Trešajai daļai pilotu ir gadījies lidojuma laikā negribēti iemigt

Maija sākumā gaisa satiksmes nozari Eiropā satricināja atgadījums kādā Air Berlin lidojumā uz Minheni. Neilgi pirms nosēšanās gaisa satiksmes dispečeri saņēma trauksmes signālu no lidmašīnas, kas liecināja – lidmašīna ir briesmās, bet tai nedraud nogāšanās. Pēc tam tika saņemts lidmašīnas kapteiņa lūgums ļaut lidmašīnas nosēšanos veikt ar autopilota palīdzību. Šāda lūguma iemesls nebija ne negaiss, ne lidmašīnas tehniskais stāvoklis, bet gan pilotu nogurums. Atļauja tika saņemta, un lidmašīna bez starpgadījumiem nolaidās Minhenes lidostā. Nekavējoties tika uzsākta starpgadījuma izmeklēšana.

Konkrētā reisa piloti starpgadījuma dienā bija nolidojuši jau desmit stundas, kas vēl atbilst oficiāli pieļautajam. Eiropas Lidojumu drošības aģentūras EASA noteiktais maksimālais lidošanas laiks gaišajā diennakts daļā īsajos lidojumos ir 14 stundas, nakts laikā – vienpadsmit stundas. ASV kopš šā gada sākuma lidošanas laiks naktī pēc vairākiem starpgadījumiem, ko izraisījis pilotu pārgurums, ierobežots līdz deviņām stundām.

Pilotu – lidojumu kapteiņu aptauju rezultāti liecina, ka 36 procenti jeb vairāk nekā trešā daļa no viņiem vismaz reizi ir lidojuma laikā iemiguši. Daudzi atzīst, ka nereti noguruma dēļ grūti skaidri saredzēt nosēšanās skrejceļu.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 21.06.2025 - 26.06.2025 Vasarīga atpūta Liepājā kopā ar ģimeni Liepājas reģiona TIB
Liepāja vasarā piedāvā sauli, svaigu jūras gaisu un daudzveidīgas atpūtas iespējām visai ģimenei. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 18.06.2025 - 24.06.2025 Atveseļošanās programma Narvā Nikos Travel
Klasiskā ārstēšanas pakete vienā no Igaunijas labākajām sanatorijām. Labākais ieguldījums ir ieguldījums savā veselībā. Nekavējieties un | Skatīt vairāk
592 EUR
Brīvdienu mājas “Beibuki” TAKA
Sporta klubs “Beibuks” piedāvā atpūtas un izmitināšanas pakalpojumus līdz 40 personām Daugavas krastā, Daugavas loku teritorijā. | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


SIXT Latvija
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::2.25932813sec.