2010. gadā Cingujevs ar zelta medaļu absolvēja Maskavas Valsts konservatoriju, profesores Eliso Virsaladzes klasi. Pašreiz turpina studijas Maskavas konservatorijas aspirantūrā un Bernes Mākslu augstskolā. Piedalījies koncertos un festivālos Baltijas valstīs, Vācijā, Francijā, Polijā, Zviedrijā, Holandē, Čehijā, Slovākijā, Šveicē un Krievijā.

Koncertuzdevums „Teleports” aicina klausītājus arī 1. martā Viesītes kultūras pilī, 2. martā Ventspils teātra namā „Jūras vārti”, 3. martā Cēsu Izstāžu namā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 16.06.2025 - 28.06.2025 Roka dziesmu svētki Džūkstē Tukuma TIC
Koncertā piedalīsies tautā pazīstami un iemīļoti rokmūziķi un Tukuma novada ansambļi. Kuri tie būs? Sekojiet līdz... | Skatīt vairāk
Latvija
Brīvdabas koncerti Kāla ezera krastā Madonas TIC
Heisā hopsā, esam sarūpējuši vasarai piecus - absolūti kapitālus koncertus. Tiekamies ezera krastā pie Madonas! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 28.05.2025 - 28.06.2025 "Peoniju ziedu parāde 2025" Kalsnavā Madonas TIC
Šogad “Peoniju ziedu parāde” būs īsti svētki!Atzīmējot 50 gadu jubileju, arborētums katru JŪNIJA sestdienu un svētdienu viesus iepriecinās ar | Skatīt vairāk
Naktsmītnes Tavām brīvdienām EnterGauja
Gaujas Nacionālajā parkā: no dabas ieskautiem kempingiem līdz brīvdienu mājām, no elegantām viesnīcām līdz karaliskām pilīm, muižām | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::9.13807893sec.